Önem ölçekli:  
  (10/100)

YourSites123.com virüsünü kaldır

Julie Splinters - -
12

YourSites123.com virüsü ile ilgili genel bilgiler:

Teknik olarak YourSites123.com virüsü, faydalı bir arama motoru gibi yayılan bir tarayıcı korsanıdır. Kullanıcılara en uygun arama sonuçlarını göstererek internetteki gezinmelerini kolaylaştıracağını idda etmektedir. Fakat, neden çok sayıda Bilgisayar kullanıcısının yana yakıla Yoursites123 virüsünü kaldırma yöntemlerini araştırdığını düşündünüz mü? Eğer siz de onlardan birisi iseniz, şunu bilmelisiniz ki bu kaldırma işlemi görüldüğünden çok daha karmaşık olabilir. Yoursites123.com virüsü sizden saklanabilir ve hatta sistemden kaldırılmasını engellemek için, tarayıcı yardımcılarını veya benzer bileşenleri kullanabilir.

Sizi uyarmamız gereken bir diğerkonu ise Yoursites123.com virüsünü(veya Yoursites123) sisteminizde olması, virüsün kullanıcılarını takip etme becerileri yüzünden çok tehlikeli olabilir. Buna ek olarak, size değiştirilmiş sonuçlar gösterip ayrıca sponsoru olduğu zararlı da olabilecek sayfalara yönlendirebileceğini unutmayınız. Bu yönlendirmeler karşılığında, programın yazılımcıları gelir elde etmekteler. Bir de , Yoursites123.com virüsünün yönlendirme sorununa dikkat etmelisiniz. Genelde, kullanıcılar  şüpheli duran reklamlardan birisine tıkladıktan sonra veya arama sonuçlarının arasında çok iyi gizlenmiş linklere tıkladıktan sonra bu yönlendirmelere maruz kalırlar. Bu yönlendirmelerin meşru sitelerin işlerini arttırması için yapıldığından asla emin olamazsınız, bu yüzden kuvvetle sakınmalısınız.

Özetlemek gerekirse, bu arama motoru potansiyel istenmeyen program kategorisine girer ayrıca bir tarayıcı korsanıdır bu yüzden kullanmaya gerek yoktur. Yoursites123.com kötücül yazılımı birden fazla anti-virüs ve anti-casus programlarının virüs veritabanınde yerini almıştır, ve elbette boşuna değildir! Eğer siz de bir süredir bu arama motorunun elinden çekip “eliminar yoursites123” veya “usunąć  yoursites123” diye arama yapan bilgisayar kullanıcılarından biris iseniz, şunu bilmelisiniz ki bu virüsü ve tüm bileşenlerini güvenilir bir anti casus yazılımı ile kaldırmanız gayet kolaydır. Bu durumda, size Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus  YourSites123.com kaldırma aracını kullanmanızı tavsiye ediyoruz çünkü şu an internette olan en güvenilir anti-casus yazılımlarından bir tanesi.

The official YourSites123.com virus page and examples of ads

Neden bu arama motorunu kullanmamalısınız:

Yoursites123 kullanıcılara verdiği slklntl yüzünden Potansiyel İstenmeyen Program kategorisine eklenmiştir.

 • Sahiplerinin direkt izni olmadan bilgisayarlara sızması;
 • Windows Registry ve diğer sistem ayarlarını değiştirmesi;
 • Bütün internet tarayıcılarına ana sayfa ve arama motorlarını değiştirerek müdahale etmesi;
 • Kullanıcılardan bilgi toplamak için şüpheli eklentiler kullanması;
 • Değiştirilmiş arama sonuçları sunup Yoursites123.com sponsorlarına yönlendirmede bulunması;
 • Tarayıcıyı yavaşlatması ve çeşitli teknikler kullanarak kaldırılmasına engel olması

Dahası, Yoursites123.com arama motoru çok kurnaz. Her ne kadar arama sonuçlarını Yahoo internet sitesinden alıyor gibi dursa da, güvenilir arama sonuçları sunma konusunda başarısız olur. Yoursites123 sponsor websitelerine yönlendirme yapılabilmesi için her biri biraz oynanmış olur. Bu yüzden bu linklerde hyperlinkler olup üçüncü parti sitelere yönlendirmeler yapılır. Bu yönlendirmeler sizi potansiyel tehlikeli web sitelerine yönlendirebileceği ve tehlikeli indirmeler yaptırabileceği için dikkatli olunuz. Eğer kendinizi Java veya Flash Player programınız için güncelleme sunan şüpheli bir internet sitesinde bulduysanız DERHAL o sayfadan çıkmalısınız.

