Önem ölçekli:  
  (10/100)

Search.protectedio.com seçeneğini kaldırın

Jake Doe - -
123

Search.protectedio.com nedir?

Search.protectedio.com by ProtectedIO bilgisayarları virüsler, truvalar, kötü amaçlı yazılımlar gibi çevrimiçi tehditlerden koruduğu düşünülen bir arama sitesidir. Ne yazık ki sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Çünkü güvenlik uzmanları bu programı tarayıcı korsanı kategorisine almaktadır. Tıpkı ProtectedIO‘da olduğu gibi bu yazılım web tarayıcılarınızın her birini ele geçirip varsayılan arama motoru, anasayfa ve yeni sekme sayfası olarak Search.protectedio.com’u ayarlar. Birçok problemlere sebep olduğundan bu gibi sistem değişikliklerine dikkat etmelisiniz. Bunları dikkate almaz ve PotectediO tarayıcı korsanını aramalarınız için kullanırsanız, kendinizi tehlikeye atarsınız çünkü bu arama motoru size sponsor linklerle dolu değiştirilmiş arama sonuçları gösterebilir. Ne yazık ki bu programı geliştirenler reklamını yaptıkları üçüncü partileri takip edememektedir. Bu yüzden bu sitelerin şüpheli içeriklerle dolu olup olmadığını bilemezsiniz. Kullanıcılar Search.protectedio.com yönlendirmelerinin resmi web sitesine olduğunu, ProtectedIO’nun preimum versiyonunu almaya zorladığını ve pop-up reklamları ile sizi sürekli böler. Ne kadar ilgi çekici olsalar da bu reklamların sizi şüpheli sitelere yönlendirmek için olduğunu unutmayın. Güvende kalmak istiyorsanız diğer arama motorlarına ve bilgisayarınızı korumaya yardımcı araçlara bakmalısınız. Search.protectedio.com’u sisteminizden kaldırmak için Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus programını kullanmanızı öneriyoruz.

Protectedio

Search.protectedio.com bilgisayarıma nasıl girer?

Search.protectedio.com, ProtectedIO yazılımının parçası olarak kendi sitesinden ücretsiz olarak indirilebilir. Ne yazık ki kullanıcılar bu şüpheli güvenlik aracını kurarken bu konuda bilgilendirilmemektedir. Daha sonra kullanıcılar DNS ayarı değişiklikleri ve Search.protectedio.com değişiklikleri ile karşılaşırlar. Bu arada bu tarayıcı korsanı diğer ücretsiz yazılımlar ve paylaşımlar arasında da gezinebilmektedir. Araştırmalar üçüncü parti sitelerden indirilen ücretsiz programların Orbitum, Binkiland Search, SoftSafe, Intelli Term gibi ek içeriklere sahip olabileceğini göstermiştir. Bu gibi tarayıcı eklentileri, araç çubukları ve uzantılardan kaçınmak için İleri ya da Özel kurulum seçeneğini seçmeli ve her adımı dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz. Seçtiğini ücretsiz yazılımda herhangi bir gereksiz içeriği indirmemelisiniz. Kullanışlı ücretsiz içerikleri indirdiğinizi kabul eden bir işaret ile karşılaşırsanız o kutucuktan işareti kaldırmalısınız. Yoksa Search.protectedio.com virüsü ana sayfanız, arama motorunuz olarak karşınıza çıkabilir ve istenmeyen şeylere sebep olabilir.

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Search.protectedio.com silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Search.protectedio.com programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Search.protectedio.com programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Search.protectedio.com'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-01-28)
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-search-protectedio-com.html