Önem ölçekli:  
  (15/100)

Qvo6 seçeneğini kaldırın

Jake Doe - -
12

Internet(qov6.com olarak da bilinir) PortaldoSites.com a benzer şaşırtıcı bir arama motorudur. Tıpkı bu site gibi, qvo6 de adil olmayan dağılım yöntemlerini kullanmaktadır. Ufak bir araştırmadan sonra bu sitenin kullanıcıların izni sormadan bilgisayarlarına giren bir tarayıcı korsanı ile çalıştığı anlaşılmıştır. Bunu yapar yapmaz tarayıcı korsanı değişiklikler yapar ve qvo6.com ya da search.qov6 u başlangıç sayfası ve arama motoru olarak ayarlar. Zararlı bir içeriği olmamasına rağmen bu virüsün bilgisayarınıza zararı dokunabilir. Bu virüsten ve siteden uzak durmanız gerekmesinin en büyük nedeni bu sitenin yanlış arama sonuçları göstermesi ve kötü amaçlı yazılım sitelerine sizi yönlendirebilmesidir. Buna ek olarak, pop-up ilanlar gösterebilmekte ve bu bilgileri gelecekte kullanabilmektedir. Bu yüzden bu virüsten mümkün olduğunca çabuk kurtulmalı ve güvenilir arama motorlarını kullanmalısınız.

BU VİRÜSTEN NASIL ETKİLENİRİM?

Bu virüsten ve tarayıcı korsanından tıpkı diğer virüsler gibi etkilenebilirsiniz. Tipik olarak spamlerle, ücretsiz paylaşımlarla ve illegal sitelerle bu virüs sisteminize girebilir. Sisteminize girdiği anda bütün arama sonuçlarınızı etkilemeye başlar. Eğer sürekli bu siteye yönlendiriliyorsanız bilgisayarınızı güncel bir anti-spyware programı ile kontrol etmelisiniz. Bu konuya daha ayrıntılı baktığınızda ve lisans anlaşmasına göre bu sahte arama motoru ile işiniz olmaktadır.

This Web site may contain links to other Web sites which are independent of this Web site. We make no representation or warranty as to the accuracy, value, integrity, completeness or authenticity of the information (…).
Furthermore, these links may lead to sites or links that contain offensive and objectionable content or which may contain dangerous computer viruses. You assume, and we hereby disclaim, all responsibility for any of the content on these sites or for any damage sustained by users of these sites.

BU VİRÜSTEN NASIL KURTULABİLİRİM?

Bu programın yönlendirmelerinden şikayetçi iseniz bu virüsten kurtulmaya Programları Ekle/Bırak listesinden başlayabilirsiniz. Bunun için Başlat’a tıklatın. >Ayarlar>Kontrol Paneli>Programları Ekle/Bırak. Burada Qov6.com ile akalı dosyaları bulup Kaldır’ı seçin.

Buna ek olarak tarayıcılarınızı düzeltmek için:

Internet Explorer:

IE> Araçlar> Eklentileri Yönet> Araç çubukları ve uzantılar . Burada Qov6 i bulun ve kaldırın. IE yi yeniden açın>Araçlar> İnternet seçenekleri> Genel sekme. Buraya Google ya da başka bir arama motorunu ayarlayın.

Mozilla Firefox:

Firefox> Araçlar> Eklentiler> Uzantılar. Burada Qov6 i bulun ve kaldırın. Şimdi Araçlar> Seçenekler> Genel> Başlat. Burada boş sayfa gösteri ya da istediğiniz bir arama motorunu seçin.

Google Chrome:

Chrome menüsünü seçin. Araçlar> Uzantılarç Burada Qov6.com uzantısını bulun ve geri dönüşüm kutusuna yollayıp kurtulun. Buna ek olarak wench ikonuna tıklayın ve ayarlardan “Arama motorlarını yönet”i seçin ve istediğiniz bir arama motorunu ayarlayın. Sonra başlatma kısmına gidin ve yeni bir sekmede oş bir sayfa açıldığından emin olun.

Unutmamanız gereken en önemli şey bilgisayarınızı güncel bir anti-spyware ile kontrol etmek olmalıdır. Bunun için Malwarebytes Anti Malware, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ı ya da başka güncel bir programı kullanmanızı öneriyoruz.

Qvo6'i bu programlardan birinin yardımı ile otomatik olarak indirebilirsiniz: Plumbytes Anti-Malware, Malwarebytes Anti Malware İstenmeyen programları, virüsleri ve bağlı oldukları dosyaları ve kayıt içeriklerini kolayca silebildiğinden bu uygulamaları kullanmanızı öneriyoruz.

