Önem ölçekli:  
  (99/100)

Your personal files are encrypted virüsünü kaldır

Olivia Morelli - -
12

‘Your personal files are encrypted’ virüsü bilgisayarınızda birçok probleme sebep olabilecek bir programdır. Daha önce yayınlaşmış olan benzerlerinin aksine bu virüs tek bir ülkeyi hedef almamaktadır. Uzmanlara göre bu virüs tüm düyaya yayılmış durumdadır ve internette gezerken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Sisteme girer girmez ‘Your personal files are encrypted’ sistemde tutulan tüm dosyaları saklar ve masaüstü yerine yanlış yönlendiren bir mesaj gösterir. Bunun kullanıcalara para ödetmek için yapıldığından emin olabilirsiniz. Paranıza hoşçakal demeden önce bunu yapmanın sizi ‘Your personal files are encrypted’ virüsten kurtarmayacağını bilmeniz gerek. Bunun için iyi bir korsan yazılım karşıtı programı kullanmalı ve zararlı dosyaları sisteminizden silmelisiniz.

‘Your personal files are encrypted’ VİRÜSÜ SİSTEME NASIL GİRER?

‘Your personal files are encrypted’ virüsü genellikle bilgisayarınıza gizlice giren bir truva ile dağılmaktadır. Bu truva bilgisayara girer, dosyalarını bırakır ve bilgisayarı kilitler. Bu yapılınca bilgisayar her başlatıldığında virüs de çalışır. Lütfen ‘Your personal files are encrypted’ virüsüne dikkat edin çünkü tek amacı paranızı almaktır. Bunun için de şu uyarıyı gösterir:

Your personal files are encrypted!
Your important files encryption produced on this computer: photos, videos, document, etc. Here is a complete list of encrypted files, and you can personally verify this.
(…)
To obtain the private key for this computer, which will automatically decrypt files, you need to pay 100 USD / 100EUR / similar amount in another currency.
(…)
Any attempt to remove or damage this software will lead to immediate destruction of the private key server.

‘Your personal files are encrypted’ uyarılarını dikkate almayın çünkü paranızı çalmayı amaçlar. Bu dolandırıcı asla takip edilmemelidir.

‘Your personal files are encrypted’ VİRÜSÜNÜ NASIL KALDIRABİLİRİM?

‘Your personal files are encrypted’ virüsünü bilgisayarınızdan kaldırmak için öncelikle bu programla alakalı dosyaları sisteminizden kaldırmalısınız. Ancak herkes kötü amaçlı yazılımları temizleyen programları çalıştırmayı bilse de bu yazılım her şeyi kilitlediğinden kendinizi bilgisayarınızı taramayı beceremiyorken bulabilirsiniz. Bu rehberi takip ederek bilgisayarınızdaki engeli kaldırabilirsiniz:

* Manuael ‘Your personal files are encrypted’ virüsü kaldırma

 1. ‘Safe mode with command prompt’ bilgisayarınızı yeniden başlatın ve virüsü devredışı bırakın (bu virüsün tüm versiyonları ile çalışıyor olmalı)
 2. Regedit’i çalıştırın.
 3. WinLogon girdilerinde explorer.exe ya da blank olmayan tüm dosyaları bulun ve kaydedin. Bunları explorer.exe ile değiştirin.
 4. Bu dosyaların kayıtlarını bulun ve silin.
 5. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve güncel Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ya da Malwarebytes Anti Malware programlarından biri ile kontrol edin.

* Flash drive yöntemi:

1. Başka bir bilgisayar alın ve Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware ve benzeri bir program indirmek için kullanın.
2. Programı güncelleyip USB ya da CD ye kopyalayın.
3. Bu esnada virüslü bilgisayarınızı yeniden başlatın (Safe Mod with command prompt) ve USB’yi takın.
4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın tüm sistemi tarayın.

* ‘Your personal files are encrypted’ virüsünden etkilenen kullanıcılar Windows sistemlerindeki diğer hesaplara erişebilmektedirler. Eğer bu hesaplardan birinin yönetici hakları varsa bu virüsten kurtulmanızı sağlayacak bir programı başlatabilirsiniz.

* Virüsün çalışmasını durdurmak için Flash’ı reddetmeyi deneyin. Bunun için Macromedia desteğine gidin ve Reddet ‘i seçin.: http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Bunua yaptıktan sonra tüm sistemde tarama yapın.

