Önem ölçekli:  
  (99/100)

Vanilla Reload virüsünü kaldır

Ugnius Kiguolis - -
12

Vanilla Reload virüsü nedir?

Vanilla Reload virüsü Vanilla Reload adlı ünlü çevrimiçi ödeme sistemi ile bağlantılı tehlikeli bir sahte yazılımdır. Bu servis kredi kartı kullanmadan çevrimiçi alışveriş yapılmasını sağlamaktadır. Bu özellik siber suçluların yasadışı paralar alabilmek için bu sistemi kullanmasına sebep olmaktadır. Vanilla Reload virüsü sistemi etkilerse bilgisayarı kitler ve Moneypak, Vanilla Reload ve RELoadit sistemlerinden biri ile ceza ödemesini ister. FBI virus, Ukash virus, Moneypak virus, REloadit virus ve benzeri virüsler gibi bu virüs de sistemi neden kilitlediğini ve başlat menüsü ve masaüstüne neden ulaşılamadığını açıklamaktadır. Çoğu durumda kullanıcıların yasadışı aktivitelerde bulunduğunu (teklif hakkı ihlali, korsan yazılım dağıtma gibi) söylemektedir. Ancak bazı kötü yazılımlar bilgisayarı etkiler, önemli dosyaları kilitler ve bunları açılabilmesi için para ister. Sonuç olarak tarayıcı korsanının yardımı ile tarayıcılarınızı bloke edip kullanıcıların Vanilla Reload ödeme sistemi ile ceza ödemesi yapmalarını söyler. Eğer bu yolla ödeme yapmanızı isteyen bir uyarı ile karşılaşırsanız bu bilgisayarınızın bu virüsten etkilendiği anlamına gelmektedir. Lütfen eza ödemeyin. Vanilla Reload virüsünü sistemden kaldırın. Bunun için aşağıdaki rehberi kullanabilirsiniz.

Vanilla Reload virüsü bilgisayarımı nasıl etkiler?

Vanilla Reload virüsü çeşitli yollarla sisteme girebilmektedir. Virüslü bir mailin eklentisi olarak ya da virüslü bir siteyi ziyaret edince sisteme girebilmektedir. Buna ek olarak bu virüs kullanıcıları dış tehlikelere karşı uyaran mesajlar vasıtası ile de sisteme girmektedir. Tabiki bilgisayarınıza ne gibi programların indirileceğini bilemiyeceğinizden bu gibi uyarılara tıklamamalısınız. Bazı programlarınızın güncellemeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız kendi sitelerine gibip güncellemelerini indirmelisiniz. Böylelikle virüs indirmemiş olursunuz. Vanilla Reload sistemi engellerse masaüstüne ve bazı dosyalara erişimi engelleyebilir. Buna ek olarak kullanıcılara şöyle uyarıla gösterebilmektedir:

All activities of this computer has been recorded. All your files are encrypted.
Don’t try to unlock your computer! This PC is blocked due to at Least one of the specified below.

Lütfen herhangi bir pin girmeyin çünkü bu dosyalarınızı geri getirmez. Aşağıdaki rehberi takip edin bu virüsten kurtulmalısınız.

Vanilla Reload virüsünü nasıl kaldırabilirim?

Bilgisayarınızın bu virüsten etkilendiğini düşünüyorsanız zaman kaybetmeden sisteminizi kontrol etmeli ve bu virüsten kurtulmalısınız. Bunun için öncelikle bilgisayarınıza erişim kazanmalı ve bu virüsü sistemden kaldırmalısınız. Bunun için:

* Flash drive yöntemi:

1. Başka bir bilgisayarda Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ve benzeri bir programı indirin.
2. USB ya da CD’ye kaydedin.
3. Bilgisayarınızı güvenli kip komutunda başlatın ve USB ya da CD’yi bilgisayara takın.
4. Bilgisayarınızı bir kez daha yeniden başlatın sistemi tarayın.

* Bu virüsten etkilenen kullanıcılar Windows sistemlerindeki başka hesaplara erişiebilirler. Eğer bu hesaplardan birinin yönetici yetkisi varsa sistem taraması yapabilirsiniz.

* Virüsü engellemek için Flash’ı reddebilirsiniz. Bunu yapmak için Macromedia desteğe gidip “Reddet”i seçin: http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Bunu yaptıktan sonra herhangi bir kötü yazılım programı ile sisteminizi kontrol edin.

Virüsü elle kaldırma yöntemi:

  1. Bilgisayarınızı güvenli kipte komut ile yeniden başlatın.
  2. Regedit’i çalıştırın.
  3. WinLogon girdilerine bakın ve explorer.exe ya da boşluk olan dosyalara bakın. Ve bunları explorer.exe ile değiştirin.
  4. Bu dosyaların kayıt bilgilerini bulun ve silin.
  5. Yeniden başlatın ve güncel Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus programı ile virüsün kalıntılarından kurtulun.

Eğer virüs tarayıcılarınızı engellediyse şunların yardımı ile bu virüsü kaldırabilirsiniz:

1. Etkilenen tarayıcıyı seçip Windows Task Manager’ı açın (aynı anda Ctrl Alt Delete ‘e basarak)
2. explore.exe, firefox.exe, chrome.exe, Safari.exe, opera.exe, ya da firefox.exe gibi tarayıcınızın işleyişini durdurun.
3. Tarayıcıyı açın ancak son açılan sayfayı açmasına engel olun.
4. Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ve benzeri bir programı indirin ve sisteminizi tarayın.

Otomatik Vanilla Reload virüsü kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Vanilla Reload virüsü silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Vanilla Reload virüsü için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
Vanilla Reload virüsü için temizleyici Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Not: Manuel yardım gerekli elle müdahele olmadan bir ya da bütün kaldırıcıların parazitten kurtulamadığı anlamına gelmekte, lütfen aşağıdaki kaldırım açıklamalarını okuyun
Vanilla Reload virüsü programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Vanilla Reload virüsü programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Vanilla Reload virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2014-10-03)
Vanilla Reload virüsü bellek kopyası
Vanilla Reload virüsü bellek kopyası

Vanilla Reload virüsü el kaldırma:

Süreçleri öldür:
[random characters].exe

Dosyaları silin:
[random characters].exe
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-vanilla-reload-virus.html