Önem ölçekli:  
  (99/100)

Skype virüsünü kaldır

12

Skype virüsü çok hızlı yayılan bir programdır. Bu virüs aynı zamanda Bitcoin ya da Bitcoin mining malware programı olarak da adlandırılır. Bu virüs kullanıcıların bilgisayarını ele geçirmek ve bilgisayarın işleyişini yavaşlatmaktır. Ancak, Skype virüsünün kullanıcılar özel bilgilerini çalmak için kullanılan versiyonları da vardır. Bu virüs Skype kullanıcılarıni zararlı bir linke tıklamaya ikna ederek sisteme girer. Bu methodun işe yaradığını söyleyebiliriz çünkü nisan 2013 te bu virüsün dağılım hızı saate 2000 tıka ulamıştır. Bilgisayarınızın hızının düşmesini fark etmemeniz neredeyse imkansız ancak çoğu antivirüs ve antimalware programı bu virüsü fark edememektedir. Ancak bu virüse sahipseniz bilgisayarınızdan mutlaka kaldırmalısınız.

Skype Virüsünden Nasıl Etkilenirim?

Anlaşılabileceği gibi bu virüs Skype aracılığıyla yayılmaktadır. Eğer bundan kaçınmak istiyorsanız arkadaşlarınızdanmış gibi görünen “Bu senin yeni profil resmin mi?” şeklindeki mesajları dikkate almamalı ve yollanan linke tıklamamalısınız. Bununla birlikte, bu virüsün bazı versiyonları kullanıcıların bilgisayarlarına kötü amaçlı bir yazılım indirerek onu da çalıştırmaktadır. Bu program ‘funnypicture.jpg.exe’ olarak bilinmektedir ve farkında olmayan PC kullanıcılarını kandırmak için başka isimler de kullanabilir. Skype virüsünün sisteme girdiğini hemen fark edebilirsiniz. Eğer bilgisayarınızın hızı düştüyse, Skype virüsü için kontrol etmenizde fayda var. Lütfen, bu tehditten hemen kurtulun.

Skype Virüsünü Nasıl Silerim?

Skype virüsünden etkilendiğinizi anlamanızı sağlayan en önemli şey bilgisayarınızın yavaşlamasıdır. Lütfen, bilgisayarınızı Malwarebytes Anti Malware, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ile tarayın ve sistemi kontrol edin. Bu programlar aynı zamanda diğer zararlı dosyaların da bilgisayarınızdan kaldırılmasında yardımcı olur.

Otomatik Skype virus kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Skype virus silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Skype virus programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Skype virus programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Skype virus'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2013-04-22)
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-skype-virus.html