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Qvo6 silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Qvo6 için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
Qvo6 için temizleyici Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Qvo6 programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Qvo6 programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Qvo6'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2014-08-22)
Qvo6 bellek kopyası
Qvo6 bellek kopyası
Hızlı menü: Qvo6'i Elle Kaldırma Rehberi
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Windows 7 / Vista / XP sistemlerinden Qvo6 virüsünü kaldırım

 • Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın)

Windows 10 / Windows 8 sistemlerinden Qvo6 virüsünü kaldırım

 • Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin.
Qvo6 ve bağlantılı programları kaldırın
 • Burada Qvo6 ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 • Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın.
Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin. Qvo6'i Windows kısayollarından kaldırın.
 • Mozilla Firefox'ın kısayoluna sağ tıklayın ve Mozilla Firefox'i seçin.
Tarayıcı ikonuna sağ tıklayın ve 'Properties''ı seçin.
 • Shortcut tabine gidin veTarget alanına bakın. Virüs ile alakalı zararlı içeriği kaldırın.
'Shortcut' tabini seçin ve 'http://isearch.babylon.com...''yi ve diğer şüpheli içerikleri silin.

Yukarıda verilen talimatları Internet Explorer ve Google Chrome de dahil tüm tarayıcı kısa yolları ile tekrar edin. Bu kısayolların Masaüstü, Başlat Menüsü ve Görev çubuğu gibi yerlerinin hepsini kontrol edin.

WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Mac OS X sisteminden Qvo6 virüsünü kaldırın

OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin.

'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin

Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Qvo6 ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin.

Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Internet Explorer (IE) programından Qvo6 virüsünü kaldırın

Tehlikeli eklentileri kaldırın
 • Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü)
Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 • Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada Qvo6 ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın.
Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
 • Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 • Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın.
Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın. Internet Explorer 'yi sıfırla
 • Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 • Burada Reset 'i seçin.
 • Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve Qvo6 kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin.
'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Mozilla Firefox (FF) programından Qvo6 virüsünü kaldırın

Zararlı uzantıları kaldırın
 • Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin.
Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 • Burada Qvo6 ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın.
'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
 • Sağ üst köşedeki menüye tıklayın ve Options General 'i seçin.
 • Burada zararlı linkleri silin ve istediğiniz siteleri girin ya da Restore to default 'e tıklayın.
 • Değişiklikleri kaydetmek için OK 'e tıklayın.
'General' tabindeyken 'Home Page' kısmından tüm zararlı içeriği silin ya da 'Restore to Default' butonuna tıklayın. Ayarları kaydetmek için 'OK' seçeneğine tıklayın. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
 • Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin.
Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 • Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Qvo6 kaldırımını tamamlayın.
'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Google Chrome programından Qvo6 virüsünü kaldırın

Zararlı eklentileri silin.
 • Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin.
Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 • Burada Qvo6 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın.
Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun. Virüs tarafından değiştirildiyse başlangıç sayfanız ve arama motorunuzu değiştirin.
 • Menü simgesine tıklayın ve Settings 'i seçin.
 • Burada On startup seçeneği altında Open a specific page or set of pages 'i arayın ve Set pages'e tıklayın.
Menüye ve 'Settings' seçeneğine tıkladıktan sonra 'Set pages' seçeneğine tıklayın.
 • Şimdi başka bir pencere görmelisiniz. Burada zararlı ara sitelerini silin ve istediğiniz siteyi başlangıç sayfanız olarak ayarlayın.
Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 • Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin.
'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 • Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız.
Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın. Google Chrome 'yi sıfırla
 • Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 • Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın.
'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 • Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Qvo6 kaldırımını tamamlayın.
'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Safari programından Qvo6 virüsünü kaldırın

Zararlı uzantıları kaldırın
 • Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin.
'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 • Burada Extensions seçeneğini seçin ve Qvo6 ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın.
'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
 • Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada, Preferences seçeneğini seçin ve General seçeneğine tıklayın.
 • Homepage alanına bakın. Qvo6 ile değiştirilmişse istenmeyen linki silin ve aramalarınız için kullanmak istediğiniz linki girin. Bunu yaparken adresin önüne "http://" yazmayı unutmayın.
'General' seçeneğindeyken zararlı URLleri silin ve istediğiniz adı girin. Safari 'yi sıfırla
 • Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin.
'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 • Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Qvo6 kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın.
Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-qvo6.html

 • Burhan Yıldız

  Çok teşekkür ederim kardeşim.1 saat filan uğraştım.Spyhunterler hallettim çok saol.

 • misafir

  Silinmiyor her yolu denedim hatta özelliklerin içinde tırnak işaretinden sonraki kısmı sildim,denetim masasından kaldırdım,regeditten her şeyi google yaptım buna rağmen silmedim,detaylı virüs taraması yaptırdım yine silinmedi ne yapmam gerek?

 • cengiz

  masaüstündeki explorer üstüne sağ tuş yapın özelliklere tıkladıktan sonra hedef kısmına yazılan qmov adresini silin veya değiştirin sıkıntınız kalmaz

 • feridun

  gereken şu exe kelimesinden sonraki başlayan adresten qvo6 kısmını kaldırıp hangi adresle başlamasını istiyorsanız onu yazın örneğin http://www.qco6.com/…. aradaki qvo6 ve slacla beraber sonrasını silin araya Google yazın >> http://www.google.com

 • Yunus Emre Taylan

  Bu SpyHunter Windows 7 yi siliyordu!!