SpyHunter Öğreticisi

Jake Doe - -

SpyHunter Ücretsiz Sürüm ve SpyHunter Lisanslı Sürüm

SpyHunter bugün pazardaki en etkili ve gelişmiş korsan yazılım temizleyici programlardan biri. Farklı bilgisayarlarda yapılan birçok testten sonra bu programın korsan yazlımları mükemmel bir şekilde saptadığı ve PC den kaldırdığı saptanmıştır. Kendinden yüklü olan Spyware HelpDesk aracı ile kullanıcılar en kötü durumdaki sistemleri bile onarabilirler. Bu programın IT uzmanların ve ede bilgisayar kullananlar tarafından tercih edilmesinin sebebi de bu. SpyHunter Help Desk ve diğer yardımcı özellikleri ile ilgili bilgiye bu incelemeden ulaşabilirsiniz.

Ancak SpyHunter 4’ü kurmaya karar verirseniz (ki bu yazılımın en güncel hali) bilmelisiniz ki bu programın ücretsiz sürümü sadece bilgisayarı tarar, virüslü olup olmadığını saptar. Yazılımı denerken iyi ve kötü yanlarını anlamak için harika. Ancak bilgisayarınızdan kaldırmanız gereken virüsler varsa SpyHunter’ın tam sürümünü almalısınız. 34.99 Euro’ya alabilirsiniz. SpyHunter 4 tam sürümü ücretsiz teknik destek, özel kötü amaçlı yazılım tamiri ve en yeni virüslerden korunmak için gerekli günlük tanım güncellemerinden faydalanmanızı sağlar.

SpyHunter’ı İndir

Söylediğimiz gibi SpyHunter ticari bir üründür. Ancak buraya tıklayarak ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Bu program oldukça küçük ve indirme süreci sadece birkaç dakikanızı alır. Kurulumu oldukça basittir. Progmın yürütme dosyasına çift tıklarsanız indirmesini başlatırsınız:

Dili seçin, lisans sözleşmesini kabul edip İleri tuşuna basın. Program otomatik olarak kurulur. Kurulumu tamamlamak için Bitir tuşuna basın.

SpyHunter ile Bilgisayarı Tarayın

Tam sistem taraması için SpyHunter’ı en son sürümüne güncellemelisiniz. Bu adım oldukça önemli, çünkü SpyHunter güncellenmezse en son virüsleri bulamayabilir. Bunun için masaüstü simgesine tıklayın veya başlangıç menüsünden SpyHunter kısayolunu bulun. Ana program penceresini görmelisiniz. SpyHunter’ı bilgisayarınıza kurduysanız otomatikman başlar. Şimdi Güncelle butonuna tıklayıp gerekli güncellemeleri indirmelisiniz. Bilgisayarınızı korumak için sistem taramasından önce haftada bir kez SpyHunter’ı güncelleyin.

Sistem taraması başlatmak için kırmızı kutudaki Yeni Tarama Başlat butonuna basmalısınız. Bu tüm sistemde tarama başlatır. SpyHunter hafızayı, Windows kayıt dosyasını ve süreç ve çerezleri yöneten tüm sürücüleri kontrol eder.

Tam sistem taraması biraz süre alabilir. O yüzden sabırlı olun. Tarama bittiğinde bilgisayarınızda saklanan tüm zararlı dosyaları görebilirsiniz.

SpyHunter’ı aktif hale getirin ve kötü amaçlı yazılımdan kurtulun

Tarama bittiğinde Tehditler kısmında tüm saptanan virüsleri görürsünüz. Sadece virüslerin adlarını değil tanımlarını ve bilgilerini de görürsünüz. SpyHunter’ı aktif hale getirerek için tüm parazitleri ve bağlantılı dosyaları silmelisiniz. Programı satın aldıysanız menünün solundaki Seçenekler sekmesine tıklamalı, kullanıcı adını ki genellikle mail adresidir ve şifrenizi girmelisiniz. Şimdi Aktif Hale Getir tuşuna tıklayın. Son olarak Tehitlerden Kurtul butonuna tıklayıp kötü yazılımlardan veya potansiyel olarak istenmeyen yazılımlardan kurtulun.

Saptanan tüm içeriklerin hepsini islmek istemiyorsanız kaldırmak istemediğiniz programlardaki işaretleri kaldırın. Tehditlerden Kurtul butonuna tıkladığınızda SpyHunter’ın bilgisayarınızı onardığını görmelisiniz:

Programın kaldırılması tamamlandığında bilgisayarı yeniden başlatarak işlemi tamamlar. İşte bu! SpyHunter ile virüsü bilgisayarınızdan kaldırdınız!

 

Kaynak: http://www.2-spyware.com/news/post195.html

Diğer dillerde oku