Önem ölçekli:  
  (92/100)

Live Security Professional seçeneğini kaldırın

Jake Doe - -
12

Live Security Professional Winwebsec ailesine ait teklikeli bir yazılımdır. Bu virüs ailesi Live Security Platinum ve System Progressive Protection programları ile de bilinmektedir. Görünüyorki bu dolandırıcılar aynı GUI yi bu program için kullanmış ve programı aynı yanıltıcı şekli göstermesi için dizayn etmiştir. Live Security Professional da kullanıcıların çeşitli virüslerden etkilendiğini ve bu virüslerden kurtulmak için lisanslı versiyonunu alması gerektiğini göstermektedir. Bu programı ancak bilgisayarınızın güvenliğini önemsemiyorsanız almalısınız. Tıpkı trialware da olduğu bu programın da lisanslı versiyonu hemen sistemden kaldırılmalıdır. Programın virüs veritabanı yoktur ve kullanıcılardan para koparmayı amaçlamaktadır. Bununla birlikte program lisanslı versiyonunu aldığınızda kredi kartı bilgilerinizi rahatlıkla çalabilir. Gördüğünüz gibi bu program çeşitli problemlere neden olan bir programdır.

Live Security Professional NASIL ÇALIŞIR?

Winwebsec’in diğer programlarında olduğu gibi bu programda aynı dağılma yöntemlerini kullanmaktadır. Bu program ücretsiz paylaşımlar, spamlaer ve benzeri yollarla indirilebilmektedir. Sisteme girdiğin anda değişiklikler yapar ve bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda çalışmaya başlar. Parayı alabilmek için program kendini ,bilgisayarınızı virüslerden korumanın tek yolu olarak göstermektedir. Ancak bu ifade doğru değildir. Bu programdan gelen uyarıları dikkate almamalısınız. Buna bazı örnekler:

Warning: Your computer is infected
Detected spyware infection!
Click this message to install the last update of security software…

Live Security Professional
Warning! 38 infections found!
Last scan detected malicious programs (6), viruses (22), adware (2), spyware (6), tracking cookies (2)
It is highly recommended to remove these threats from your computer immediately!

Threat detected!
Security Alert! Your computer was found to be infected with privacy-threatening software. Private data may get stolen and system damage may be severe.Recover your PC from the infection right now, perform a security scan.

Live Security Professional’dan etkilendiğiniz anda bilgisayarınızda birçok güvenlik sorunu olduğunu bildiren uyarılar alırsınız. Bunu durdurmak için bu programı bilgisayarınızdan kaldırmalısınız. Aksi takdirde, sadece paranızı kaybetmekle kalmaz daha büyük problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bu sahte program sisteminizi yavaşlatır ve kişisel bilgilerinizin kaybı ve tarayıcı yönlendirmeleri gibi problemlerle karşılaşmanıza neden olur.

BU PROGRAMI NASIL KALDIRABİLİRİM?

Internete girebiliyorsanız şu programlardan birini indirin: Malwarebytes Anti Malware, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, STOPzilla. Tam bir virüs veritabanına sahip olmak için tarama yapmadan önce programları güncellemelisiniz. Ancak program herhangi bir güvenlik programını başlatmanızı engelleyebilir. Bunu durdurmak için şu yöntemleri kullanabilirsiniz.

* Bu durumu durdurmak için bilgisayarınızı Safe Mode with networking de yeniden başlatın ve Task manager ı açın (ctrl+shift+esc) .exe ya da protector(). exe olan dosyaları bulun, bunları durdurun ve tüm sistemde tarama yapın. Bilgisayarınızı virüsün gittiğinden emin olmak için normal modda taramayı unutmayın.

*Bu virüsün benzeri programlarda işe yarayan kayıt kodunu girmeyi deneyebilirsiniz: AA39754E-715219CE.

Otomatik Live Security Professional kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Live Security Professional silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Live Security Professional için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
Live Security Professional için temizleyici Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Not: Manuel yardım gerekli elle müdahele olmadan bir ya da bütün kaldırıcıların parazitten kurtulamadığı anlamına gelmekte, lütfen aşağıdaki kaldırım açıklamalarını okuyun
Live Security Professional programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Live Security Professional programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Live Security Professional'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2014-10-23)
Live Security Professional bellek kopyası
Live Security Professional bellek kopyası

Live Security Professional el kaldırma:

Süreçleri öldür:
[random].exe

Dosyaları silin:
[random].exe
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-live-security-professional.html