Önem ölçekli:  
  (8/100)

TuneUp Pro. Nasıl temizlenir? (Kaldırma kılavuzu)

Jake Doe - - | Kötü niyetli yazılımlar Yaz
12

Tuneup Pro nedir?

Tuneup Pro, bilgisayarınızda problemlere sebep olabilecek ve sizi lisansını almaya ikna etmeye çalışacak bir PC optimizasyon aracıdır. Geliştiricilerinin açıklamalarına bu program sistem hızını arttırmak, bilgisayarın özelliklerini arttırmak ve hata vermesine engel olmak için geliştirilmiştir. Aslında gereksiz dosyaları kaldırabilmektedir ama bu programın tamamen yararlı olduğu anlamına gelmez. Kendi sitesinden indirilebileceği gibi ücretsiz yazılımların eklentisi olarak da sisteme girebilmektedir. Sisteme kurulduğu anda tarayıcılarını yükler ve sistemde zararlı dosyaları arar. Daha sonra size kaldırılması gereken bir dizi program gösterir. Bu listenin yanlış olduğunu söyleyemesek de yine de dikkatli olmalısınız. Çünkü bilgisayarınız için gerekli olan programlarda bu listede olabilir. Bu yüzden asla Düzelt ya da Kaldır butonlarına tıklamayın. Bunu yaptığınızda Tune up Pro sitesine yönlendirilirsiniz ve bu programı almanız önerilir. Eğer bunu yaparsanız paranızı gereksiz bir program için kaybetmiş olursunuz. Ayrıca kredi kartı, şifre gibi önemli bilgilerinizi de bilinmeyen bir şirket ile paylaşmış olursunuz. Bu yüzden Tune up Pro’yu sisteminize tutmamalısınız! Sisteme gizlice girdiyse hemen sisteminizden kaldırın.

Tuneup Pro bilgisayarıma nasıl girer?

Daha önce bahsettiğimiz gibi kendini yararlı bir araç olarak gösteren bu program kendi sitesinden indirilebilir. Bazı durumlarda bu program ücretsiz yazılımların eklentisi olarak sisteme girmektedir. Ücretsiz programlar vasıtası ile Tuneup Pro yayılmakta ve daha çok kullanıcıyı lisans alımı konusunda kandırmaktadır. Eğer sistem yavaşlaması yaşamak ve çeşitli taramalarla bölünmek istemiyorsanız ücretsiz yazılım kurarken daha dikkatli olmalısınız. Her zaman Gelişmiş ya da Öel kurulum yolunu seçmeli her adımı dikkatlice okumalısınız. Bu sahte PC optimizasyon aracı sisteminize gizlice girerse bu programı kaldırmakta zorlanabilirsiniz. Tune up Pro kendisi ile birlikte Reimage Plus programını da kurmaktadır. Bu yüzden bu iki programdan da kurtulmalısınız. Güvenilir korsan yazılım programlarını kullanmanızı ve bu programı sistemden otomatik olarak kaldırmanızı öneriyoruz.

Tuneup Pro virüsünü bilgisayarımdan nasıl kaldırırım?

Tuneup Pro’yu sisteminizden kaldırmak için korsan yazılım programı kullanmanız önerilmektedir. Böylelikle sadece bu programdan değil sisteminizdeki diğer zararlı programlardan da kurtulabilirsiniz. Bunun için Reimage ya da Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus programlarını kullanmanızı öneriyoruz. Tabii ki Tuneup Pro’yu kaldırmak için manuel yöntemlere de başvurabilirsiniz:

  • Başlat> Denetim Masası> Programlar ve Özellikler (Windows XP kullanıcısıysanız Program Ekle/Kaldır kısmına tıklayın.)
  • Tuneup Pro’yu bulun.
  • Şüpheli programları de bu programla birlikte kaldırın.
  • Ayarları kaydetmek için Tamam’a tıklayın.

Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesine sağ tıklayın. Hızlı Erişim menüsü gözüktüğünde Denetim Masasına tıklayın ve programı kaldırın.

Otomatik TuneUp Pro kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını TuneUp Pro silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
TuneUp Pro programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
TuneUp Pro programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
Basında Reimage
Basında Reimage
Diğer yazılım
Plumbytes Anti-Malware
Plumbytes Anti-Malware'in TuneUp Pro'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-03-23)
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in TuneUp Pro'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-03-23)
Webroot SecureAnywhere AntiVirus
Webroot SecureAnywhere AntiVirus'in TuneUp Pro'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-03-23)
TuneUp Pro bellek kopyası
TuneUp Pro bellek kopyası
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-tuneup-pro.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI