Önem ölçekli:  
  (10/100)

Mystartsearch virüsünü kaldır

Lucia Danes - -
12

MYSTARTSEARCH NEDİR?

MyStartSearch kendi içinde kötücül değilken, geliştiricileri internet trafiğini çekmek ve böylece kazanç elde edebilmek için gerçekten aldatıcı tanıtıcı teknikler kullanıyorlar. Bu tarayıcı korsanı bilgisayarınıza girer girmez, anasayfayı değiştirmeye çalışır ve varsayılan arama motorunu mystartsearch.com olarak değiştirir. Ek olarak, bağımsız değişken olan mystartsearch.com’u, masaüstünde bulunan çeşitli Windows kısayollarına ve sizin Windows Başlat Menü’nüze sondan ekleyebilir.

Başlangıç olarak MyStartSearch kullanışa elverişli bir anasayfa olarak görünebilir, çünkü size çeşitli internet siteleri ve sosyal ağlarla ilgili olan popüler bağlantıları gösterir. Ne yazık ki, onu bir süre kullandıktan sonra, internet trafiğinizi bilinmeyen internet sitelerine yönlendiriyor olabileceğini fark edebilirsiniz. Bu sebeple, onu bilgisayarınızda çalıştırmanızı önermiyoruz. Buna karşılık, herhangi bir olası riskten kaçınmanın en iyi yolu, güvenilir bir casus yazılım karşıtı olan Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ile onu kaldırmanız olacaktır. Eğer hala onun kullanışlı bir arama sayfası olduğunu düşünüyorsanız, onun arama kutucuğunun özelleşmiş Google arama motorunu kullandığını bilmelisiniz. Bu da demek oluyor ki, ne zaman bir sponsorlu bağlantıya tıklarsanız, hem arama motoru hem de trafikle ilişkili internet sitesi gelir elde edecektir. Gelecekte herhangi bir olası zarar verebilecek internet sitesine yönlendirilmeyeceğinizin bir garantisi yoktur. Bu yüzden, mümkün olduğu kadar riski azaltmanızı ve tanınmış arama motorlarına güvenmenizi öneriyoruz.

MYSTARTSEARCH NASIL BİLGİSAYARIMA KORSAN KAÇIRIR?

Genellikle kullanıcılar, tarayıcılarına yüklenen çeşitli eklentiler, araç çubukları ve yazılım eklentileri sebebiyle mystartsearch.com’a yönlendirirler. Söz konusu eklentiler genellikle internetten ücretsiz yazılım indirildiğinde haklarında bilgilendirilmediğiniz diğer yazılımlarla birlikte bir paket halinde gelerek yüklenir. Buna yığınlama denir ve bu kullanıcıların genellikle nasıl bazı yazılımları onlara eklenmiş diğer reklam yazılımları ve tarayıcı korsanları ile birlikte indirdiğini gösterir. En popüler ücretsiz yazılım programları olan Java, Flash Player and VLC’nin MyStartSearch tarayıcı korsanı ile bilgisayarınıza yığınlanır. Bu, başlangıçta programların geliştiricileri kendi yazılımları ile tarayıcı korsanlarını bilgisayarınıza yığınlıyor demek değildir. Bu daha sonra olur ve üçüncü partiler tarafından yapılır. Kullanıcılar genellikle onları, bu programları birbirine yığınlayan indirme yöneticileri, indirme müşterileri ve yüklemeleri ile indirmiş olur. Örneğin, VPlay indirirken, anasayfanızı değiştirmeye ve varsayılan arama motorunuzu mystartsearch.com olarak değiştirmeye razı olmuş olabilirsiniz. Fakat, VPlay’i bilgisayarınızdan kaldırsanız bile, Mystartsearch yönlendirmelerinden dolayı internet tarayıcı ayarlarınızı manuel olarak yenilemek zorundasınız. MyStartSearch korsanını indirmeyi engellemek için, çeşitli indirme yöneticilerinden kaçının, sadece resmi sitelerden program indirmeyi deneyin ve yükleme süreci sırasında dikkatli olun. Örneğin, özelleşmiş ya da geliştirilmiş yükleme seçeneklerini seçin ve aşina olmadığınız tüm değişkenleri seçmeyi iptal ediniz.

MYSTARTSEARCH virüsü nasıl kaldırılır?

Eğer MyStartSearch bilgisayarınıza her şekilde indirildiyse, onu bir defada kaldırmak ve herhangi bir olası hasara sebep olmasını tümden önlemek için hızlı ve kolay bir yol vardır. En iyi sonuçları, casus yazılım karşıtı olan SpyHunter gibi tüm olası hasarlı dosyaları bilgisayarınızdan kontrol edecek, tespit edecek ve kaldıracak bir casus yazılımı karşıtı ile hemen aşağıda verilmiş olan takibi kolay dört adımda elde edebilirsiniz.

