Önem ölçekli:  
  (38/100)

Your computer has adware / spyware virüsünü kaldır

Ugnius Kiguolis - -
12

‘Your computer has adware / spyware’ virüsü kullanıcıları güvenirliği sorgulanır bir programı kullanmaya zorlamanın yollarını arayan yanlış bir bildirimdir. Eğer bu bildirime inanır ve verilen numarayı ararsanız sadece paranızı kaybetmekle kalmaz aynı zamanda banka bilgilerinizi, şifrelerinizi ve kayıt bilgilerinizi açığa çıkartabilecek tehlikeli programları da bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Eğer internette gezinirken ‘Your computer has adware / spyware’ virüsü ile karşılaşırsanız bu durum tarayıcının tartışmalı bir eklenti ile karşı karşıya olduğu anlamına gelmektedir. Lütfen bu eklentiyi bilgisayarınızdan hemen kaldırın; çünkü bu virüsün bildirimleri hiç bitmeyecektir. Bunun için Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ya da Malwarebytes Anti Malware ünlü korsan yazılım programlarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

‘Your computer has adware / spyware’ virüsü bilgisayarı nasıl etkiler?

Ne yazık ki ‘Your computer has adware / spyware’ virüsünün dağılımına sebep olan tarayıcı eklentisinin yasal programlarla bir bağlantısı bulunmaktadır. Bu program kolay para kazanmanın yollarını arayan programcılar tarafından yaratılmaktadır. Bu yüzden tarayıcınızı hızlandırmanın ya da para tasarrufu yapmanızın sözünü veren programlardan uzak durmanızı öneriyoruz. Eğer böyle bir programa gerçekten ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız özel ya da gelişmiş kurulum yöntemlerini seçmeli ve istemediğiniz eklenti, uzantı ve diğer programları devredışı bırakmalısınız. Tarayıcınızı açtığınızda bu bildirimi görüyorsanız bu sisteminizin etkilendiği anlamına gelmektedir:

Your computer has adware / spyware virus
What to do:
Call 877-649-9499 immediately for assistance on how to remove the virus (…)
Data exposed to risk:
1. Your credit card details and banking information
2. Your e-mail passwords and other account passwords (…)

‘Your computer has adware / spyware’ virüsünü nasıl kaldırabilirim?

Eğer ‘Your computer has adware / spyware’ virüsünün uyarısı ile karşılaşıyorsanız hiç vakit kaybetmeden bilgisayarınızı iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol edin. Bunun için Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ya da Malwarebytes Anti Malware programlarını öneriyoruz. Bitirdiğinizde şu adımları takip edin:

Internet Explorer:

1. Internet Explorer’ı açın. Dişli simgesine ya da Araçlar’a tıklayın. > İnternet seçenekleri.

2. Burada Gelişmiş seçeneğine gidin ve “Sıfırla” butonuna tıklayın.

3. “Internet Explorer Seçeneklerini Sıfırla”ya gidin.→”Kişisel ayarları sil.” ve “Sıfırla” seçeneğin3 tıklayın.

4. Son olarak Kapat’ı seçin ve değişiklikleri kaydetmek için “Tamam”a tıklayın.

Mozilla Firefox

1. Mozilla Firefox’u açın. Yardım seçeneğine gidin → Sorun çözme bilgisi

2. Burada birkaç kez Firefox’u Sıfırla’yı seçin ve Bitir’e tıklayın.

Google Chrome

1. Chrome menü çubuğuna tıklayın ve Araçlar’ı seçin. →Uzantılar.

2. Burada tanıdık içeriklere bakın.

3. Her birini seçin ve bunları silmek için çöp kutusu ikonunu seçin.

Otomatik Your computer has adware / spyware virus kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Your computer has adware / spyware virus silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Your computer has adware / spyware virus programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Your computer has adware / spyware virus programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Your computer has adware / spyware virus'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2014-11-04)
Your computer has adware / spyware virus bellek kopyası
Your computer has adware / spyware virus bellek kopyası
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-your-computer-has-adware---spyware-virus.html