Önem ölçekli:  
  (10/100)

Superfish seçeneğini kaldırın

Gabriel E. Hall - -
123

Superfish (Superfish Window Shopper ya da simply Windows Shopper olarak da görülebilir) arama yaptığınız sırada reklam göstermeye başlayan ve potansiyel olarak istenmeyen olarak adlandırabileceğimiz bir programdır. Çoğu durumda bu reklamlar eBay, Best Buy, Wallmart ve benzeri alışveriş sitelerini ziyaret ederken ortaya çıkar. Bu tür programlar sisteminize girdiğinde fiyat karşılaştırmaları, indirim bildirimleri ve benzeri içerikleri fark edebilirsiniz. Lütfen bu tür bildirimleri dikkate almayın ve tıklamayın çünkü Superfish kullanıcıları bu içerikler ile alakası olmayan sitelere yönlendirmektedir. Eğer uperfish Window Shopper tarafından gösterilen bildirimleri fark ederseniz bunları dikkate almamalı ve bilgisayarınızı iyi bir korsan yazılım karşıtı program ile kontrol etmelisiniz.

Superfish bilgisayarıma nasıl girer?

Window Shopper ve Yontoo ya benzer şekilde Superfish virüsü ücretsiz yazılımların ve paylaşımların eklentisi olarak sisteme girmektedir. Bu yüzden birdenbire sistemde belirivermekte ve diğer virüsler gibi sistemi etkilemektedir. Ancak insanlar ücretsiz programların kurulumlarına dikkat etmediği için bu tür programları sistemlerine kurabilmektedir. Eğer bu tür indirmeler ile karşılaşmak istemiyorsanız bu tür programların kurulumu sırasında gelişmiş ya da özel kurulum seçeneklerinden birini seçmelisiniz. Bu seçenekler indirilecek diğer programları da göstermektedir. Eğer Superfish tarayıcılarınızı etkiliyorsa şu adımları takip edin:

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Superfish silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Superfish programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Superfish programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Superfish'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-01-29)
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-superfish.html