Önem ölçekli:  
  (71/100)

Pc Optimizer Pro seçeneğini kaldırın

Jake Doe - -
12

PC Optimizer Pro nedir?

PC Optimizer Pro kötü amaçlı yazılım olarak adlandırabileceğimiz bir optimizasyon programıdır. Bu virüs bilgisayarınızı koruyan yasal bir program olduğunu iddia etmektedir. PC Optimizer Pro Fake Antivirüs Adı verilen bir program ile bağlantılıdır. Bu ürünler sahtedir ve kullanıcıların lisans satın alması için korkutucu yöntemler kullanmaktadırlar. Bunu nasıl mı yaparlar? Sisteme girer girmez tarama yaparlar. PC Optimizer Pro bazı yasal Windows dosyalarının bile virüslü olduğunu iddia etmektedir. Bu virüsleri kaldırmak için de PC Optimizer Pro’nun lisansını almanız gerekir. Eğer bu dosyaları kaldırırsanız sisteminizin dengesi bozulacaktır. Tüm bildirimler, uyarılar ve bulunan virüsler sahtedir. Sadece paranızı kaybetmiş olursunuz. İşte bu uyarılardan birkaç örnek:

Attention
Suspicious software activity is detected by PC Optimizer Pro on your computer.
Please start system files scanning for details.

Warning!
Name: taskmgr.exe
Name: C:\WINDOWS\taskmgr.exe

PC Optimizer Pro bilgisayarımı nasıl etkiler?

Bu virüs virüslü siteler, truvalar ve benzeri şeylerle yayılır. Buna engel olmak için illegal sitelerden uzak durmalı ve güncel bir casus yazılım programına sahip olmalısınız. Son olarak sisteminizi ücretsiz taramayı teklif eden veya program güncellemesi gösteren bildirimlerden uzak durun. PC Optimizer Pro bilgisayarınızdaki uygulamaları bloke edip virüs olduğunu söyler. Ayrıca tarayıcı ayarları ile oynayıp kendini internete bağlar, arka çalışmaya devam eder ve yasal anti virüs ve casus yazılım programlarına erişiminizi engeller.

Ne yazık ki bu virüsü kaldırmak oldukça zorlu bir süreç. Bu yüzden yeteri kadar bilgisayar bilginiz yoksa bu virüsü otomatik olarak kaldırmak daha iyi olacaktır.

PC Optimizer Pro virüsünden nasıl kurtulurum?

Eğer bu virüsten etkilendiğinizi düşünüyorsanız sisteminizi Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware ya da STOPzilla programlarından biri ile kontrol etmeli ve zararlı dosyalardan kurtulmalısınız. Tabii ki bu programı manuel olarak kaldırmak da isteyebilirsiniz. Ama bilgisayarınızda zararlı dosya kalmayacağının garantisi yoktur. Manuel kaldırma için şu adımları taki edin:

1. “Başlat”a tıklayın ve “Denetim Masası”nı seçin.

2. “Programlar” > “Program Kaldır”

3. “PC Optimizer Pro” programını seçin ve “Kaldır/Değiştir” seçeneğine tıklayın.

4. Değişiklikleri kaydetmek için “Evet” ve “Tamam” seçeneklerine tıklayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Soru. Bilgisayarımda PC Optimizer Pro ile karşılaştım. Bu programı ben kurmadım. PC Optimizer Pro sisteme benden habersiz mi girdi?

PC Optimizer Pro insanları kandıran bir uygulamadır. İnsanların parasını çalmayı hedefler. Sahte bir program olduğundan aniden bilgisayarınızda belirmesine şaşırmayın. Bu gibi programlar sahte reklamlar, yazılım eklentileri ve benzeri yöntemlerle yayılır. PC Optimizer Pro sisteminize girmişse vakit kaybetmeden güncel bir casus yazılım programı sisteminizi taramalısınız. PC Optimizer Pro’nun otomatik kaldırma yöntemini kullanmanızı öneriyoruz.

Soru. Bilgisayarım açılır açılmaz, PC Optimizer Pro taraması ile karşılaşıyorum. Sistemimde bir sürü problem buluyor. PC Optimizer Pro’yu kaldırmak için bana kılavuz verebilirsiniz?