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Your personal files are encrypted virüsü silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Your personal files are encrypted virüsü için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
Your personal files are encrypted virüsü için temizleyici Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Not: Manuel yardım gerekli elle müdahele olmadan bir ya da bütün kaldırıcıların parazitten kurtulamadığı anlamına gelmekte, lütfen aşağıdaki kaldırım açıklamalarını okuyun
Your personal files are encrypted virüsü programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Your personal files are encrypted virüsü programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Your personal files are encrypted virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-09-01)
Your personal files are encrypted virüsü bellek kopyası
Your personal files are encrypted virüsü bellek kopyası
Your personal files are encrypted'i Elle Kaldırma Rehberi

1 yöntemi. Safe Mode with Networking kullanarak Your personal files are encrypted programını kaldır

Adım 1: Bilgisayarınız Safe Mode with Networking modunda yeniden başlat
Windows 7 / Vista / XP
 • Start Shutdown Restart OK seçeneğine tıkla.
 • Bilgisayarınızın yeniden çalıştığında F8 tuşuna basmaya başlayın ve Advanced Boot Options penceresini görene dek devam edin.
 • Listeden Safe Mode with Networking seçeneğini seçin
'Safe Mode with Networking' seçeneğini seçin
Windows 10 / Windows 8
 • Windows giriş ekranından Power tuşuna basın. Şimdi Shift tuşuna basılı tutun ve Restart seçeneğine tıklayın. .
 • Troubleshoot tuşunu seçin Advanced options Startup Settings ve Restart tuşuna basın.
 • Bilgisayar çalışmaya başladığında Startup Settings penceresinde Enable Safe Mode with Networking seçeneğini seçin.
'Enable Safe Mode with Networking' seçeneğini seçin
Adım 2: Your personal files are encrypted seçeneğini kaldırın

Virüslü hesabınıza girin ve tarayıcıyı başlatın. Plumbytes Anti-Malware veya başka bir casus yazılım karşıtı programı indirin. Güncelleyin ve zararlı dosyalardan kurtulmak için sistem taraması yaparak Your personal files are encrypted virüsünü kaldırma işlemini tamamlayın.

Fidye yazılım Safe Mode with Networking programını engelliyorsa, diğer yöntemleri deneyin.


2 yöntemi. System Restore kullanarak Your personal files are encrypted programını kaldır

Adım 1: Bilgisayarınız Safe Mode with Command Prompt modunda yeniden başlat
Windows 7 / Vista / XP
 • Start Shutdown Restart OK seçeneğine tıkla.
 • Bilgisayarınızın yeniden çalıştığında F8 tuşuna basmaya başlayın ve Advanced Boot Options penceresini görene dek devam edin.
 • Listeden Command Prompt seçeneğini seçin
'Safe Mode with Command Prompt' seçeneğini seçin
Windows 10 / Windows 8
 • Windows giriş ekranından Power tuşuna basın. Şimdi Shift tuşuna basılı tutun ve Restart seçeneğine tıklayın. .
 • Troubleshoot tuşunu seçin Advanced options Startup Settings ve Restart tuşuna basın.
 • Bilgisayar çalışmaya başladığında Startup Settings penceresinde Enable Safe Mode with Command Prompt seçeneğini seçin.
'Enable Safe Mode with Command Prompt' seçeneğini seçin
Adım 2: Sistem dosyalarınızı ve ayarları yeniden yükleyin
 • Command Prompt penceresi görününde, cd restore seçeneğini girin ve Enter seçeneğine tıklayın. Alıntılar olmadan 'cd restore' seçeneğini girin ve 'Enter' seçeneğine basın.
 • Şimdi rstrui.exe girin ve Enter seçeneğine tekrar girin.. Alıntılar olmadan 'rstrui.exe' seçeneğini girin ve 'Enter' seçeneğine basın.
 • Yeni pencere göründüğünde Next seçeneğine tıklayın ve Your personal files are encrypted sisteme girmesinden önceki duruma dönün. Sonra Next seçeneğine tıklayın. 'System Restore' penceresi göründüğünde 'Next' seçeneğini seç Geri yükleme noktanızı seçin ve 'Next' seçeneğine tıklayın
 • Sistem geri yüklemesini başlatmak için Yes seçeneğine tıklayın 'Yes' seçeneğine tıklayın ve sistem geri yüklemesini başlatın

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Your personal files are encrypted virüsü el kaldırma:

Süreçleri öldür:
[random].exe

Dosyaları silin:
[random].exe
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-your-personal-files-are-encrypted-virus.html