Smss.exe parazitinin fonksiyonu nedir

smss.exe

Smss.exe oturumları düzenleyen bir alt sistemdir, her bilgisayarın Windows Görev Yöneticisi’nde görülebilir. Tamamen yasal bir dosyadır, Microsoft Windows İşletim Sistemi’nin bir parçasıdır, kullanıcının oturumunu başlatmaktan sorumludur. Bu süreç bilgisayarda oturum açılırken çalışmaya başlar ve ek olarak winlogon.exe ve csrss.exe süreçlerinin başlaması için de çalışır, sistem değişkenlerini ve aktivitelerini ayarlar. Smss.exe , eğer winlogon.exe ve csrss.exe tahmin edildiği gibi düzgünce kapatılmadıysa sistemi cevap vermekten alıkoyar. Eğer bu süreç c:\windows\System32\smss.exe konumundaysa onu durdurmanızı tavsiye etmeyiz, çünkü normal bir bilgisayar için bu süreç gereklidir.

TEHLİKE!

Gerçek smss.exe dosyası c:\windows\System32\smss.exe konumunda bulunur. Ne var ki, eğer bu dosyayı başka yerde bulursanız, bir virüsle uğraşmak zorunda kalma ihtimaliniz vardır. Kötü niyetli bir smss.exe dosyası parazit kurmada, kötü programların bileşenlerini hazırlamada ve bitirici bir yükü halletmede kullanılabilir. Bu dosya tehlikeli parazitlerin habercisi olabilir. ( Employee Watcher, DreamAd, Wowcraft.b, YahLog, Sober.x, Gammily,MDSA Sentinel X, KillSec ve diğerleri.) Bu tehditler smss.exe’yi farklı amaçlar için kullanabilirler, dosyanın kullanım amacı, bağlı olduğu parazitin özelliklerine bağlıdır. Size kesinlikle sisteminizi taramanızı tavsiye ederiz, çalışmakta olan smss.exe’yi silin ve onun başlattığı bütün süreçleri bitirin.

Karar - Dosyanın durumu:
tani lazim
Virusler.web.tr araştırma merkezi smss.exe ile ilgili tüm bilgileri toplamakta ve kontrol etmektedir. Kendimize şu soruları soruyoruz: Bu dosya bir tehdit unsuru mudur? Bu dosya adı bir malware tarafından kullanılmış mı? Dosyanın son durumu araştırmalarımızla birlikte tamamen bizim fikrimize bağlı. TANI LAZIM statüsünün anlamı bu dosyanın virüslü olduğudur. Orada güvenli bir dosyayla aynı isimde tehlikeli bir dosya olabilir. Aşağıdaki tavsiyeyi kullanın:
TAVSİYE
Bilgisayarınız yavaşlaşmış gibi duruyorsa ya da bilinmeyen sitelere yönlendirilme ve bilinmeyen reklamlarla karşılaşma gibi problemleriniz varsa sisteminizi güvenilir bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz.Ücretsiz tarama yapın ve sisteminizi bu problemlere sebep olabilecek programlara karşı kontrol edin.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Plumbytes Anti-Malware Webroot SecureAnywhere AntiVirus sisteminizi tehlikelere ve zararlı programlara karşı korumak önerilen bir araçtır. Programın deneme sürümü sisteminizdeki zararlı uygulamaları bulacaktır.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Kaynak: http://www.2-spyware.com/file-smss-exe.html

Yazılım
Dosyalar