PC Optimizer Pro sahte bir yazılım olduğundan söylediklerini dikkate almayın! Bilgisayarınızı kontrol etmek istiyorsanız, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ve benzeri bir programı kullanabilirsiniz. PC Optimizer Pro sahte bir yazılım olduğundan kullanıcıların paralarını çalmay amaçlamaktadır. Bilgisayarınızı korumak için bu programı hemen kaldırmalısınız. Bunun için SpyHunter programını kullanabilirsiniz.

Soru. PC Optimizer Pro programından etkilendim! Tehlikeli bir program olduğunu biliyorum, ama nasıl kaldıracağımı bilmiyorum. PC Optimizer Pro’yu kaldırmak için kaldırma kılavuzu var mı?

Evet, bu satın alınmaması gereken tehlikeli bir program. PC Optimizer Pro ve ek dosyalarında kurtulmak istiorsanız, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ve benzeri bir casus yazılım programı ile sisteminizi kontrol etmelisiniz. Tarama yapmadan önce programın güncel olduğundan emin olun.

Soru. İnternette dolaşırken, bir uyarı mesajı ile karşılaştım. Bilgisayarımı ücretsiz kontrol etmeyi önerdiğinden tıkladım. Şimdi PC Optimizer Pro bildirimleri bana lisanslı versiyonunu almamı söylüyor. Program listesinde görünmediği için bu virüsten kurtulamıyorum.

Ne yazık ki reklamlara kanıp sisteminize virüs sokmuşsunuz. Bu yaygın bir yöntem. Nein reklamı olursa olsun bu tür reklamlar kişisel bilgilerinizi çalmak için kullanılabilir. Güncel bir casus yazılım programı ile sisteminizde tarama yapmalısınız. PC Optimizer Pro virüsünden kurtulmak için Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus programını kullanabilirsiniz.

Soru. PC Optimizer Pro zararlı yoksa değil mi? Bilgisayarımı düzeltmek için lisansını almayı düşünüyordum da.

Lütfen, PC Optimizer Pro’nun lisansını almayın. Çünkü bu araç sahte! Ne sözler verirse versin, işe yaramaz bir program. Kişisel bilgilerinizi çalabilir. Kendinizi korumak istiyorsanız PC Optimizer Pro virüsünden kurtulmalısınız. Bunun için Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus programını öneriyoruz.

Otomatik Pc Optimizer Pro kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Pc Optimizer Pro silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Pc Optimizer Pro için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
Pc Optimizer Pro için temizleyici Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Not: Manuel yardım gerekli elle müdahele olmadan bir ya da bütün kaldırıcıların parazitten kurtulamadığı anlamına gelmekte, lütfen aşağıdaki kaldırım açıklamalarını okuyun
Pc Optimizer Pro programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Pc Optimizer Pro programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Pc Optimizer Pro'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-03-15)
Pc Optimizer Pro bellek kopyası
Pc Optimizer Pro bellek kopyası

Pc Optimizer Pro el kaldırma:Aşağıdaki yapılandırma kayıtlarını silin:
HKLMSoftwareClasses*shellexContextMenuHandlersPCOptmizerProContextMenu
HKLMSoftwareClassesclsid{EB5A3A22-ECA7-4198-BEBF-2A3DE20513B7}
HKLMSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionUninstallPC Optimizer Pro


Dosyaları silin:
%AppData%MicrosoftInternet ExplorerQuick LaunchPC Optimizer Pro.lnk
%USERPROFILE%DesktopPC Optimizer Pro.lnk
%USERPROFILE%DesktopPCOptimizerProSetup.exe->(nsis-6-PCOptimizerPro.exe)
%USERPROFILE%Start MenuProgramspc optimizer proPC Optimizer Pro.lnk
%USERPROFILE%Start MenuProgramspc optimizer proUninstall.lnk
%ProgramFiles%pc optimizer propcophelpfile.chm
%ProgramFiles%PC Optimizer ProPCOptimizerPro.exe
%ProgramFiles%pc optimizer proPCOptimizerPro.exe.manifest
%ProgramFiles%pc optimizer proPCOptProCtxMenu.dll
%ProgramFiles%pc optimizer proPCOptProTrays.exe
%ProgramFiles%pc optimizer prouninst.exe
%ProgramFiles%pc optimizer proUpdatesDll.dll
%windir%TasksPC Optimizer Pro.job

Dizinleri silin:
%USERPROFILE%Start MenuProgramspc optimizer pro
%ProgramFiles%pc optimizer pro
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-pc-optimizer-pro.html