OMNIBOX.EXE açıklaması

Harold Dalma - -

OMNIBOX.EXE Hakkında Genel Bilgi:

OMNIBOX.EXE, SuperNet Technology Co ile bağlantılı şüpheli bir yürütme programıdır. Windows işletim sistemleri ile uyumludur. Bu program güvenilmezdir ve izniniz olmadan sisteme girmektedir. OMNIBOX.EXE’nin 1.0.0.0. sürümü bilinmektedir. Bu programın Omniboxes.com tarayıcı korsanı ile bağlantılı olduğu bilinmektedir. Bu arama sitesi yaratıldığından beri oldukça yayılmıştır. Destek ekibimiz Omniboxes.com virüsü ile ilgili biçok şikayet almaktadır.

OMNIBOX.EXE dosyası bilgisayar her başlatıldığında çalışır. Tarayıcı ayarlarını ve başlangıç sayfanızı değiştirir. Bu yüzden tüm tarayıcılarınızın Omniboxes.com’u başlangıç sayfası yaptıını görebilirsiniz. O zaman Omniboxes.exe sisteminizde demektir. Bu program birçok probleme neden olacağı için sisteminizden kaldırmalısınız.

OMNIBOX.EXE korsanından korunma yolları:

OMNIBOX yürütme dosyası bu günlerde meşhur olan potansiyel olarak istenmeyen bir programdır. Yığınlama adı verilen bir sistemle yayılır. Bu yöntemden kaçınmak için yeni programların kurulumuna dikkat etmelisiniz. Bu gibi programlardan kaçınmanın yolu program indireceğiniz siteyi iyi seçmektir. Dahası ücretsiz yazılımları kurarken İleri veya Özel kurulum yöntemlerinden birini seçip ek yazılımların sisteminize girmesine engel olmalısınız.

Bu yazılımı sisteminizden kaldırın:

Şüpheli değişiklikler ve OmniBoxes.com virüsünün başlangıç sayfasında olduğunu görürseniz OMNIBOX.EXE sisteminizde demektir. Bu programı sisteminizde tutmamalısınız ve OmniBoxes yönlendirmelerine sebep olan veriyi bulmalısınız. Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus programı veya başka bir korsan yazılım programı ile OMNIBOX.EXE’yi sisteminizden kaldırmalısınız.

Karar - Dosyanın durumu:
tehlİkelİ dosya
Virusler.web.tr araştırma merkezi OMNIBOX.EXE ile ilgili tüm bilgileri toplamakta ve kontrol etmektedir. Kendimize şu soruları soruyoruz: Bu dosya bir tehdit unsuru mudur? Bu dosya adı bir malware tarafından kullanılmış mı? Dosyanın son durumu araştırmalarımızla birlikte tamamen bizim fikrimize bağlı. TEHLIKELI DOSYA statüsü bu dosyanın sisteminiz için tehdit olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki tavsiyeyi kullanın:
TAVSİYE
Bilgisayarınız yavaşlaşmış gibi duruyorsa ya da bilinmeyen sitelere yönlendirilme ve bilinmeyen reklamlarla karşılaşma gibi problemleriniz varsa sisteminizi güvenilir bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz.Ücretsiz tarama yapın ve sisteminizi bu problemlere sebep olabilecek programlara karşı kontrol edin.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Plumbytes Anti-Malware Webroot SecureAnywhere AntiVirus sisteminizi tehlikelere ve zararlı programlara karşı korumak önerilen bir araçtır. Programın deneme sürümü sisteminizdeki zararlı uygulamaları bulacaktır.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Kaynak: http://www.2-spyware.com/file-omnibox-exe.html