Önem ölçekli:  
  (69/100)

Searchnu gizli bir tarayıcı korsanıdır. Bu virüsten etkilendiğinizde, web tarayıcınız google.com ile başlamak yerine searchnu.com ile başlamaktadır. Searchnu diğer programlara ekli olarak yüklenmektedir. Bu yüzden bu virüsü büyük ihtimalle bilgisayarınıza bilmeden kendiniz yüklemektesiniz. Ücretsiz bir program indirirken, yazılım lisans anlaşmasını okumanızda ve kurulumda ne gibi isteklerin işaretli olduğuna dikkat etmelisiniz.

Searchnu nedir?

Searchnu.com domaini ve search-results.com domaini IAC Search&Media, Inc. kuruluşuna aittir. Bu kuruluş Ask Jeeves Inc. olarak da bilinir. Bu kuruluş birçük ünlü domaine sahiptir ve bunların en önemlisi Ask.com’dur. Popüler arama motorlarında Searchnu hakkında araştırma yapyığımızda, kullanıcıların bu servisi silmeye çalıştığını görürürüz. Ayrıca Searchnu’nun mp3 dönüştürücüler, Illivid ve Cnet te görülen birçok program aracılığıyla dağıtıldığı da görülmüştür. Bilgisayarınıza ne indirdiğinizi dikkatlice okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. İndirme sürecinde, bilgisayarınıza indirilecek araçların işaretli listesini görebilirsiniz. Hiçbir açıklamayı okumazsanız, Searchnu bilgisayarınıza otomatikman yüklenir. Searchqu araç çubuğu, searchnu.com ve search-results.com en çok görülen indirim örnekleridir.

Searchnu, tarayıcı ayarlarınızı değiştirir ve hangi tarayıcıyı kullanıyor olursanız olun ana sayfanızı searchnu.com olrak değiştirir. Bütün arama sonucu sayfalarını kendi arama sayfasına yönlendirir.

Antivirüs programım searc nu yu neden fark etmiyor?

Antivirüs programınızın searchu yu tespit etmesini bekleyemezsiniz; çünkü searchnu virüs olarak tanımlanmamaktadır. Searchnu yu kendiniz kurar ve sisteminize yaptıklarını kabul edersiniz. Anasayfanızın  değişmesini ve aramalarınızın yönlendirilmesini kabul edersiniz.
Searchnu potensiyel olarak tehlikeli ya da istenmeyen bir program olarak kabul edilebilir; ama sizin izniniz dışında kendini kurmaz ya da bilgisayarınızda kötü bir aktivitede bulunmaz.

Searchnu yu nasıl silebilirim? 

Searchnu yu silmek oldukça kolay. Bu programı başka bir yazılımla yüklendiyse, bu yazılımı deaktive etmek yeterli olmayabilir. Bütün içerikleri tek tek silmeniz gerekmektedir.  Her şeyden önce, bilgisayarınızı iyi bir casus yazılım karşıtı bir program ile taramalısınız.Aşağıda bu programların bir listesini bulabilirsiniz. Ayrıca searchnu nun bütün içeriğini tek tek silmek zorundasınız çünkü IAC Search & Media, Inc. hepsini aynı anda silmesinizi sağlayacak bir yöntemi yoktur. Yazılım karşıtı program searchnu yu bulduğunda tek bir tıkla silebilirsiniz.

Searchnu'ı Kaldırma Rehberi

Searchnu'i bu programlardan birinin yardımı ile otomatik olarak indirebilirsiniz: SpyHunter, STOPzilla, Malwarebytes Anti Malware İstenmeyen programları, virüsleri ve bağlı oldukları dosyaları ve kayıt içeriklerini kolayca silebildiğinden bu uygulamaları kullanmanızı öneriyoruz.

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Searchnu silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Searchnu için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
Searchnu için temizleyici
Microsoft ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
SpyHunter Webroot SecureAnywhere AntiVirus, Searchnu'yi kaldırmak için önerilen bir temizleyicidir. Bunu parazit güncel sürümünü algılarsa bu ücretsiz deneme kullanarak teyit etmelidir.
40.000.000'dan fazla indirme!

Diğer yazılım

STOPzilla
STOPzilla'in Searchnu'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2014-08-22)
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Searchnu'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2014-08-22)
Defender Pro Ultimate
Defender Pro Ultimate'in Searchnu'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2014-08-22)
XoftSpy AntiVirus Pro
XoftSpy AntiVirus Pro'in Searchnu'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2014-08-22)

Searchnu bellek kopyası

Searchnu bellek kopyası

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARIBizi Facebook'ta Beğenin
haberler
Virüsler
Basından yansımalar