Önem ölçekli:  
  (10/100)

Mystartsearch.com seçeneğini kaldırın

Lucia Danes - -
12

Mystartsearch.com nedir?

Mystartsearch.com (MyStart Search ve Mystartsearch olarak da bilinir) tarayıcı korsanı kategorisine giren şüpheli bir arama motorudur. Bunun sebebi birçok ücretsiz yazılımın içeriği olarak dağılması ve tüm tarayıcılarda aniden ortaya çıkarak kullanıcıları şaşırtmasıdır. İlk bakışta sıradan bir arama motoru olarak görünebilir. Genellikle Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox gibi tüm web tarayıcılarında başlangıç sayfası ve/veya ayarlı arama motoru olarak görünür. Belirttiğimiz gibi arama kutusu ve sizi favori sitelerinize yönlendirecek linkleri ile normal bir arama motoru gibi görünür. Ancak bu site reklam destekli olduğunu bilmelisiniz. Yani değiştirilmiş arama sonuçları göstermektedir. Buna ek olarak Mystartsearch.com sizi yönlendirmelerine neden olabilir, bilgisayarınızı yavaşlatabilir ve bilgisayarınızda başka problemlere sebep olabilir. Sizi şüpheli, güvensiz bir siteye yönlendireceğinin garantisi bulunmamaktadır.

Ayrıca Mystartsearch virüsü kullanıcıların internet hareketlerini takip edebilmektedir. Hareketlerinizi takip edip e-mail adresi, IP adresi ve benzeri bilgileri toplayabilir. Bu nedenle bu arama motorunu kaldırıp tarayıcınızın ayarlarını düzeltmelisiniz. Mystartsearch.com programını kaldırmak için Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus programını öneriyoruz.

Mystartsearch.com bilgisayarıma nasıl girer?

Delta-homes.com, BoBrowser veya Omiga Plus virüslerine benzer olarak Mystartsearch.com da tarayıcı korsanı ve potansiyel olarak istenmeyen program olarak adlandırılmıştır.Çünkü üçüncü parti yazılımlar aracılığıyla dağılmaktadırlar. Yani bu program, ücretsiz bir yazılım indirmenizin hemen ardından sisteminizde belirebilir. Ücretsiz yazılımlar reklam destekli yazılım ve tarayıcı korsanı yüklemenize sebep olabilir. Bu yüzden kurulumun her adımına dikkat etmeniz gerekir. Özel ya da ileri kurulum seçeneklerinden birini seçmeli ve tüm kurulum adımlarını takip etmelisiniz. Buna ek olarak eklenti olarak kurulmayı öneren hiçbir programın yüklenmesini kabul etmemelisiniz.

Mystartsearch.com virüsünü nasıl kaldırırım?

Mystartsearch.com, bilgisayarınızda birçok probleme sebep olabilecek tartışmalı bir arama motorudur. İstenmeyen programlar ve virüslerle karşı karşıya kalmak istemiyorsanız bu programı hemen kaldırmalısınız. Bunun için güvenilir bir korsan yazılım programı kullanabilir ya da programı elle kaldırabilirsiniz. Kayıt bilgilerini de kurduğundan bu virüsün otomatik olarak kaldırılmasını öneriyoruz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Soru: Ayarlı başlangıç sayfam yerine şu anda Mystartsearch.com virüsünü görüyorum. Ancak, değiştirdiğimi hatırlamıyorum. Ayrıca bir süredir mystartsearch yönlendirmeleri ile uğraşıyorum. Bu bir çeşit kötü amaçlı yazılım mı? Endişelenmeli miyim?

Cevap: Mystartsearch.com’un potansiyel olarak istenmeyen program olarak adlandırılmasının sebeplerinden biri bu özelliğidir. Yani kullanıcının bilgisayarına izin almadan girip kurulmasıdır. Ancak, ücretsiz yazılım kurulum süreçlerinde kurmak istemediğiniz programlardaki tik işaretlerini kaldırabilirsiniz (her zaman Gelişmiş ve Özel kurumlum seçeneklerini kullanın). Bu durumda aşağıdaki kaldırma kılavuzunu takip etmenizi ve arayıcı ayarlarınızı değiştiren bu programdan kurtulmanızı öneriyoruz.