Mystartsearch'i bu programlardan birinin yardımı ile otomatik olarak indirebilirsiniz: Plumbytes Anti-Malware, Malwarebytes Anti Malware İstenmeyen programları, virüsleri ve bağlı oldukları dosyaları ve kayıt içeriklerini kolayca silebildiğinden bu uygulamaları kullanmanızı öneriyoruz.

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Mystartsearch virus silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Mystartsearch virus programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Mystartsearch virus programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Mystartsearch virus'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-01-21)
Mystartsearch virus bellek kopyası
Mystartsearch virus bellek kopyası
Hızlı menü: Mystartsearch Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Windows 7 / Vista / XP sistemlerinden Mystartsearch virüsünü kaldırım

 • Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın)

Windows 10 / Windows 8 sistemlerinden Mystartsearch virüsünü kaldırım

 • Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin.
Mystartsearch ve bağlantılı programları kaldırın
 • Burada Mystartsearch ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 • Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın.
Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin. Mystartsearch'i Windows kısayollarından kaldırın.
 • Mozilla Firefox'ın kısayoluna sağ tıklayın ve Mozilla Firefox'i seçin.
Tarayıcı ikonuna sağ tıklayın ve 'Properties''ı seçin.
 • Shortcut tabine gidin veTarget alanına bakın. Virüs ile alakalı zararlı içeriği kaldırın.
'Shortcut' tabini seçin ve 'http://isearch.babylon.com...''yi ve diğer şüpheli içerikleri silin.

Yukarıda verilen talimatları Internet Explorer ve Google Chrome de dahil tüm tarayıcı kısa yolları ile tekrar edin. Bu kısayolların Masaüstü, Başlat Menüsü ve Görev çubuğu gibi yerlerinin hepsini kontrol edin.

WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Mac OS X sisteminden Mystartsearch virüsünü kaldırın

OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin.

'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin

Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Mystartsearch ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin.

Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Internet Explorer (IE) programından Mystartsearch virüsünü kaldırın

Tehlikeli eklentileri kaldırın
 • Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü)
Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 • Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada Mystartsearch ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın.
Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
 • Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 • Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın.
Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın. Internet Explorer 'yi sıfırla
 • Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 • Burada Reset 'i seçin.
 • Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve Mystartsearch kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin.
'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Mozilla Firefox (FF) programından Mystartsearch virüsünü kaldırın

Zararlı uzantıları kaldırın
 • Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin.
Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 • Burada Mystartsearch ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın.
'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
 • Sağ üst köşedeki menüye tıklayın ve Options General 'i seçin.
 • Burada zararlı linkleri silin ve istediğiniz siteleri girin ya da Restore to default 'e tıklayın.
 • Değişiklikleri kaydetmek için OK 'e tıklayın.
'General' tabindeyken 'Home Page' kısmından tüm zararlı içeriği silin ya da 'Restore to Default' butonuna tıklayın. Ayarları kaydetmek için 'OK' seçeneğine tıklayın. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
 • Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin.
Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 • Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Mystartsearch kaldırımını tamamlayın.
'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Google Chrome programından Mystartsearch virüsünü kaldırın

Zararlı eklentileri silin.
 • Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin.
Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 • Burada Mystartsearch 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın.
Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun. Virüs tarafından değiştirildiyse başlangıç sayfanız ve arama motorunuzu değiştirin.
 • Menü simgesine tıklayın ve Settings 'i seçin.
 • Burada On startup seçeneği altında Open a specific page or set of pages 'i arayın ve Set pages'e tıklayın.
Menüye ve 'Settings' seçeneğine tıkladıktan sonra 'Set pages' seçeneğine tıklayın.
 • Şimdi başka bir pencere görmelisiniz. Burada zararlı ara sitelerini silin ve istediğiniz siteyi başlangıç sayfanız olarak ayarlayın.
Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 • Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin.
'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 • Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız.
Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın. Google Chrome 'yi sıfırla
 • Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 • Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın.
'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 • Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Mystartsearch kaldırımını tamamlayın.
'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Safari programından Mystartsearch virüsünü kaldırın

Zararlı uzantıları kaldırın
 • Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin.
'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 • Burada Extensions seçeneğini seçin ve Mystartsearch ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın.
'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
 • Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada, Preferences seçeneğini seçin ve General seçeneğine tıklayın.
 • Homepage alanına bakın. Mystartsearch ile değiştirilmişse istenmeyen linki silin ve aramalarınız için kullanmak istediğiniz linki girin. Bunu yaparken adresin önüne "http://" yazmayı unutmayın.
'General' seçeneğindeyken zararlı URLleri silin ve istediğiniz adı girin. Safari 'yi sıfırla
 • Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin.
'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 • Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Mystartsearch kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın.
Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-mystartsearch-virus.html