Önem ölçekli:  
  (10/100)

Piesearch.com virüsünü kaldır

Lucia Danes - -
123

Piesearch.com hakkında bilmem gerekenler nedir?

Piesearch.com diğer arama motorları ile yarışan bir arama sitesidir. Ancak normal bir arama gibi görünse de bu siteyi araştırdığınızda birçok olumsuz yorum bulacağınıza eminiz. Birçok güvenlik sağlayıcı bu arama sitesini tarayıcı korsanı ve potansiyel olarak istenmeyen program olarak adlandırmaktadır.

Öncelikle Piesearch.com korsanını bireysel bir uygulama olarak sisteme indirmek imkansız. Yazılım paketlerinin bir parçası olarak yayılmaktadır. Yani PDF yaratıcısı veya başka bir ücretsiz yazılım indirdiğinizde varsayılan başlangıç sayfası ve arama motorunuzun değiştiğini fark edebilirsiniz. İlk fark edeceğiniz sorun Piesearch.com’un sürekli yönlendirme yapmasıdır. Google arama sonuçlarını gösteriyor gibi dursa da bu sitenin gösterdiği sonuçlar üçüncü partilerce desteklenen birçok reklam ve link ile dolu olduğundan güvenmemelisiniz. Google’ı direkt olarak kullandığınızda da Piesearch.com virüsü tarafından düzenlenen Google arama sonuçları ile karşılaşırsınız. Bu arama sonuçları güvenilmeyecek içerikler de barındırabileceğinden bu sonuçlara güvenmemelisiniz. Bu korsanı bilgisayarınıda tutmak takip çerezleri kurup bilgilerinizi toplayabileceğinden zararlıdır. Son olarak da bu program tarayıcı performansınızı düşürebilir.

Başınıza bunların gelmesini ister miydiniz? Bu yüzden Piesearch virüsünü hemen kaldırmalısınız. Bunun için Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus veya başka bir program kullanabilirsiniz.

the main page of Piesearch virus

Tarayıcı Korsanlarının Yayılma Yöntemleri:

Piesearch.com sisteminize mi girdi? Onayınızla veya haberiniz olmadan sisteme girebilir. Bunu yaptığında tüm tarayıcılara yerleşir. Varsayılan sayfanızı, arama motorunuzu ve yeni sekme sayfasını değiştirebilir. Bu arama motorundan kurtulmak için şu yöntemlere dikkat etmelisiniz:

  • Yanıltıcı reklamlar. Piesearch yönlendirmesi ve benzeri problemler sizi bu sitenin güvenilirliğine ikna eden sitelere yönlendirebilir. Aslında bu araçların güvenilir olduğunu savunan yüzlerce site bulunmaktadır. Bunlara dikkat edin.
  • Yığınlama. Bu yayılma yöntemi ücretsiz yazılım ve paylaşımları bir sürü eklenti ve uzantı ile doldurmaktadır. Ücretsiz yazılımların kurulumunu dikkatli incelemezseniz başlangıç sayfanız, arama motorunuz değişebilir. Bundan kaçınmak için Özel ya da İleri kurulum yöntemini seçmelisiniz.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Piesearch.com virüsü silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Piesearch.com virüsü programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Piesearch.com virüsü programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Piesearch.com virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-11-27)
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-piesearch-com-virus.html