Soru: Mmystartsearch ana sayfasını tarayıcımdan kaldırmanın ve www.mystartsearch.com yönlendirmelerinden kaçınmanın bir yolu var mı? Eskisine ayarlıyorum ama sürekli değişiyor?

Cevap: www.mystartsearch.com tarayıcı korsanını kaldırmak hiç kolay değildir. Bu adla çağrılmalarının bir nedeni vardır. Bu programlar minik programlar kurarak tarayıcı ayarlarınızın eski haline dönmelerini engeller ve durumu sizin için zorlaştırırlar. Bunlardan tamamen kurtulmann yolu daha önce de bahsettiğimiz gibi Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ve benzeri bir programdır. Aşağıdaki kılavuzu da takip edebilirsiniz.

Soru: Başlangıç sayfamın ve arama motorumun www.mystartsearch.com ile değiştirildiğini fark ettim. Normal bir arama sayfası gibi göründüğünden çok önemsemedim. Ancak, aramaya başladığımda sonuçlar pek güvenilir gibi görünmüyordu. Yönlendirildiğim sayfalar daha önce ziyaret ettiklerimden farklı görünüyor. Bu arama motorundan kurtulup eski arama motoruna dönmenin bir yolu var mı?

Cevap: Bu oldukça doğru bir gözlem. Mmystartsearch.com korsanı daha az güvenilirdir çünkü arama sonuçları sponsor sitelere bağlıdır. Bu nedenle şüpheli sitelere yönlendirilebilirsiniz. Bundan kaçınmak için aşağıda sizin için sağladığımız adımları kullanarak bu programdan kurtulmalısınız.

Soru: Az önce yeni bir program kurup bilgisayarımı yeniden yükledim. Çalışması normal gibi. Ancak tarayıcımı açtığımda Mystartsearch.com adında yeni bir arama motoru ile karşılaştım. Bundan kurtulmak istiyorum çünkü eski arama motoruma dönmeme engel oluyor. Bu programı nasıl kaldırabilirim? Lütfen yardım edin.

Cevap: Az önce yığınlama yöntemi ile karşılaşmış bulunmaktasınız. Ek içeriği olan bir program indirdiniz ve kurulum sürecinde bu kısımları atladınız (Bunu bir daha yapmamalısınız). Bilginiz olmadan böyle bir program sisteminize girerse bilgisayarınızda birçok probleme sebep olabilir. Kaldırılması zor olduğundan profesyonel bir araç kullanmalısınız.Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus bir seçenek olabilir.

Soru: Lütfen yardım edin. Mystartsearch sayfasına yönlendiriliyorum. Sanırım arama motorum bu sayfa ile değiştirildi. Bunu hatırlamıyorum. Bu program tehlikeli mi? Endişelenmeli miyim?

Cevap: Evet, bunların birbiri ile bağlantısı var. Tehlikeliden öte sinir bozucu olabilir. İzniniz olmadan kurulan bu programdan kurtulmalı ve daha güvenilir bir arama motoru kullanmalısınız. Bu istenmeyen programı kaldırmanın en iyi yöntemi en iyi sonuçları verecek özel bir araç kullanmaktır.

Mystartsearch.com'i bu programlardan birinin yardımı ile otomatik olarak indirebilirsiniz: Plumbytes Anti-Malware, Malwarebytes Anti Malware İstenmeyen programları, virüsleri ve bağlı oldukları dosyaları ve kayıt içeriklerini kolayca silebildiğinden bu uygulamaları kullanmanızı öneriyoruz.

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Mystartsearch.com silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Mystartsearch.com programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Mystartsearch.com programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Mystartsearch.com'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-08-14)
Mystartsearch.com bellek kopyası
Mystartsearch.com bellek kopyası
Hızlı menü: Mystartsearch.com'i Elle Kaldırma Rehberi
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Windows 7 / Vista / XP sistemlerinden Mystartsearch.com virüsünü kaldırım

 • Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın)

Windows 10 / Windows 8 sistemlerinden Mystartsearch.com virüsünü kaldırım

 • Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin.
Mystartsearch.com ve bağlantılı programları kaldırın
 • Burada Mystartsearch.com ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 • Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın.
Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin. Mystartsearch.com'i Windows kısayollarından kaldırın.
 • Mozilla Firefox'ın kısayoluna sağ tıklayın ve Mozilla Firefox'i seçin.
Tarayıcı ikonuna sağ tıklayın ve 'Properties''ı seçin.
 • Shortcut tabine gidin veTarget alanına bakın. Virüs ile alakalı zararlı içeriği kaldırın.
'Shortcut' tabini seçin ve 'http://isearch.babylon.com...''yi ve diğer şüpheli içerikleri silin.

Yukarıda verilen talimatları Internet Explorer ve Google Chrome de dahil tüm tarayıcı kısa yolları ile tekrar edin. Bu kısayolların Masaüstü, Başlat Menüsü ve Görev çubuğu gibi yerlerinin hepsini kontrol edin.

WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Mac OS X sisteminden Mystartsearch.com virüsünü kaldırın

OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin.

'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin

Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Mystartsearch.com ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin.

Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Internet Explorer (IE) programından Mystartsearch.com virüsünü kaldırın

Tehlikeli eklentileri kaldırın
 • Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü)
Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 • Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada Mystartsearch.com ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın.
Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
 • Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 • Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın.
Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın. Internet Explorer 'yi sıfırla
 • Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 • Burada Reset 'i seçin.
 • Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve Mystartsearch.com kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin.
'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Mozilla Firefox (FF) programından Mystartsearch.com virüsünü kaldırın

Zararlı uzantıları kaldırın
 • Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin.
Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 • Burada Mystartsearch.com ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın.
'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
 • Sağ üst köşedeki menüye tıklayın ve Options General 'i seçin.
 • Burada zararlı linkleri silin ve istediğiniz siteleri girin ya da Restore to default 'e tıklayın.
 • Değişiklikleri kaydetmek için OK 'e tıklayın.
'General' tabindeyken 'Home Page' kısmından tüm zararlı içeriği silin ya da 'Restore to Default' butonuna tıklayın. Ayarları kaydetmek için 'OK' seçeneğine tıklayın. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
 • Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin.
Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 • Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Mystartsearch.com kaldırımını tamamlayın.
'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Google Chrome programından Mystartsearch.com virüsünü kaldırın

Zararlı eklentileri silin.
 • Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin.
Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 • Burada Mystartsearch.com 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın.
Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun. Virüs tarafından değiştirildiyse başlangıç sayfanız ve arama motorunuzu değiştirin.
 • Menü simgesine tıklayın ve Settings 'i seçin.
 • Burada On startup seçeneği altında Open a specific page or set of pages 'i arayın ve Set pages'e tıklayın.
Menüye ve 'Settings' seçeneğine tıkladıktan sonra 'Set pages' seçeneğine tıklayın.
 • Şimdi başka bir pencere görmelisiniz. Burada zararlı ara sitelerini silin ve istediğiniz siteyi başlangıç sayfanız olarak ayarlayın.
Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 • Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin.
'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 • Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız.
Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın. Google Chrome 'yi sıfırla
 • Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 • Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın.
'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 • Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Mystartsearch.com kaldırımını tamamlayın.
'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Safari programından Mystartsearch.com virüsünü kaldırın

Zararlı uzantıları kaldırın
 • Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin.
'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 • Burada Extensions seçeneğini seçin ve Mystartsearch.com ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın.
'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
 • Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada, Preferences seçeneğini seçin ve General seçeneğine tıklayın.
 • Homepage alanına bakın. Mystartsearch.com ile değiştirilmişse istenmeyen linki silin ve aramalarınız için kullanmak istediğiniz linki girin. Bunu yaparken adresin önüne "http://" yazmayı unutmayın.
'General' seçeneğindeyken zararlı URLleri silin ve istediğiniz adı girin. Safari 'yi sıfırla
 • Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin.
'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 • Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Mystartsearch.com kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın.
Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-mystartsearch-com.html