Önem ölçekli:  
  (99/100)

TeslaCrypt 2.0 seçeneğini kaldırın

123

Fidye yazılım nedir?

Virüslü e-mail eklentileri ile kullanıcıların sistemine giren zararlı virüslere fidye yazılım denir. Kullanıcı böyle bir eklentiyi açarsa virüs kullanıcının bilgisayarında çalışmaya başlar ve her türlü kişisel dosyasını etkiler. Fidye yazılım virüsü bu dosyaları kilitler ve kullanıcıdan dosyalarını geri verme karşılığında fidye ister. Ne yazık ki fidyeyi ödemesi kullanıcının dosyalarını geri alacağı anlamına gelmez. 

TeslaCrypt başka bir sürümünü yayınladı

TeslaCrypt, fidye yazılım kategorisine ait zararlı bir bilgisayar virüsüdür ve bu zararlı program TeslaCrypt 2.0 (bu virüsün önceki sürümüne TeslaCrypt virüsünden ulaşabilirsiniz). Yeni sürüm öncekinden farklılaşmaktadır çünkü artık TeslaCrypt virüsü artık kilitlenen verinin uzantısını .VVV olarak değiştirmektedir. Bu dosyalar kitlendiğinde TeslaCrypt kaybolan verinin nasıl geri kazanılacağını anlatan bir .html doyası ekler. Metin CryptoWall virüsünün uyarı mesajının kopyasıdır. Virüs kullanıcının 500 dolara kadar olan fidyeyi bitcoin ödeme sistemi ile göndermesini ister. 

TeslaCrypt 2.0 virus

TeslaCrypt 2.0, AES-256-CBC  algoritması ile dosyaları kilitler. Virüs her bilgisayar için ayrı bir yönetim anahtarı üretmek için ECHD algoritmasını kullanır. Ne yazık ki güvenlik sağlayıcıları fidyeyi ödeyerek dosyaları geri almanın neredeyse imkansız olduğunu söylemektedir. Fidyeyi geri ödemek dosyalarınızın geri geleceğinin garantisini vermez. Bu suçlulara güvenemezsiniz. TeslaCrypt 2.0 uyarı mesajını görürseniz dosyalarınızı açamazsınız ve dosyalarını kitlemesini engellemek için bu virüsü durdurmalısınız. SpyHunter kötü amaçlı yazılım kaldırma programı ile bu sorunu halledebilirsiniz. 

TeslaCrypt 2.0 bilgisayarıma nasıl girer? 

Fidye yazılımlar spam e-mail eklentileri ile bulaşan bir truva vasıtası ile sisteme girer. Dahasu TeslaCrypt virüsünün yeni sürümü olan bu virüs bilgisayar oyunları ile de dağılabilmektedir. Bu zararlı virüs dosyalarınızı yok edebilir. Bu yüzden çok dikkatli olmalısınız. TeslaCrypt 2.0 virüsünden korunmak için yöntemler: 

  • Şüpheli siteleri ziyaret etmeyin. Bu siteler bir sürü reklam ve pop-up ile doludur. 
  • Güvenilmez websitelerinden gelen şüpheli yazılımları indirmeyin. Bu gibi yazılımlardan zararlı programlar indirebilirsiniz. 
  • Bilinmeyen kullanıcılardan gelen mailleri açmayın. Dosyaları indirmeyin. 
  • Yazılımları kurarken dikkat edin. Her adıma dikkat edin. Kullanım şartları ve gizlilik sözleşmesini okuyun. Güvenli kurulum yöntemlerini seçin. Bunlar özel ve ileri kurulum seçenekleridir. Bu seçenekler ek programların listelenmesini sisteminize bu gibi programların girmesini engellemek açısından önemlidir. 

TeslaCrypt 2.0 virüsü bilgisayarınızdaysa ve dosyalarınızı kilitliyorsa bir sonraki sayfaya devam edin ve TeslaCrypt 2.0 kaldırma açıklamalarını ve dosyalarınızı geri getirme yöntemleri hakkında bilgi edinin. 

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını TeslaCrypt 2.0 silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
TeslaCrypt 2.0 için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
TeslaCrypt 2.0 için temizleyici
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
TeslaCrypt 2.0 programını kaldırmak için SpyHunter kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "SpyHunter kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi SpyHunter incelemesinde bulabilirsiniz.

Başka bir korsan yazılım programı kullanmaya karar verirseniz SpyHunter programını bilgisayarınızdan kaldırın.
Webroot SecureAnywhere AntiVirus, TeslaCrypt 2.0'yi kaldırmak için önerilen bir temizleyicidir. 

Bunu parazit güncel sürümünü algılarsa bu ücretsiz deneme kullanarak teyit etmelidir.
40.000.000'dan fazla indirme!
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in TeslaCrypt 2.0'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-12-28)
Reimage
Reimage'in TeslaCrypt 2.0'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-12-28)

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARIBizi Facebook'ta Beğenin