Qvo6 kaldırma

 
Önem ölçekli: Önem ölçekli (15/100)
 

Qvo6 (qov6.com olarak da bilinir)  PortaldoSites.com a benzer şaşırtıcı bir arama motorudur. Tıpkı bu site gibi, qvo6 de adil olmayan dağılım yöntemlerini kullanmaktadır. Ufak bir araştırmadan sonra bu sitenin kullanıcıların izni sormadan bilgisayarlarına giren bir tarayıcı korsanı ile çalıştığı anlaşılmıştır. Bunu yapar yapmaz tarayıcı korsanı değişiklikler yapar ve  qvo6.com ya da search.qov6 u başlangıç sayfası ve arama motoru olarak ayarlar. Zararlı bir içeriği olmamasına rağmen bu virüsün bilgisayarınıza zararı dokunabilir. Bu virüsten ve siteden uzak durmanız gerekmesinin en büyük nedeni bu sitenin yanlış arama sonuçları göstermesi ve kötü amaçlı yazılım sitelerine sizi yönlendirebilmesidir. Buna ek olarak, pop-up ilanlar gösterebilmekte ve bu bilgileri gelecekte kullanabilmektedir. Bu yüzden bu virüsten mümkün olduğunca çabuk kurtulmalı ve güvenilir arama motorlarını kullanmalısınız.

BU VİRÜSTEN NASIL ETKİLENİRİM?

Bu virüsten ve tarayıcı korsanından tıpkı diğer virüsler gibi etkilenebilirsiniz. Tipik olarak spamlerler, ücretsiz paylaşımlarla ve illegal sitelerle bu virüs sisteminize girebilir. Sisteminize girdiği anda bütün arama sonuçlarınızı etkilemeye başlar. Eğer sürekli bu siteye yönlendiriliyorsanız bilgisayarınızı güncel bir anti-spyware programı ile kontrol etmelisiniz. Bu konuya daha ayrıntılı baktığınızda ve lisans anlaşmasına göre bu sahte arama motoru ile işiniz olmaktadır.

This Web site may contain links to other Web sites which are independent of this Web site. We make no representation or warranty as to the accuracy, value, integrity, completeness or authenticity of the information (…).
Furthermore, these links may lead to sites or links that contain offensive and objectionable content or which may contain dangerous computer viruses. You assume, and we hereby disclaim, all responsibility for any of the content on these sites or for any damage sustained by users of these sites.

BU VİRÜSTEN NASIL KURTULABİLİRİM?

Bu programın yönlendirmelerinden şikayetçi iseniz bu virüsten kurtulmaya Programları Ekle/Bırak listesinden başlayabilirsiniz. Bunun için Başlat’a tıklatın. >Ayarlar>Kontrol Paneli>Programları Ekle/Bırak. Burada Qov6.com ile akalı dosyaları bulup Kaldır’ı seçin.

Buna ek olarak tarayıcılarınızı düzeltmek için:

Internet Explorer:

IE> Araçlar> Eklentileri Yönet> Araç çubukları ve uzantılar . Burada Qov6 i bulun ve kaldırın. IE yi yeniden açın>Araçlar> İnternet seçenekleri> Genel sekme. Buraya Google ya da başka bir arama motorunu ayarlayın.

Mozilla Firefox:

Firefox> Araçlar> Eklentiler> Uzantılar. Burada Qov6 i bulun ve kaldırın. Şimdi Araçlar> Seçenekler> Genel> Başlat. Burada boş sayfa gösteri ya da istediğiniz bir arama motorunu seçin.

Google Chrome:

Chrome menüsünü seçin. Araçlar> Uzantılarç Burada Qov6.com uzantısını bulun ve geri dönüşüm kutusuna yollayıp kurtulun. Buna ek olarak wench ikonuna tıklayın ve ayarlardan “Arama motorlarını yönet”i seçin ve istediğiniz bir arama motorunu ayarlayın. Sonra başlatma kısmına gidin ve yeni bir sekmede oş bir sayfa açıldığından emin olun.

Unutmamanız gereken en önemli şey bilgisayarınızı güncel bir anti-spyware ile kontrol etmek olmalıdır. Bunun için  STOPzilla, SpyHunter ı ya da başka güncel bir programı kullanmanızı öneriyoruz.

Otomatik Qvo6 kaldırma:

Bu sitede önerdiğimiz herhangi bir ürünle bağımız olabilir. Bütün açıklama kullanım sözleşmemizde mecuttur.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Qvo6 silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
SpyHunter sökücü kaldırmak için tavsiye edilir Qvo6 Bunu parazit güncel sürümünü algılarsa bu ücretsiz deneme kullanarak teyit etmelidir.

dot
STOPzilla
Biz test ediyoruz STOPzilla kaldırma verimliliği Qvo6 (2013-06-21 23:02:56)
dot
Malwarebytes Anti Malware
Biz test ediyoruz Malwarebytes Anti Malware kaldırma verimliliği Qvo6 (2013-06-21 23:02:56)
dot
XoftSpy AntiVirus Pro
Biz test ediyoruz XoftSpy AntiVirus Pro kaldırma verimliliği Qvo6 (2013-06-21 23:02:56)
dot
Defender Pro Ultimate Security Suite
Biz test ediyoruz Defender Pro Ultimate Security Suite kaldırma verimliliği Qvo6 (2013-06-21 23:02:56)
Qvo6 görüntüsü:
Qvo6

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI

Yanıtları “Qvo6”

 1. Burhan Yıldız Diyor ki:
  August 11, 2013, 13:14:55

  Çok teşekkür ederim kardeşim.1 saat filan uğraştım.Spyhunterler hallettim çok saol.

 2. misafir Diyor ki:
  August 19, 2013, 14:12:59

  Silinmiyor her yolu denedim hatta özelliklerin içinde tırnak işaretinden sonraki kısmı sildim,denetim masasından kaldırdım,regeditten her şeyi google yaptım buna rağmen silmedim,detaylı virüs taraması yaptırdım yine silinmedi ne yapmam gerek?

 3. cengiz Diyor ki:
  September 03, 2013, 08:57:16

  masaüstündeki explorer üstüne sağ tuş yapın özelliklere tıkladıktan sonra hedef kısmına yazılan qmov adresini silin veya değiştirin sıkıntınız kalmaz

 4. feridun Diyor ki:
  September 29, 2013, 08:59:13

  gereken şu exe kelimesinden sonraki başlayan adresten qvo6 kısmını kaldırıp hangi adresle başlamasını istiyorsanız onu yazın örneğin http://www.qco6.com/…. aradaki qvo6 ve slacla beraber sonrasını silin araya Google yazın >> http://www.google.com

 5. Yunus Emre Taylan Diyor ki:
  December 08, 2013, 21:38:39

  Bu SpyHunter Windows 7 yi siliyordu!!

Ilgili Fikriniz Qvo6

Bizi Facebook'ta Beğenin
haberler
virüsler
Dosyalar