Önem ölçekli:  
  (10/100)

Piesearch.com virüsünü kaldır

Lucia Danes - -
123

Piesearch.com hakkında bilmem gerekenler nedir?

Piesearch.com diğer saygın arama motorları ile yarışan bir arama sitesidir. Ancak  her ne kadar normal bir arama motoru gibi görünse de,  bu siteyi araştıracak olursanız birçok olumsuz yorum bulacağınıza eminiz. Birçok güvenlik sağlayıcı bu arama sitesini “tarayıcı korsanı” ve potansiyel olarak istenmeyen program(PUP) olarak adlandırmaktadır.

Öncelikle, Piesearch.com korsanını bireysel, bağımsız bir uygulama olarak sisteme indirmek imkansızdır. Yazılım paketlerinin bir parçası olarak yayılmaktadır. Yani PDF yaratıcısı, medya oynatıcı, indirme yöneticisi veya başka bir ücretsiz yazılım indirdiğinizde varsayılan başlangıç sayfanızın ve arama motorunuzun değiştiğini fark edebilirsiniz. İlk fark edeceğiniz sorun Piesearch.com’un sürekli yönlendirme yapmasıdır. Her ne kadar Google arama sonuçlarını gösteriyor gibi dursa da bu sitenin gösterdiği sonuçlar üçüncü partilerce desteklenen birçok reklam ve link ile dolu olduğundan güvenmemelisiniz. Bunu en iyi aynı aramayı önce Google’da yapıp daha sonra Piesearch.com üzerinden yaptığınız Google arama sonuçları ile karşılaştırırsanız anlarsınız. Çok dikkatli olmalısınız çünkü güvenlik uzmanlarına göre bu arama sonuçları güvenli olmayan üçüncü parti sitelere yönlendirmeler içerebilir. Bu arada, bu tarayıcı korsanını bilgisayarınızda barındırmak risklidir çünkü size özel tasarlanmış reklamlar üretmek için sürekli olarak sizi ve tarayıcı alışkanlıklarınızı takip eder. Son olarak, internet tarayıcınızın verimliliğini mahfedebilir ve sürekli tekrarlanan çökmelere sebep olabilir.

Başınıza bunların gelmesini ister miydiniz? Bu yüzden Piesearch virüsünü hemen kaldırmalısınız. Bunun için Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus veya başka bir program kullanabilirsiniz.

the main page of Piesearch virus

Tarayıcı Korsanlarının Yayılma Yöntemleri:

Piesearch.com bilgisayarınızı nasıl ele geçirir? Onayınızla veya haberiniz olmadan sisteme girebilir. Bunu yaptığında tüm tarayıcılarınıza(Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Safari)  yerleşir ve başlangıç sayfanızı, arama motorunuzu ve yeni sekme sayfasını değiştirebilir. Bu arama motorundan kurtulmak için şu yöntemlere dikkat etmelisiniz:

  • Yanıltıcı reklamlar. Piesearch yönlendirmesi ve benzeri problemler sizi bu sitenin güvenilirliğine ikna eden sitelere yönlendirebilir. Aslında bu araçların güvenilir olduğunu savunan yüzlerce site bulunmaktadır. Bunlara dikkat edin.
  • Yığınlama. Bu yayılma yöntemi, üçüncü parti farklı eklentileri, uzantıları, araç çubukları gibi programlarla yüklü ücretsiz ve paylaşımlı yazılımlardır. Ücretsiz yazılımların kurulumunu dikkatli incelemezseniz başlangıç sayfanız, arama motorunuz değişebilir. Bundan kaçınmak için Özel ya da Gelişmiş kurulum yöntemini seçmelisiniz.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Piesearch.com virüsü silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Piesearch.com virüsü programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Piesearch.com virüsü programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Piesearch.com virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-10-03)
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-piesearch-com-virus.html