Önem ölçekli:  
  (10/100)

Www-searching.com virüsünü kaldır

Ugnius Kiguolis - -
123

www-searching.com hakkında ne bilmem gerekiyor?

www-searching.com başlangıç sayfanız, varsayılan arama motorunuz ve yeni sekme sayfanız olarak görünebilir. Ayrıca Google, Bing veya Yahoo’yu ayarlamada güçlük çekersiniz çünkü tarayıcı korsanı olarak adlandırılan bir programdır. Sistem değişiklerini önemsemez ve bu arama motorunu kullanmaya devam ederseniz ne kadar sinir bozucu olduğunu göreceksiniz. www-searching.com virüsünün sinir bozucu reklamlara ve yönlendirmelere maruz bıraktığını bildirmek isteriz. Ayrıca tarayıcı hareketlerini takip ederek kullanıcıların verilerini toplayabilirler. Öncelikle www-searching.com korsanlığı son günlerde çok popüler bir hal aldı. Kurulum sürecine dikkat etmediğiniz hemen her programın içinde bu programlarla karşılaşabilirsiniz. Eğer bu programlardan herhangi birisi Arama Modülü, Arama Modülü Artı veya deiğer bileşenlere sahipse, arama motoru sistem ayarlarını istediği gibi değiştirip kendi anlaşmalı olduğu sitelere istediği gibi yönlendirme yapmak aniden ortaya çıkan reklamlara yol açabilir. Arama sonuçları ile oynayarak www-searching.com popularitesini arttırmak istediği üçüncü parti sitelere trafik yaratmaktadır. Bu aktivitenin program geliştiricilere para kazandırdığını söylemeye gerek yok. Ayrıca, bu arama motoru aracılığı ile gösterilen reklamlardan uzak durmalısınız. aşağıdaki örnekte de görebileceğiniz üzre www-searching.com reklamları sizi bu tarayıcı gibi bazı şüpheli programları indirmeye kandırabilir, ve kişisel bilgilerinizi ve paranızı çalabilirler.

Www-searching.com’un belli sitelere yönlendirmesinin nedeni de bu web sitelerinin reklamını yapmasıdır. Ancak bu sitelerin zararsız olmayacağının ve sizi virüslere yönlendirmeyeceğinin garantisi yoktur. Bazıları istenmeyen programların ve virüslerin sisteminize girmesine sebep olabileceğinden ve yönlendirmelerinden şikayetçiyseniz bilgisayarınızı iyi bir program ile kontrol etmelisiniz. Bunun için bir sürü soruna çözümü olan Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus programını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

www-searching.com virus

Www-searching.com yayılmak için hangi metodları kullanıyor?

Bilgisayarlara giren ve arama motoru veya başlangıç sayfası olarak çalışan yüzlerce arama sitesi vardır. Ancak kişiler bu tür siteler hakkında bilgilendirildiği için güvendikleri programları kullanırlar. Siz de güvenliğiniz için aynısını yapmalısınız. Konumuz olan www-searching.com’da döndüğümüzde, bu site tarayıcı korsanı ve istenmeyen program kategorisinde olduğundan kullanmamanızı öneriyoruz. Genellikle, bu arama motoru ücretsiz programların opsiyonel eklentisi gibi gelip,kullanıcıların sistemini yavaşlatır, şüpheli websitelere yönlendirmeler ve benzeri sorunlara yol açar. Google, Chrome, Mozilla Firefoz ve Internet explorer DNS ayarlarınızca bir değişiklik farkettiyseniz, searching.com başlangıç sayfasını veya anasayfasını bilgisayarınızdan acilen kaldırmalısınız.

Bu ve benzeri istenmeyen programların gelecekte bilgisayarınıza sızmasından kaçınmak için, şunu unutmamalısınızki, genelde ücretsiz veya paylaşımlı yazılımların beraberinde opsiyonel olarak gelmekte. Bu yüzden, Gelişmiş veya Özel kurulum seçeneğini seçmeli ve bütün kurulum aşamalarını yakından gözlemleyip, www-searching.com virüsünü başlangıç sayfanız veya varsayılan arama motorunuz yapmakla ilgili bir seçenek olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu yayılma metodu bugünlerde çokça kullanıldığı için çok dikkatli olmalısınız ve eğer mümkünse ücretsiz yazılımların kurulumundan kaçınmalısınız. Aksi taktirde, çok dikkatli olup Hızlı ve Tavsiye edilen kurulum modlarından uzak durun.

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını www-searching.com virus silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
www-searching.com virus programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
www-searching.com virus programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in www-searching.com virus'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-08-25)
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-www-searching-com-virus.html