Önem ölçekli:  
  (15/100)

Internet(qov6.com olarak da bilinir)  PortaldoSites.com a benzer şaşırtıcı bir arama motorudur. Tıpkı bu site gibi, qvo6 de adil olmayan dağılım yöntemlerini kullanmaktadır. Ufak bir araştırmadan sonra bu sitenin kullanıcıların izni sormadan bilgisayarlarına giren bir tarayıcı korsanı ile çalıştığı anlaşılmıştır. Bunu yapar yapmaz tarayıcı korsanı değişiklikler yapar ve  qvo6.com ya da search.qov6 u başlangıç sayfası ve arama motoru olarak ayarlar. Zararlı bir içeriği olmamasına rağmen bu virüsün bilgisayarınıza zararı dokunabilir. Bu virüsten ve siteden uzak durmanız gerekmesinin en büyük nedeni bu sitenin yanlış arama sonuçları göstermesi ve kötü amaçlı yazılım sitelerine sizi yönlendirebilmesidir. Buna ek olarak, pop-up ilanlar gösterebilmekte ve bu bilgileri gelecekte kullanabilmektedir. Bu yüzden bu virüsten mümkün olduğunca çabuk kurtulmalı ve güvenilir arama motorlarını kullanmalısınız.

BU VİRÜSTEN NASIL ETKİLENİRİM?

Bu virüsten ve tarayıcı korsanından tıpkı diğer virüsler gibi etkilenebilirsiniz. Tipik olarak spamlerle, ücretsiz paylaşımlarla ve illegal sitelerle bu virüs sisteminize girebilir. Sisteminize girdiği anda bütün arama sonuçlarınızı etkilemeye başlar. Eğer sürekli bu siteye yönlendiriliyorsanız bilgisayarınızı güncel bir anti-spyware programı ile kontrol etmelisiniz. Bu konuya daha ayrıntılı baktığınızda ve lisans anlaşmasına göre bu sahte arama motoru ile işiniz olmaktadır.

This Web site may contain links to other Web sites which are independent of this Web site. We make no representation or warranty as to the accuracy, value, integrity, completeness or authenticity of the information (…).
Furthermore, these links may lead to sites or links that contain offensive and objectionable content or which may contain dangerous computer viruses. You assume, and we hereby disclaim, all responsibility for any of the content on these sites or for any damage sustained by users of these sites.

BU VİRÜSTEN NASIL KURTULABİLİRİM?

Bu programın yönlendirmelerinden şikayetçi iseniz bu virüsten kurtulmaya Programları Ekle/Bırak listesinden başlayabilirsiniz. Bunun için Başlat’a tıklatın. >Ayarlar>Kontrol Paneli>Programları Ekle/Bırak. Burada Qov6.com ile akalı dosyaları bulup Kaldır’ı seçin.

Buna ek olarak tarayıcılarınızı düzeltmek için:

Internet Explorer: 

IE> Araçlar> Eklentileri Yönet> Araç çubukları ve uzantılar . Burada Qov6 i bulun ve kaldırın. IE yi yeniden açın>Araçlar> İnternet seçenekleri> Genel sekme. Buraya Google ya da başka bir arama motorunu ayarlayın.

Mozilla Firefox:

Firefox> Araçlar> Eklentiler> Uzantılar. Burada Qov6 i bulun ve kaldırın. Şimdi Araçlar> Seçenekler> Genel> Başlat. Burada boş sayfa gösteri ya da istediğiniz bir arama motorunu seçin.

Google Chrome:

Chrome menüsünü seçin. Araçlar> Uzantılarç Burada Qov6.com uzantısını bulun ve geri dönüşüm kutusuna yollayıp kurtulun. Buna ek olarak wench ikonuna tıklayın ve ayarlardan “Arama motorlarını yönet”i seçin ve istediğiniz bir arama motorunu ayarlayın. Sonra başlatma kısmına gidin ve yeni bir sekmede oş bir sayfa açıldığından emin olun.

Unutmamanız gereken en önemli şey bilgisayarınızı güncel bir anti-spyware ile kontrol etmek olmalıdır. Bunun için  STOPzilla, SpyHunter ı ya da başka güncel bir programı kullanmanızı öneriyoruz.

Qvo6'ı Kaldırma Rehberi

Qvo6'i bu programlardan birinin yardımı ile otomatik olarak indirebilirsiniz: SpyHunter, STOPzilla, Malwarebytes Anti Malware İstenmeyen programları, virüsleri ve bağlı oldukları dosyaları ve kayıt içeriklerini kolayca silebildiğinden bu uygulamaları kullanmanızı öneriyoruz.

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Qvo6 silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Qvo6 için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
Qvo6 için temizleyici
Microsoft ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
SpyHunter Webroot SecureAnywhere AntiVirus, Qvo6'yi kaldırmak için önerilen bir temizleyicidir. Bunu parazit güncel sürümünü algılarsa bu ücretsiz deneme kullanarak teyit etmelidir.
40.000.000'dan fazla indirme!

Diğer yazılım

STOPzilla
STOPzilla'in Qvo6'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2014-08-22)
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Qvo6'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2014-08-22)
Defender Pro Ultimate
Defender Pro Ultimate'in Qvo6'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2014-08-22)
XoftSpy AntiVirus Pro
XoftSpy AntiVirus Pro'in Qvo6'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2014-08-22)

Qvo6 bellek kopyası

Qvo6 bellek kopyası

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI • Burhan Yıldız

  Çok teşekkür ederim kardeşim.1 saat filan uğraştım.Spyhunterler hallettim çok saol.

 • misafir

  Silinmiyor her yolu denedim hatta özelliklerin içinde tırnak işaretinden sonraki kısmı sildim,denetim masasından kaldırdım,regeditten her şeyi google yaptım buna rağmen silmedim,detaylı virüs taraması yaptırdım yine silinmedi ne yapmam gerek?

 • cengiz

  masaüstündeki explorer üstüne sağ tuş yapın özelliklere tıkladıktan sonra hedef kısmına yazılan qmov adresini silin veya değiştirin sıkıntınız kalmaz

 • feridun

  gereken şu exe kelimesinden sonraki başlayan adresten qvo6 kısmını kaldırıp hangi adresle başlamasını istiyorsanız onu yazın örneğin http://www.qco6.com/…. aradaki qvo6 ve slacla beraber sonrasını silin araya Google yazın >> http://www.google.com

 • Yunus Emre Taylan

  Bu SpyHunter Windows 7 yi siliyordu!!

Bizi Facebook'ta Beğenin
haberler
Virüsler
Soru sorun
Basından yansımalar