Yoursites123 arama sonuçlarının tehlikeli olacağının garantisi olması da, bilgisayarınıza potansiyel istenmeyen program ve hatta kötücül yazılımların girme riskini almamalısınız. Onlarca başka güvenilir internet arama motoru varken neden bu şüpheli arama motorunu kullanasınız Eğer başka bir programı sisteminize kurarken, bu arama motorunu istemeden bilgisayarınıza kurduysanız Yoursite123.com u makinanızdan kaldırmalısınız. Daha önce de söylediğimiz gibi, bu gibi programları sorunsuz tespit edip kaldırabiliği için otomatik kaldırma seçeneğini tavsiye ediyoruz.

YourSites123.com sistemimi ele geçirmesinden nasıl sakınabilirim?

Yoursites123.com online olarak bulunamamakta ve direkt resmi bir sayfadan indirilememekte. Bu da programın diğer başka programlar(genelde ücretsiz olanlar) aracılığı ile yayıldığı  ve sisteme kullanıcının bilgisi olmadan kurulduğu anlamına gelmekte. Ücretsiz yazılım kurarken yapmanız gereken en önemli şey, sabırlı olmak ve her adımı tek tek ve dikkatle incelemek. Varsayılan veya Standart mod üzerinden kurulum yapmamalısınız. Bunu yerine Gelişmiş veya Özel seçeneklerine bakmalısınız. Sonra bütün özel teklif, bonus yazılım, ve ücretsiz servislerin üzerindeki seçkileri kaldırmalısınız. ” [website adı] varsayılan arama motorum yapmayı onalıyorum” veya “[website adı] ana sayfam yap.” gibi kutucuklar varsa bunların uzerindeki seçkileri kaldırmayı da unutmayın. Her ne kadar zararsız gözükse de, bu arama motoru bilgisayarınıza zarar verebilir. Daha önce de bahsettiğimzi gibi, Yoursites123.com virüsü sizi takip edebilir, patlayan reklamlarla sizi durdurabilir, güvenli olmayan sitelere yönlendirebilir . Eğer bu tarayıcı korsanı internet tarayıcınzıda ortaya çıktıysa, zaman kaybetmeden DERHAL kaldırmalısınız. Yoursites123 kaldırma kılavuzu için, aşağıda verilen kıalvuza bakınız.

Bu tarayıcı korsanını nasıl kaldırabilirsiniz?

YourSites123.com virüsü binlerce kullanıcıyı etkilemiş kötü bir uygulamadır ve bilgisayarda tutulmamalıdır. Ne yazık ki , bazı kullanıcılar hala bir tarayıcı korsanı ile karşı karşıya olduklarını bilmemekteler. Kullanıcılar zararlı web sitelerine yönlendirilebilmekte ayrıca kişisel ve kişisel olmayan bilgileri üçüncü partilere satılabilmekte çünkü Yoursites123.com programı ile gelen diğer bileşenler arka planda sürekli siz farketmeden bilgilerinizi toplamakta. Bu arama motorunu bilgisayarlarımızda test ettikten sonra diyebiliriz ki bilgisayarınızda asla yer vememelisiniz çünkü sisteminize ve site kattığı hiç pozitif bir şey yok.Manuel olarak kaldırılmasını size öğretmek için size kaldırma sürecini anlatan görseller ve yazılardan oluşan bir metin hazırladık. Aşağıda sunduğumuz Yoursites123 elle kaldırma kılavuzunu kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Elle kaldırma seçeneği her ne kadar çekici dursa da, kuvvetle  otomatik kaldırma seçeneğini düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Sisteminizden bu tarayıcı korsanı Yoursites123.com’u kaldırmak için otomatik araçları kullamanın ana faydalarından bazıları.

 • Yoursites123.com virüsünün kendi dosyaları(aşağıda bahsedilmiş), registry girdileri ve benzeri bileşenler dahil bütün bileşenlerini bulmanızı ve kaldırabilmenizi yardım eder.
 • Gerçek zamanlı bir korumaya ihtiyaç duyduğunuz sürece bilgisayarınızda tutabilir ve kullanbilirsiniz. Bu özelliği sayesinde, fidyeyazılımı, trojan, reklam yazılım, tarayıcı korsanı ve benzeri kötücül yazılımlardan sisteminizi koruyabilirsiniz.
 • Bu araç registry hatalarını düzelterek ve hard diskteki gereksiz dosya ve bileşenleri kaldırara bilgisayarınızın hızını arttırmakta.

Yoursites123.com kaldırma ile ilgili güncelleme:

Eğer bu tarayıcı korsanını kaldırmaya çalışırken, Yoursites123.com problemi yaşıyorsanız, host dosyalarınızı kontrol etmelisiniz. Şu adımların yardımı ile bunu yapabilirsinzi:

 1.  “Başlangıç anahtarı” ve “R” tuşlarını klavyenizde bulup, “Çalıştır” penceresi görene kadar basılı tutunuz.
 2. Buraya tırnakları olmadan şu metni kopyalayıp yapıştırın :”notepad %windir%/system32/Drivers/etc/hosts”.
 3. Tamam’ı seçin
 4. Txt. dosyası açıldığı zaman, “localhost” un altındaki ip adresini kontrol edin. Eğer garip adresler görürseniz, hacklenmişsiniz demektir. Txt. dosyanızı düzenlemeli ve az önce gördüğünüz yoursites123 veya benzeri garip adresleri kaldırmalısınız örn: 127.0.0.1 down.baidu2016.com; 127.0.0.1 123.sogou.com; 0.0.0.0 pubads.g.doubleclick.net, 0.0.0.0 securepubads.g.doubleclick.net, gibi.

Şimdi sisteminizi aşağıda tavsiye edilen programlardan birisi ile taratmalı ve bulduğu zararlı dosyaları kaldırmalısınız. En güncel versiyona güncellediğinizden ve veritabanında Yoursites123.com’un olduğundan emin olun. Eğer otomatik kaldırma seçeneğini kullanmak istemiyorsanız aşağıda verilen kılavuzu takip ediniz. Ayrıca Windows Görev Yöneticinizi bu tarz zararlı/şüpheli girdiler için sürekli kontrol etmenizi öneririz. Çalıştırmak için “Başlangıç” seçmelisiniz ->”Görev Yöneticisini Çalıştır” sonra işlemler sekmesine tıklayın. Eğer bu korsan yazılım ile alakalı zararlı/şüpheli bir işlem görürseniz, üzerine sağ tıklayıp “işlemi sonlandır” seçeneğini seçmelisiniz.

Güncelleme 2: Opera’dan Yoursites123’ü kaldırma?

Yoursites123.com’un Operaya da sızabildiğini gördükten sonra, tarayıcınızı nasıl sıfırlayıp bu korsandan nasıl kurtulabileceğinize dair basit bir kılavuz eklemeye karar verdik:

Ana sayfanızı değiştirin:

 1. Operayı çalıştırın ve “Menü” ye tıklayın
 2. “Ayarlar”-> “Özellikler”e gidin. burada “Genel” sekmesini bulmalısınız.
 3. “Ana Sayfa” sekmesinden Yoursites123.com adresini kaldırın ve daha önceki kullandığınız adresi girin.
 4. “Tamam” a tıklayıp, ayarlarınızı kaydedin.

Eğer Opera tarayıcınızı tamamen sıfırlamak istiyorsanız, izlemeniz gereken adımlar şöyledir:

 1. Operayı kapatın ve Başlangıç menüsünden komut satırını çalıştırın (önce Start’a sonra aynı anda klavyenizden “R” tuşlarını “Çalıştır” penceresini açabilmek için basılı tutun. Şimdi komutu girin)
 2. Bu komutu tırnakları olmadan kopyalayıp yapıştırın  “del %AppData%\Opera\Opera\operaprefs.ini“. This command will the Operaprefs.ini file
 3. Komut satırını sonra da Operayı kapatın.

YourSites123.com'i bu programlardan birinin yardımı ile otomatik olarak indirebilirsiniz: Plumbytes Anti-Malware, Malwarebytes Anti Malware İstenmeyen programları, virüsleri ve bağlı oldukları dosyaları ve kayıt içeriklerini kolayca silebildiğinden bu uygulamaları kullanmanızı öneriyoruz.

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını YourSites123.com virüsü silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
YourSites123.com virüsü için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
YourSites123.com virüsü için temizleyici Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Not: Manuel yardım gerekli elle müdahele olmadan bir ya da bütün kaldırıcıların parazitten kurtulamadığı anlamına gelmekte, lütfen aşağıdaki kaldırım açıklamalarını okuyun
YourSites123.com virüsü programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
YourSites123.com virüsü programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in YourSites123.com virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-09-01)
YourSites123.com virüsü bellek kopyası
YourSites123.com virüsü bellek kopyası
Hızlı menü: YourSites123.com Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Windows 7 / Vista / XP sistemlerinden YourSites123.com virüsünü kaldırım

 • Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın)

Windows 10 / Windows 8 sistemlerinden YourSites123.com virüsünü kaldırım

 • Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin.
YourSites123.com ve bağlantılı programları kaldırın
 • Burada YourSites123.com ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 • Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın.
Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin. YourSites123.com'i Windows kısayollarından kaldırın.
 • Mozilla Firefox'ın kısayoluna sağ tıklayın ve Mozilla Firefox'i seçin.
Tarayıcı ikonuna sağ tıklayın ve 'Properties''ı seçin.
 • Shortcut tabine gidin veTarget alanına bakın. Virüs ile alakalı zararlı içeriği kaldırın.
'Shortcut' tabini seçin ve 'http://isearch.babylon.com...''yi ve diğer şüpheli içerikleri silin.

