Moxgfjabg.exe detayları ve ve tanımı

Jake Doe - -

Moxgfjabg.exe dosyasını görev yöneticinizde fark ettiyseniz Google’a ait olduğuna inanmayın. Bu dosya Google Chrome işlem dosyası olarak tanımlansa da bir truva virüsüne aittir. Bu tür virüsler oldukça tehlikelidir. Çünkü truvalar birçok zararlı aktiviteyi başlatmak için kullanılabilirler. Bunlara nelere yol açabilir? Öncelikle Moxgfjabg.exe ve bağlantılı içerikleri bilgisayarınızda bitcoin toplama işlemi yapabilir. Bu tür bir durum yavaşlamalara sebep olur. Bunun yanı sıra bu dosya geliştiricilerin sistemi ek kötü amaçlı yazılımlarla etkilemesine, DDoS saldırılarına, bulut ve tıklama sahterkalığı yapmasına olanak sağlar. Özetlemek gerekirse Moxgfjabg.exe dosyasının Google Chrome’a ait olduğuna inanmamalısınız. Eğer görev yöneticinizde bu dosyayı gördüyseniz bilgisayarınızı Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus gibi güncel bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz.

Moxgfjabg.exe süreci Windows Görev Yöneticinizde siz belli bir siteyi ziyaret ettikten, bir reklama veya tıkladıktan sonra ortaya çıkabilir. Ayrıca güvenlik uzmanları kullanıcıları yığınlama hakkında da uyarmaktadır. Çünkü içinde reklam destekli eklenti ve tarayıcı korsanlarını barındıran birçok ücretsiz yazılım ve paylaşım bulunmaktadır. Bunların en popülerleri delta-homes.com, Omiga Plus [Omiga Plus], mystartsearch [mystartsearch], Adchoices [Adchoices] programlarıdır. Bu programlar bilinmeyen sitelere yönlendirme yapmaklar kalmaz ve sistem yavaşlamalarına, pop-up reklamlara ve benzeri sorunlara sebep olurlar. Ayrıca kullanıcıların tarayıcı alışkanlıklarını izleyip bilgi toplayabilirler. Bu yüzden ücretsiz bir programı indirmeden önce iki kez kontrol edin.

Moxgfjabg.exe bilgisayarınızda ortaya çıkarsa hemen kaldırmalısınız. Aksi takdirde yukarıdaki problemler ile karşılaşabilirsiniz. Eğer sahte Google Chrome işlemlerini ve izlerini sisteminizden kaldırmak istiyorsanız lütfen şu programlardan birini kullanın: Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware, STOPzilla.

Karar - Dosyanın durumu:
tehlİkelİ dosya
Virusler.web.tr araştırma merkezi Moxgfjabg.exe ile ilgili tüm bilgileri toplamakta ve kontrol etmektedir. Kendimize şu soruları soruyoruz: Bu dosya bir tehdit unsuru mudur? Bu dosya adı bir malware tarafından kullanılmış mı? Dosyanın son durumu araştırmalarımızla birlikte tamamen bizim fikrimize bağlı. TEHLIKELI DOSYA statüsü bu dosyanın sisteminiz için tehdit olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki tavsiyeyi kullanın:
TAVSİYE
Bilgisayarınız yavaşlaşmış gibi duruyorsa ya da bilinmeyen sitelere yönlendirilme ve bilinmeyen reklamlarla karşılaşma gibi problemleriniz varsa sisteminizi güvenilir bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz.Ücretsiz tarama yapın ve sisteminizi bu problemlere sebep olabilecek programlara karşı kontrol edin.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Plumbytes Anti-Malware Webroot SecureAnywhere AntiVirus sisteminizi tehlikelere ve zararlı programlara karşı korumak önerilen bir araçtır. Programın deneme sürümü sisteminizdeki zararlı uygulamaları bulacaktır.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Kaynak: http://www.2-spyware.com/file-moxgfjabg-exe.html