Önem ölçekli:  
  (10/100)

TradeAdExchange virüsünü kaldır

123

Lütfen bilgisayarımdaki problemi çözmeme yardımcı olun! TradeAdExchange tarafından sürekli reklam alıyorum. Bu nerden geldiği belli olmayan reklamlar pop-up penceresi olarak açılıyor ve benden bir yazılımı güncellememi ya da hiç duymadığım programları ücretsiz yüklemimi istiyor. Bu teklifleri kabul etmemem gerekiyor, değil mi? Bu konu hakkında ne önerirsiniz? 

TradeAdExchange hakkında genel bilgi:

TradeAdExchange korsan yazılımı tarayıcı deneyiminizi sürekli daha kötüye çeken bir bilgisayar virüsüdür. Bu genelde girdiği bilgisayarda tarayıcıda sürekli uzantısını yüklemeyi hedefleyen potansiyel bir istenmeyen programdır (PUP). Bu işlem gerçekleşir gerçekleşmez hemen istenmeyen özellikleri devreye girer. Bu reklam yazılımı çoğunlukla pop-up olarak yeni pencere açar ve internete girmek istediğinizde size yeni reklamlar gösterir. 

 

Genelde TradeAdExchange reklamları kullanıcı yeni pencere açmak istediğinde ya da başka bir bağlantıyı tıkladığında devreye girer. Bu sayfalarda genelde bir programın güncellenmesini ya da ücretsiz yüklenmesini talep eder.  Çoğunlukla Java ya da Adobe Flash oynatıcısının güncellenmesini önerir. Dahası, TradeAdExchange virüsü bilgisayarınıza girmişse aynı zamanda istemediğiniz internet sitelerine de yönlendirilebilirsiniz. Bu konuda uzman olan kişiler bu programların çoğunlukla zararlı yazılımları size önerdiğini tespit ettiğinden çok dikkatli olmalısınız. Söylemeye gerek yok ki bu gibi şüpheli sitelerin önerdiği programları bilgisayarınıza yüklememelisiniz. Kimse size güvenli bir program yükleyeceğinizi garanti edemez ve bu yüzden riske girmenin lüzumu yok! 

Bu gibi şüpheli uygulamaları bilgisayardan tamamen silme işlemine kullanıcılar  “Trade Exchange”, “Trade and exchange”, vb. isimler takarlar ve bigisayarlar uzmanları bunun için otomatik silme programlarını önerir. SpyHunter gibi bir anti-virüs programını öneriyoruz ve bu programlar bilgisayarınızın en derin noktalarına kadar saklanan zararlı yazılımları tespit edebilir. 

TradeAdExchange adware displaying dangerous suggestions to install questionable software

TradeAdExchange bilgisayarıma nasıl girdi?

Bu şüpheli yazılım programı bilgisayarınızı sinsi bir şekilde ele geçirebilir ve bunu tölere etmemelisiniz. TradeAdExchange yazılımı programlar yüklenirken talimatlara dikkat edilmediğinde bilgisayarınıza sızabilir. Bu ve buna benzer diğer programlar başka yazılımları ya da programları yüklerken eklenti olarak bilgisayarınıza girebilir ve bu yüzden bilgisayarınıza bir program yüklerken son derece dikkatli olmalısınız. Bir yazılımı yüklerken nelere dikkat etmeniz hususunda size bir kaç ipucu verelim: 

  1. Yazılımlarınız sadece güvenilir internet kaynaklarından indirin. Eğer indireceğiniz programı sağlayan siteye güvenip güvenemeyeceğinizi bilmiyorsanız diğer internet sitelerindeki forumlardan inireceğiniz site için yapılan yorumları okuyun. 
  2. Yazılımı indirdikten sonra çok dikkatli yükleyin. Yazılımı yüklerken her seçeneği ve aynı zamanda Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası’nı okuduğunuzdan emin olun. Bu gibi belgelerde genellikle programı yüklediğinizde gelecek olan ek programlar hakkında bilgi bulabilirsiniz. .
  3. Doğru yükleme seçeneğini seçin. Geleneksel olarak seçilen Basic/Standard/Default (Genel) seçenekleri yerine Custom ya da Advanced (Uzman, Elle Yükle) yükleme seçeneklerini işaretleyin. Eğer yükleme seçeneğini belirlemezseniz, yazılımda ek programlar varsa onları da yüklüyorsunuz demektir. Elle yükleme seçeneği size bu programları isteyip istemediğinizi soracaktır. 

Eğer TradeAdExchange virüs yazılımı bilgisayarınızı hali hazırda ele geçirmişse ve durmadan internet keyfinizi engelliyorsa bir an bile beklemeyin ve hemen bir çözüm arayışına girin. Eğer TradeAdExchange virüsünü nasıl sileceğiniz merak ediyorsanız hemen ikinci sayfadaki silme talimatlarına göz atın. 

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını TradeAdExchange virus silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
TradeAdExchange virus programını kaldırmak için SpyHunter kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "SpyHunter kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi SpyHunter incelemesinde bulabilirsiniz.

Başka bir korsan yazılım programı kullanmaya karar verirseniz SpyHunter programını bilgisayarınızdan kaldırın.
Webroot SecureAnywhere AntiVirus, TradeAdExchange virus'yi kaldırmak için önerilen bir temizleyicidir. 

Bunu parazit güncel sürümünü algılarsa bu ücretsiz deneme kullanarak teyit etmelidir.
40.000.000'dan fazla indirme!
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in TradeAdExchange virus'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-01-05)
Reimage
Reimage'in TradeAdExchange virus'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-01-05)

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARIBizi Facebook'ta Beğenin