Önem ölçekli:  
  (10/100)

Reimage virüsünü kaldır

Harold Dalma - -
12

Reimage nedir ve gerçekten bir virüs müdür?

Reimage, birçok uygulama vasıtası ile yayılan bir bilgisayar optimizasyon aracıdır. Bazıları çok bilinen programlarken bazıları da pek bilinmemektedir. Bu yüzden çoğu kullanıcı Reimage PC Repair programının kullanışlı olduğuna inanabilir. Ancak bu program söz verdiği şeylerin çoğunu yerine getiremez. Korku amaçlı yazılım olarak adlandırılır. Çünkü tek yaptığı şey kullanıcıları tam sürümünü kurmaya ikna etmektir. Reimage virüsü sisteminize girerse sinir bozucu sistem taramaları ve bilgisayarınızın tehlikede olduğunu bildiren pop-up bildirimler ile karşılaşabilirsiniz. Bu mesajlara inanmamalısınız. Çünkü size lisansını aldırmaya çalışmaktadır. Bilgisayarınız virüslerden etkilenmemiş olabilir ve bu sahte bildirimler size programı satın aldırmaya çalışmaktadır. “Tamire Başla” butonuna bastınız anda şüpheli sitelere yönlendirilebilirsiniz. Bu programı indirdiyseniz hiç vakit kaybetmeden Reimage PC Repair virüsünü vakit kaybetmeden kaldırmalsınız. Bu programı sisteminizde tutmak bir sürü reklam ve yönlendirme ile karşılaşmanız anlamına gelir. 

Bu program bilgisayarıma nasıl girer?

Reimage sisteminize izniniz olmadan giremez. Resmi sitesinden indirilerek veya üçüncü parti yazılımların eklentisi olarak sisteme girmektedir. İki yöntemde de kullanıcının dikkatini vermesi gerektirmektedir. Aksi takdirde başlangıç sayfanızın, arama motorunuzun değiştirildiğini görebilirsiniz. Dikkatsiz olduğunuz için kendinizi suçlayabilirsiniz. Çünkü Reimage virüsü Babylon araç çubuğu ile bağlantılıdır. Bu programı bilgisayarınıza indirirken “Önerilen” kurulumlar ile AVG Safeguard Toolbar, searcg.avg.com tarayıcı uzantıları ve Reimage gibi programları sisteme kurar. Tabiki Reimage PC Repair Online gibi size lisanslı sürümünü aldırmaya çalışan programlardan uzak durmalısınız. Bu program virüs olmasa da birçok karışıklığa neden olabilir. 

Reimage virüsünü sistemden nasıl kaldırabilirim? 

Reimage Repair zararlı bir program olmasa da kullanmamanızı öneriyoruz. Bu program sisteminizdeyse bu makalede verilen rehber ile programı sisteminizden kaldırmalısınız. Tarayıcılardan ve işletim sistemlerinden indirme adımlarını sunuyoruz. 

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Soru. Son zamanlarda bilgisayarımda birçok virüs olduğunu ve Reimage PC Repair yazılımının lisanslı halini almamı söyleyen tonlarca mesaj alıyorum. Ancak bu aracı indirdiğimi hatırlamıyorum. Bu uyarılar gerçek mi yoksa sahte mi? 

Cevap. Bu mesajlara cevap vermemelisiniz. Çünkü Reimage PC Repair programı bir sahtekardır. Bu program korkutu program kategorisine girmektedir. Yani kullanıcıları korkutup lisanslı sürümlerini almalarını söyler. Dahası Reimage PC Repair gibi programlar ücretsiz yazılımların eklentisi olarak yayılmaktadır. Son zamanlarda sisteminize böyle bir yazılım kurduysanız bu program sisteminize girmiş olabilir. 

Soru. Son zamanlarda tarayıcımda birçok reklam görüyorum. Bu reklamların çoğu Reimage Repair programını sistemime kurmam gerektiğini söylüyor. Dahası tarayıcımda Babylon Toolbar’ı görüyorum. Sanırım bu reklamların çıkma sebebi. Bu programlardan nasıl kurtulabilirim? 

Cevap. Yığınlama adı verilen yöntemle karşı karşıyasınız. Yığınlama bu tür istenmeyen programların ücretsiz yazılımlarla yayılması iiçin kullanılan yöntemdir. Bilgisayarınızın bu tür programlarla etkilenmesi ve çeşitli sitelere yönlendirilmesi muhtemel olduğundan bu programlardan uzak durmalısınız. Bunlardan kurtulmak için aşağıdaki rehberi kullanabilirsiniz. 

Soru. Biri bana  Reimage PC Repair programının ne olduğunu söyleyebilir mi? Virüs mü değil mi? Bir süredir tam sürümünü almam söyleniyor ve şüpheli sitelere yönlendiriliyorum. Bu programdan nasıl kurtulabilirim?

Soru.Reimage PC Repair virüs değildir ancak potansiyel olarak istenmeyen bir programdır. Bu programın tam sürümünden uzak durmalısınız. Son zamanlarda sisteminize yüklediğiniz ücretsiz yazılımları düşünmelisiniz çünkü bu program ücretsiz yazılımların eklentisi olarak yayılmaktadır. Ayrıca tüm sisteminize bir tarama yapmalısınız. Çünkü birden çok istenmeyen program sisteminizde olabilir. 

Soru. Reimage PC Repair sistem tarayıcısını indirmemi söyleyen reklamlar görüyorum. Ancak AVG Safeguard Toolbar ve search.avg.com gibi ek programlar indirmemi söylüyor ve bence çok şüpheli bir durum. Sizce ne yapmalıyım? Başka bir araçla sistem taraması mı yapmalı mıyım? 

Cevap. Endişeleriniz boşuna değil. Reimage PC Repair size tam sürümü için para ödetmeye çalışan bir programdır ve gösterdiği tüm reklamlar güvenilmezdir. Dahası bu ek programların kurulumu başka reklamlara, yönlendirilmelere ve sistem yavaşlamalarına sebep olabilir. 

Soru. Lütfen yardım edin. Beni sistemimde virüs olduğunu söyleyen sitelere yönlendiren birçok reklamla karşılaşıyorum.  Bu reklamların Reimage PC Repair programını indirerek çözümleneceği söyleyen bir mesaj görüyorum. Bu program bu reklamların sebebi mi? Bundan nasıl kurtulabilirim? 

Cevap. Evet, düşünceniz doğru. Reimage PC Repair sizi korkutup tam sürümünü aldırmaya çalışıyor. Bu programa güvenmemelisiniz. Yasal bir program olduğuna sizi ikna etmeye çalışırken tipik bir reklam destekli yazılım olarak çalışır. 

Otomatik Reimage virüsü kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Reimage virüsü silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage virüsü için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
Reimage virüsü için temizleyici Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Not: Manuel yardım gerekli elle müdahele olmadan bir ya da bütün kaldırıcıların parazitten kurtulamadığı anlamına gelmekte, lütfen aşağıdaki kaldırım açıklamalarını okuyun
Reimage virüsü programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
Reimage virüsü programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
Basında Reimage
Basında Reimage
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Reimage virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-04-06)
Webroot SecureAnywhere AntiVirus
Webroot SecureAnywhere AntiVirus'in Reimage virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-04-06)
Reimage virüsü bellek kopyası
Reimage virüsü bellek kopyası

Reimage virüsü el kaldırma:

Süreçleri öldür:
reimage.exe

Dosyaları silin:
reimage.exe

Dizinleri silin:
reimage
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-reimage-virus.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI