Omigaplus.exe açıklaması

Olivia Morelli - -

omigaplus.exe bilgisayarınızda kalmaması gereken zararlı bir dosyadır. Zararsız gibi görünse de bu işletim dosyası tarayıcılarınızda şüpheli hareketlere sebep olmanın da dahil olduğu problemlere, internette dolaşırken problemlere ve hatta bilgisayarınızda başka bilinmeyen programların ortaya çıkmasına neden olabilir. Genellikle, bu dosya Görev Yöneticisinde bulunabilir. Eğer bu programı fark ettiyseniz, bilgisayarınızdan kaldırmalı ve bilgisayarınızı güncel bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz. Çünkü omigaplus.exe dosyasının başka tarayıcı korsanları ile de bağlantılı olduğu bilinmektedir.

omiga-plus.exe’ye [omiga-plus.exe] benzer olarak, omigaplus.exe tarayıcı korsanı olarak da bilinen potansiyel olarak istenmeyen programlar kategorisine aittir. Bu programın adı Omiga Plus’tır [Omiga Plus]. Ancak bazı durumlarda Omiga Plus ailesinden gelen isearch.omiga-plus.com [isearch.omiga-plus.com] tarafından da kullanılmaktadır. Lütfen bu uygulamaları bilgisayarınızda tutmayın. Çünkü bu dosyaların Google, Yahoo veya Bing gibi arama motorları ile hiçbir işi olmamaktadır. İnternette gezerken Omiga Plus sizi güvenilir olmayan sitelere yönlendirebilecek değiştirilmiş arama sonuçları gösterir. Ayrıca diğer tarayıcı korsanlarında olduğu gibi bu uygulama tarayıcı alışkanlıklarınız hakkında bilgi toplar. Genellikle bu virüsler kullanıcıların en çok ziyaret ettikleri site, kullandıkları arama kelimeleri, IP adresleri ve konumları gibi bilgileri toplar. Kimlik bilgisi olmasada, Omiga Plus’ın başka veriler toplamayacağının garantisi yoktur. Korunmak istiyorsanız, omigaplus.exe ve tarayıcı korsanına bağlı diğer içeriklerini kaldırmanız gerekmektedir.

Omigaplus.exe ve diğer şüpheli dosyaları internetten ücretsiz programların eklentisi olarak indirebilirsiniz. Bu yüzden hatırlamanız gereken şey ücretsiz yazılımların kurulumları esnasında dikkatli olmaktır. Lütfen Hızlı ve Tavsiye Edilen kurulum yöntemleri yerine Özel ya da Gelişmiş kurulum seçeneklerinden birini kullanın. Bunu yaptıktan sonra önceden işaretlenmiş ve Omiga Plus kurmanızı veya başlangıç sayfanızı isearch.omiga-plus.com yapmanızı öneren kutucuklardaki işaretleri kaldırın. Çok geç olduğunu düşünüyorsanız bilgisayarınızı şu programlardan biri ile tarayın ve saklanan şüpheli programları kaldırın:Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus,Malwarebytes Anti Malware, STOPzilla.

Karar - Dosyanın durumu:
tehlİkelİ dosya
Virusler.web.tr araştırma merkezi omigaplus.exe ile ilgili tüm bilgileri toplamakta ve kontrol etmektedir. Kendimize şu soruları soruyoruz: Bu dosya bir tehdit unsuru mudur? Bu dosya adı bir malware tarafından kullanılmış mı? Dosyanın son durumu araştırmalarımızla birlikte tamamen bizim fikrimize bağlı. TEHLIKELI DOSYA statüsü bu dosyanın sisteminiz için tehdit olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki tavsiyeyi kullanın:
TAVSİYE
Bilgisayarınız yavaşlaşmış gibi duruyorsa ya da bilinmeyen sitelere yönlendirilme ve bilinmeyen reklamlarla karşılaşma gibi problemleriniz varsa sisteminizi güvenilir bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz.Ücretsiz tarama yapın ve sisteminizi bu problemlere sebep olabilecek programlara karşı kontrol edin.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Plumbytes Anti-Malware Webroot SecureAnywhere AntiVirus sisteminizi tehlikelere ve zararlı programlara karşı korumak önerilen bir araçtır. Programın deneme sürümü sisteminizdeki zararlı uygulamaları bulacaktır.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Kaynak: http://www.2-spyware.com/file-omigaplus-exe.html