MyBabylonTB.exe parazitini tanımlamaya ihtiyacım var mı

Lucia Danes - -

MyBabylonTB.exe zararsız bir dosya gibi görünebilir. Ancak, bu dosyanın adına bakınca size ait olduğunu düşünseniz bile, aslında bu dosya size ait değildir. Bu dosya sisteminizde birçok karışıklığa sebep olabilecek birçok şüpheli programa aittir. Bunlardan biri delta-homes.com diğerleri de Babylon Toolbar ve isearch.babylon.com‘dur. Bu programların her birinin tarayıcı korsanı kategorisine ait programlar olduğunu bilmenizde fayda var. Güvenilir bir araç çubuğu/arama motoru gibi görünse de izin almadan tüm tarayıcılarınıza yerleşebilir. Bunu yaptıktan sonra, tarayıcılarınızı kullanırken bir sürü link, pop-up reklam ve benzeri içerikle karşılaşırsınız. Lütfen bu içeriklere tıklamayın. Çünkü bu reklamlar neredeyse hiç kontrol edilmeyen ve araştırılmayan partileri desteklemektedir. Bu da kötü amaçlı yazılım ve benzeri problemlerin sisteminize girmesine sebep olabilir. Genellikle, kimlik bilgisi olmayan kişisel bilgileri toplarlar; ama üçüncü partilerin ulaşamayacağı bilgi yoktur.

MyBabylonTB.exe’yi potansiyel bir tehdit olarak gören bir sürü antivirüs ve güvenlik programı varıdr. Bu dosyanın saptanma isimleri şunlar olabilir: Win32/Toolbar.Babylon; W32/Toolbar.BABYLON; PUP.Optional.BabylonToolBar.A; Trojan.Win32.BhoSiggen.bbayaz; Babylon (fs). Bu Delta Homes ya da Babylon Toolbar içeriği görev yöneticinizde ve Windows Temp dosyasındaki bir alt dosya olarak çalışabilir. Bu dosyanın boyutu 2.445.608 byte idir.

Güvenlik yazılımınız sizi MyBabylonTB.exe’yi haber verdiyse daha fazla bilgi için bilgisayarınızı Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ile kontrol edebilir ya da Malwarebytes Anti Malware, STOPzilla programlarından birini kullanabilirsiniz. Lütfen ertelemeden bu dosyadan kurtulun. Gördüğünüz gibi bu dosya başınıza birçok dert açabilir.

Karar - Dosyanın durumu:
tehlİkelİ dosya
Virusler.web.tr araştırma merkezi MyBabylonTB.exe ile ilgili tüm bilgileri toplamakta ve kontrol etmektedir. Kendimize şu soruları soruyoruz: Bu dosya bir tehdit unsuru mudur? Bu dosya adı bir malware tarafından kullanılmış mı? Dosyanın son durumu araştırmalarımızla birlikte tamamen bizim fikrimize bağlı. TEHLIKELI DOSYA statüsü bu dosyanın sisteminiz için tehdit olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki tavsiyeyi kullanın:
TAVSİYE
Bilgisayarınız yavaşlaşmış gibi duruyorsa ya da bilinmeyen sitelere yönlendirilme ve bilinmeyen reklamlarla karşılaşma gibi problemleriniz varsa sisteminizi güvenilir bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz.Ücretsiz tarama yapın ve sisteminizi bu problemlere sebep olabilecek programlara karşı kontrol edin.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Plumbytes Anti-Malware Webroot SecureAnywhere AntiVirus sisteminizi tehlikelere ve zararlı programlara karşı korumak önerilen bir araçtır. Programın deneme sürümü sisteminizdeki zararlı uygulamaları bulacaktır.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Kaynak: http://www.2-spyware.com/file-mybabylontb-exe.html

Yazılım
Dosyalar