Yukarıda verilen talimatları Internet Explorer ve Google Chrome de dahil tüm tarayıcı kısa yolları ile tekrar edin. Bu kısayolların Masaüstü, Başlat Menüsü ve Görev çubuğu gibi yerlerinin hepsini kontrol edin.

WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Mac OS X sisteminden YourSites123.com virüsünü kaldırın

OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin.

'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin

Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve YourSites123.com ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin.

Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Internet Explorer (IE) programından YourSites123.com virüsünü kaldırın

Tehlikeli eklentileri kaldırın
 • Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü)
Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 • Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada YourSites123.com ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın.
Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
 • Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 • Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın.
Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın. Internet Explorer 'yi sıfırla
 • Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 • Burada Reset 'i seçin.
 • Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve YourSites123.com kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin.
'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Mozilla Firefox (FF) programından YourSites123.com virüsünü kaldırın

Zararlı uzantıları kaldırın
 • Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin.
Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 • Burada YourSites123.com ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın.
'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
 • Sağ üst köşedeki menüye tıklayın ve Options General 'i seçin.
 • Burada zararlı linkleri silin ve istediğiniz siteleri girin ya da Restore to default 'e tıklayın.
 • Değişiklikleri kaydetmek için OK 'e tıklayın.
'General' tabindeyken 'Home Page' kısmından tüm zararlı içeriği silin ya da 'Restore to Default' butonuna tıklayın. Ayarları kaydetmek için 'OK' seçeneğine tıklayın. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
 • Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin.
Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 • Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve YourSites123.com kaldırımını tamamlayın.
'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Google Chrome programından YourSites123.com virüsünü kaldırın

Zararlı eklentileri silin.
 • Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin.
Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 • Burada YourSites123.com 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın.
Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun. Virüs tarafından değiştirildiyse başlangıç sayfanız ve arama motorunuzu değiştirin.
 • Menü simgesine tıklayın ve Settings 'i seçin.
 • Burada On startup seçeneği altında Open a specific page or set of pages 'i arayın ve Set pages'e tıklayın.
Menüye ve 'Settings' seçeneğine tıkladıktan sonra 'Set pages' seçeneğine tıklayın.
 • Şimdi başka bir pencere görmelisiniz. Burada zararlı ara sitelerini silin ve istediğiniz siteyi başlangıç sayfanız olarak ayarlayın.
Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 • Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin.
'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 • Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız.
Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın. Google Chrome 'yi sıfırla
 • Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 • Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın.
'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 • Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve YourSites123.com kaldırımını tamamlayın.
'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Safari programından YourSites123.com virüsünü kaldırın

Zararlı uzantıları kaldırın
 • Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin.
'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 • Burada Extensions seçeneğini seçin ve YourSites123.com ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın.
'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
 • Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada, Preferences seçeneğini seçin ve General seçeneğine tıklayın.
 • Homepage alanına bakın. YourSites123.com ile değiştirilmişse istenmeyen linki silin ve aramalarınız için kullanmak istediğiniz linki girin. Bunu yaparken adresin önüne "http://" yazmayı unutmayın.
'General' seçeneğindeyken zararlı URLleri silin ve istediğiniz adı girin. Safari 'yi sıfırla
 • Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin.
'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 • Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. YourSites123.com kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın.
Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

YourSites123.com virüsü el kaldırma:

Süreçleri öldür:
yoursites123.com.exe

Aşağıdaki yapılandırma kayıtlarını silin:
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionRun "[random].exe"
HKEY_CLASSES_ROOTCLSID[ yoursites123.com]
HKEY_CURRENT_USERSoftwareAppDataLowSoftware yoursites123.com
HKEY_CURRENT_USERSoftware yoursites123.com character
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionUninstall yoursites123.com
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerBrowserHelperObjects[random numbers

Şu DLL kayıtlarını silin:
yoursites123.com.dll

Dosyaları silin:
%PROGRAMFILES%common filessystemyoursites123.com.dll
%PROGRAMFILES(X86)%yoursites123.com uninstall
%programData%yoursites123.com.exe
%appdata%roaming[yoursites123.com].exe or folder
%Windows%system32driveryoursites123.com.sys
%users%defaultappdatalocalyoursites123.com.log
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-yoursites123-com-virus.html