Önem ölçekli:  
  (11/100)

Reimage Express. Nasıl temizlenir? (Kaldırma kılavuzu)

12

Bilgisayarım tamamen açıldığında “Reimage Express found 120 problems in your PC. You can fix these errors using Reimage Express” bir mesajla karşılaşıyorum. Bu program bir virüs mü? Böyle bir programı sistemime kurduğumu hatırlamıyorum. Virüs ise bu programdan nasıl kurtulabilirim. Şimdiden teşekkürler.

Reimage Express virüs mü?

Teknik olarak Reimage Express virüs değildir. PC optimizasyon aracı olarak tanıtılır. Bu aracın atası olan Reimage ya da Reimage Plus’ı duymuş olmalısınız. Reimage Express bu iki sürümün yeni halidir. Ne yazık ki bilgisayarınızı düzgün halde tutmak istiyorsanız Reimage programlarının hiç bib sürümünü kullanmamalısınız. Nedenleri:

  1. Reimage Express potansiyel olarak istenmeyen program olarak adlandırılır. Resmi sayfası olsa da bu gibi programların çoğunluğu kullanıcıın izni olmadan sisteme yüklenir. Bu yüzden çoğu kullanıcı bu programı kurduklarını hatırlamaz.
  2. Bu optimizasyon aracı düzgün çalışmaz. Çünkü bu aracın alakasız kayıtlar, yazılımlar, zararlı dosyalar veritabanı bulunmamaktadır.
  3. Kurulduğu anda Reimage Express virüsü sürekli sistem taramaları yapar ve sistemde yüzlerce hata olduğunu belirten pop-up uyarılar gösterir. Ne yazık ki Virüsler.web.tr ekibi bu hataların çoğunluğunun sahte olduğunu tespit etmiştir. Diğer bir deyişle hataların çoğunluğu bilgisayarınızdaki nört ya da inaktif dosyalardır.
  4. Bu uyarıların hepsini dikkate alsanız bile bilgisayarınızın performansında gelişme olmaz. Reimage Express malware

Reimage Express neye yarıyor diye sorabilirsiniz?

Reimage Express virüsü bilgisayarları tarar ve sahte sonuçları tek bir amaçla gösterir: kullanıcıları bu programın lisansını almaya ikna etmek. Söylediğimiz gibi sisteme yüklendiğinde tarama yapar. Bu taramaların bilgisayarın performansınız düşürdüğünü ve kullanıcıya bilgisayarda sorun varmış izlenimini bıraktığını söyleyebiliriz. Ancak bilgisayarınızın düzgün çalışması için ne kadar istekli olursanız olun Reimage Express’in lisansını almayın çünkü hiçbir işe yaramaz. Kötü yazılım uzmanları bu programın tam sürümünün yanlış dosyaları kaldırıp sistemde problemlee sebep olduğunu söylemektedir. Bu programa para öderken farkında olmadan kredi kartı bilgilerinizi de bilinmeyen kaynaklarla paylaşmış olabilirsiniz.

Bu sahte optimizasyon aracı sistemime nasıl girer?

Reimage Express, deneme sürünümü ücretsiz sunan ve tam sürüm için para talep eden resmi sitesinde tanıtılır. Ancak bu programı bir amaç ile kurmadıysanız bu program ücretsiz bir yazılımla sisteminize girmiş demektir. Genellikle Softonic, Soft32, Cnet gibi yazılımların eklentisi olarak dağılır. Bu yüzden Reimage Express korsanını engellemek için ücretsiz yazılımların kurulumlarının her adımına dikkat etmelisiniz. Her zaman İleri ya da Özel kurulumu seçtiğinizden emin olmalı ve ek yazılım indirilmesini engellemelisiniz. Reimage Virüsünün nasıl kaldırıldığını merak ediyorsanız ikinici sayfaya geçin ve açıklamaları dikkatli bir şekilde okuyun.

Bu uygulama nasıl kaldırılır?

Reimage Express manuel olarak kaldırılabilir. Şu adımların takip etmeniz yeterlidir:

  • “Başlat menüsü” → ‘Denetim masası’ → ‘Program kaldır’ veya ‘Program Ekle/Çıkar.’
  • Reimage Express bulun, üstüne sağ tıklayın ve ‘Kaldır’ seçeneğini seçin.

Otomatik Reimage Express kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Reimage Express silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Reimage Express programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
Reimage Express programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
Basında Reimage
Basında Reimage
Diğer yazılım
Plumbytes Anti-Malware
Plumbytes Anti-Malware'in Reimage Express'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-04-06)
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-reimage-express.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI