Smss.exe parazitinin fonksiyonu nedir

Ugnius Kiguolis - -
smss.exe

Smss.exe, her bilgisayarın Windows Görev Yöneticisi’nde görülebilen oturumları düzenleyen bir alt sistemdir. Microsoft Windows İşletim Sistemi’nin bir parçası olan tamamen yasal bir dosyadır ve kullanıcının oturumunu başlatmaktan sorumludur. Bilgisayarda oturum açılırken çalışmaya başlar ve ek olarak winlogon.exe ve csrss.exe işlemlerinin başlaması için de kullanılır, sistem değişkenlerini ve aktivitelerini ayarlar. Smss.exe , eğer winlogon.exe ve csrss.exe olması gerektiği gibi düzgünce kapatılmadıysa sistemi cevap vermekten alıkoyar. Eğer bu süreç c:\windows\System32\smss.exe konumundaysa onu durdurmanızı tavsiye etmeyiz, çünkü normal bir kişisel bilgisayarın işlevselliği için bu gereklidir.

TEHLİKE!

Gerçek smss.exe dosyası c:\windows\System32\smss.exe konumunda bulunur. Fakat, eğer bu dosyayı başka konumda bulursanız, bir virüsle karşı karşıya kalma ihtimaliniz vardır. Kötücül bir smss.exe dosyası parazitleri kurmada, kötücül programların bileşenlerini hazırlamada ve yıkıcı işlem yükü çalıştırmada kullanılabilir. Bu dosya tehlikeli parazitlerin habercisi olabilir. (örneğin Employee Watcher, DreamAd, Wowcraft.b, YahLog, Sober.x, Gammily,MDSA Sentinel X, KillSec ve diğerleri.)  Dosyanın kullanım amacı, bağlı olduğu parazitin özelliklerine bağlı olduğundan bu tehditler smss.exe’yi farklı amaçlar için kullanabilirler,. Size kesinlikle sisteminizi taraması yapmanızı tavsiye ederiz, çalışmakta olan smss.exe’yi silin ve onun başlattığı bütün işlemleri sonlandırın.

Karar - Dosyanın durumu:
tani lazim
Virusler.web.tr araştırma merkezi smss.exe ile ilgili tüm bilgileri toplamakta ve kontrol etmektedir. Kendimize şu soruları soruyoruz: Bu dosya bir tehdit unsuru mudur? Bu dosya adı bir malware tarafından kullanılmış mı? Dosyanın son durumu araştırmalarımızla birlikte tamamen bizim fikrimize bağlı. TANI LAZIM statüsünün anlamı bu dosyanın virüslü olduğudur. Orada güvenli bir dosyayla aynı isimde tehlikeli bir dosya olabilir. Aşağıdaki tavsiyeyi kullanın:
TAVSİYE
Bilgisayarınız yavaşlaşmış gibi duruyorsa ya da bilinmeyen sitelere yönlendirilme ve bilinmeyen reklamlarla karşılaşma gibi problemleriniz varsa sisteminizi güvenilir bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz.Ücretsiz tarama yapın ve sisteminizi bu problemlere sebep olabilecek programlara karşı kontrol edin.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Plumbytes Anti-Malware Webroot SecureAnywhere AntiVirus sisteminizi tehlikelere ve zararlı programlara karşı korumak önerilen bir araçtır. Programın deneme sürümü sisteminizdeki zararlı uygulamaları bulacaktır.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Kaynak: http://www.2-spyware.com/file-smss-exe.html

Yazılım
Dosyalar