Önem ölçekli:  
  (89/100)

Security Defender seçeneğini kaldırın

12

Security Defender, win32/defmid adlı bilgisayara gizlice giren trojan ile yakın ilişkisi bulunan bir sahte anti-casus yazılım programıdır. Ek olarak, bu program bilgisayara kurulduktan sonra sahte arama sonuçları ve güvenlik uyarıları yayınlayarak sizi bilgisayarınızın virüslü olduğuna inandırmaya çalışır. Bu virüs, yasal bir anti-casus yazılım programı olan Windows Defender ‘ ı taklit eder. Bu sahte program, bir tarama uydurarak sahte sonuçlar uydurur. Ardından hızlı bir şekilde bu ‘tehditleri’ yenebilmek için programın tam sürümüne para vermenizi ister. Gerçekte, bu programın amacı sadece paranızı çalmaktır. Eğer bu program için önceden para verdiyseniz, kredi kartı şirketinizi arayıp ödemeyi iptal etmeye çalışmanızı öneririz. Security Defender, siz Windows’a girdikten hemen sonra çalışmaya başlayacak şekilde ayarlanmıştır. Var olmayan veya zararsız dosyaları kötü yazılım olarak gösterir ve sizi programın tam sürümünü almaya mecbur kılar.

Security Defender çalışırken bilgisayarınızda birçok sahte güvenlik uyarısı ve bildirimi görebilirsiniz. Bu uyarılar bilgisayarınızın virüslü olduğunu, birinin bilgisayarınızı hacklemeye çalıştığını ve kendinizi korumak için Security Defender’ı satın almanız gerektiğini söyler. Sahte uyarıların bazıları şunlardır:

Security Defender Firewall Alert
Suspicious activity in your registry system space was detected. Rogue malware detected in your system. Data leaks and system damage are possible. Please use a deep scan option.
Harmful software detected
Security Defender has detected malicious software that may cause crash of your computer. Click Remove All button to remove them now.

Security Defender

External software tries to control variety of your system files. This may lead to breaking of some data in your system. Click here to protect remote access to your PC & delete these programs.

Security Defender

Your system has come under attack of harmful software. Click here to deactivate it.

Remove spyware and other potentially unwanted software

System Defender detected 18 harmful application(s). It is recommended to clean your computer immediately. Click this balloon to fix the problem.

Bu uyarılar, sahte virüs uyarıları gibi, programın sizi virüslü olduğunuza inandırmak için denediği yollardan biridir. Bu programın size söylediği bütün şeyleri görmezden gelmelisiniz. Eğer bilgisayarınızda Security Defender varsa, lütfen tam sürümüne para vermeyiniz. Aksine, lütfen programı elinizle , para vermeden silmek için aşağıdaki rehberi kullanınız veya aşağıdaki otomatik silmeye yarayan araçları kullanınız.

Otomatik Security Defender kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Security Defender silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Security Defender için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
Security Defender için temizleyici Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Not: Manuel yardım gerekli elle müdahele olmadan bir ya da bütün kaldırıcıların parazitten kurtulamadığı anlamına gelmekte, lütfen aşağıdaki kaldırım açıklamalarını okuyun
Security Defender programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Security Defender programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Security Defender'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2013-02-07)
Security Defender bellek kopyası
Security Defender bellek kopyasıSecurity Defender bellek kopyası

Security Defender el kaldırma:

Süreçleri öldür:
[random].exe


Aşağıdaki yapılandırma kayıtlarını silin:
HKEY_CLASSES_ROOT\.exe "(Default)" = ""
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\pcdfdata
HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.exe\shell\open\command "(Default)" = ""%CommonAppData%\pcdfdata\.exe" /ex "%1" %*"
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run "pcdfsvc" = "%CommonAppData%\pcdfdata\.exe /min"

Dosyaları silin:
%AllUsersProfile%\Desktop\Security Defender.lnk
%CommonAppData%\pcdfdata\
%CommonAppData%\pcdfdata\[random].exe
%CommonAppData%\pcdfdata\app.ico
%CommonAppData%\pcdfdata\config.bin
%CommonAppData%\pcdfdata\defs.bin
%CommonAppData%\pcdfdata\support.ico
%CommonAppData%\pcdfdata\uninst.ico
%CommonAppData%\pcdfdata\vl.bin
%CommonStartMenu%\Programs\Security Defender\
%CommonStartMenu%\Programs\Security Defender\Remove Security Defender.lnk
%CommonStartMenu%\Programs\Security Defender\Security Defender Help and Support.lnk
%CommonStartMenu%\Programs\Security Defender\Security Defender.lnk
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-security-defender.html