Önem ölçekli:  
  (99/100)

.vvv File Extension virüsünü kaldır

Jake Doe - -
123

Bilgisayırımda ne sorun var? Daha dün açtığım dosyaları bugün açamıyorum. Bütün dosya uzantıları değişmiş ve sonlarında .vvv adında bir uzantı yer alıyor. Bu ne anlama geliyor. Lütfen cevap verin!

.vvv Dosya Uzantılı Virüs açıklaması:

.vvv Dosya Uzantılı virüs, Teslacrypt 2.0 adındaki fidye yazılımın yeni bir sürümü olan zararlı bir fidye yazılımdır. Bu bilgisayar virüsü bilgisayarınıza bir Trojan (yani virüs bilgisayarınıza yasal bir dosya gibi davranır ve çoğunlukla e-postalardaki eklentiler aracılığı ile girer) olarak girebilir. Eğer fidye yazılım bilgisayarınıza girerse AES-256-CBC şifreleme algoritmasını kullanır ve bütün kişisel dosyalarınızı (.docx, .docm, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .pptm, .pdf, .eps, .ai, .indd, .cdr, .dng, .lnk, .jpg, .png, .pdd, .doc, .jfif, .jpeg, .gif, .bmp, .exif, .txt, .wps, .mp3 uzantılı dosyalar da dahil olmak üzere) şifreler. Dosyalar şifrelendikten sonra dosya uzantıları .vvv olarak değişir. Fidye yazılım dosyaları şifreledikten sonra HOW_RECOVER.HTML, HELP_RESTORE.HTML ve HOW_RECOVER.TXT ya da HELP_RESTORE.TXT dosyalarında bir uyarı mesajı içerir. Bu dosyalar şifrelelen bütün dosyaların içlerinde bulunur. Bunların hepsinde dosyalarınızın nasıl deşifre olacağı yazmaktadır. Çoğunlukla bitcoin ödeme sistemi ile 500$ ya da daha fazla bir fidye isteyerek size deşifre kodu yollayacağını yazar. Ayrıca eğer belirtilen tarihten önce ödeme yapmazsanız dosyalarınız bir daha kullanamayacağınızı belirtir. Bu gibi tehditlere itimat etmeyiniz ve fidyeyi ödemeyiniz çünkü hiç kimse bu dijital suçluların dosyalarınız için gerekli olan kodları yollayacağını garanti edemez.

Dosyalarınızın şifrelendiğini belirten bir mesaja rastladığınız anda yapmanız gereken ilk şey .vvv Dosya Uzantılı virüsü ANINDA silmek olmalıdır. Bunu yaparak diğer dosyalarınızı da şifrelenmekten kurtarabilirsiniz, çünkü .vvv Dosya Uzantılı virüs diğer dosyaları şifreleme işlemini sonlandıracaktır. Sizlere bilgisayarıızdan .vvv Dosya Uzantılı virüsü silmeniz için profesyonel bir yazılım ( örneğin, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus) kullanmanızı öneririz.

.vvv File Extension virus ransom payment method

.vvv Dosya Uzantılı virüs nasıl bilgisayarıma girdi ve enfekte etti?

.vvv Dosya Uzantılı virüs bir Truva atı gibi yayılır ki bu; dosyayı internetten indirmiş ya da e-posta ile almış olabileceğiniz anlamına gelir. Bu yüzden araştırma ekibimiz asla kuşku duyduğunuz yazılımları indirmemenizi önerir. Her zaman bedava uygulamaları indirdiğiniz internet sitesinin güvenli olup olmadığını kontrol edin ve dahası sizden kuşku duyacağınız anketleri doldurmanızı isteyen ya da kişisel bilgilerinizi, banka bilgilerinizi girmenizi isteyen sitelerden, özellikle de bildiğiniz bir site değilse uzak durun! Ayrıca yeni programlarınızı güvenli bir şekilde kurmalısınız. Kuşkulu dosyalar yüklemediğinizden emin olmak için Custom/Advenced seçeneklerini seçin ve tavsiye edilen uygulamaların bir listesini görün. Çoğunlukla programa eklenmiş bu gibi yazılımlar gereksiz eklentiler olmakla birlikte bu programları yüklerken bu eklentileri yüklemezseniz değişen hiçbir şey olmayacaktır.

Yine de unutmamak gerekir ki en yaygın fidye yazılım dağılma şekli e-posta yollayarak gerçekleşmektedir. Kimden geldiğini bilmediğiniz ve özellikle de eklenti içeren e-postaları aççmadan önce çok dikkatli olmalısınız. Size e-postayı yolamış olan kişinin bilgilerine dikkat edin – bazen bu siber suçlular sizlere güvendiğiniz bir internet sitesinden “CHECK.TXT,” “AWARD.TXT” ya da “PENALTY.TXT” isimlerindeki dosyaları yollarlar. Bu gibi sahtekarlıklara inanmayınız ve bu gibi dosyaları açmayınız. Eğer .vvv Dosya Uzantılı yazılımı nasıl sileceğinizi öğrenmek isterseniz diğer sayfaya geçiniz.

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını .vvv Dosya Uzantısı virüsü silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
.vvv Dosya Uzantısı virüsü programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
.vvv Dosya Uzantısı virüsü programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in .vvv Dosya Uzantısı virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-09-01)
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-vvv-file-extension-virus.html