Omiga-plus.exe dosyasına ihtiyacım var mı

Jake Doe - -

Omiga-plus.exe , Omiga Plus [Omiga Plus] korsan programının ana yürütme dosyası olarak bilinen şüpheli bir dosyadır. Eğer görev yöneticinizde bu dosyayı fark ederseniz sisteminizde bu tarayıcı korsanını ve eklenti olarak gelen 13 dosyayı bulmalısınız. Bu dosyalar kurulduğu anda Omiga Plus genel arama motorlarını bloke eder. Tüm tarayıcıları kontrolü altına alır ve kurbanın arama sonuçlarında reklam içeriği paylaşmaya başlar.

Bu içerik şüpheli linkler, bannerlar ve sizi şüpheli sitelere yönlendirmeye çalışan içerikler ile doludur. Bununla birlikte diğer istenmeyen programlarda olduğu gibi Omiga Plus virüsü kimlik bilgileri dışındaki kişisel bilgilerinizi toplayabilir. Kullanıcıların arama terimlerini, ziyarettikleri siteleri, girdikleri bilgileri, IP adreslerini ve benzeri verileri takip eder. Lütfen böyle programları sisteminizde tutmayın. Bu programların bu bilgileri nerelerde kullanacaklarını tahmin bile edemezsiniz.

Omiga-plus.exe ve ilgili içerikleri bilgisayarda 5.75 MB (6,032,875 bytes) yer kaplar. Bu dosya çoğunlukla ABD’de yayılmaktadır; ama Brezilya ve Almanya’da da görülmüştür. Bulmak için C:\Program Files\Omiga Plus dosyasına bakmalısınzı. Ancak, bulamazsanız şaşırmayın. Çünkü geliştiricileri bu programın silinmesini engellemek için dosyayı çok iyi saklamaktadır. Bu durumda güvenilir bir korsan yazılım programı ile sisteminizi kontrol etmeli ve Omiga Plus’tan ve benzeri dosyalardan otomatik olarak kurtulmalısınız. Bunun için Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware programlarını ya da başka bir programı kullanabilirsiniz.

Karar - Dosyanın durumu:
tehlİkelİ dosya
Virusler.web.tr araştırma merkezi omiga-plus.exe ile ilgili tüm bilgileri toplamakta ve kontrol etmektedir. Kendimize şu soruları soruyoruz: Bu dosya bir tehdit unsuru mudur? Bu dosya adı bir malware tarafından kullanılmış mı? Dosyanın son durumu araştırmalarımızla birlikte tamamen bizim fikrimize bağlı. TEHLIKELI DOSYA statüsü bu dosyanın sisteminiz için tehdit olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki tavsiyeyi kullanın:
TAVSİYE
Bilgisayarınız yavaşlaşmış gibi duruyorsa ya da bilinmeyen sitelere yönlendirilme ve bilinmeyen reklamlarla karşılaşma gibi problemleriniz varsa sisteminizi güvenilir bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz.Ücretsiz tarama yapın ve sisteminizi bu problemlere sebep olabilecek programlara karşı kontrol edin.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Plumbytes Anti-Malware Webroot SecureAnywhere AntiVirus sisteminizi tehlikelere ve zararlı programlara karşı korumak önerilen bir araçtır. Programın deneme sürümü sisteminizdeki zararlı uygulamaları bulacaktır.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Kaynak: http://www.2-spyware.com/file-omiga-plus-exe.html

Yazılım
Dosyalar