Önem ölçekli:  
  (72/100)

Live Security Platinum seçeneğini kaldırın

12

Live Security Platinium, Winwebsec ailesinden gelen bir sahte güvenlik programıdır. Bu aile şu an internetteki en aktif kötü yazılım ailelerinden biridir.Bu sahte anti-casus yazılım programını dağıtmak için kullanılan model aylardır değişmedi : spam e-mailleri, hacklenmiş internet siteleri ve sahte online virüs tarayıcıları. Popüler sosyal ağlarda yapılan spam da hesaba katılmalıdır, her ne kadar bu ağlar spami engellemek için elinden geleni yapsa da, bu yöntem hala mevcut.

LIVE SECURITY PLATINIUM’DAN ETKİLENME BELİRTİLERİ

Security Platinum adlı sahte program aktifleşince veya trojan bu kötü yazılımın ana dosyalarını enfekte olan bilgisayara bırakınca, program işletim sistemini yeni kayıt dosyaları oluşturarak değiştirir, yasal antivirüs programlarını bloke eder ve sonradan kötü olduğu anlaşılacak yeni sahte dosyalar bırakır. Bu sahte program, güvenli sistem dosyalarını da kötü olarak değerlendirebilir, böyle belirtilen programların hiçbirini elle silmeyin. Bu sahte anti-casus yazılım programı çalışırken, bilgisayarınız yavaşlayacaktır ve bilgisayarınızda birçok virüsün veya casus yazılımın belirlendiğini söyleyen güvenlik uyarıları çıkacaktır. Live Security Platinium’un pop up uyarılarının örnekleri:

Live Security Platinum Warning
Live Security Platinum has found viruses at your system.
We highly recommend to get license for Live Security Scanner to remove harmful software now.

Live Security Platinium’un bu virüsleri duyurmadaki amacı, ticari versiyonunu satabilmektir. Live Security Platinum ayrıca browser gaspçılarını, kötü amaçlı sitelere başarılırı yönlendirme yapmak için kulanabilir. Böylelikle, insanlar bu işlevsiz programa para vermekle kalmaz, kredi kartı şifrelerini de dolandırıcılara kaptırırlar.

Sahte arama sonuçları gibi, güvenlik uyarıları da sizi bu sahte program için para vermeye yöneltme amaçlıdır. Bu sahte programı satın almamalısınız, Live Securtiy Platinium’u keşfeder keşfetmez silin.

SECURITY PLATINIUM PROGRAMI NASIL SİLİNİR ?

Gördüğünüz gibi, Live Security Platinium bir dolandırıcılıktan fazlasını ifade etmez. Eğer bu programı önceden satın almışsanız, kredi kartı şirketinizle iletişime geçmenizi ve ödemeyi iptal etmenizi tavsiye ederiz. Ardından bilgisayarınızdaki bu sahte anti- casus yazıılm programından aceleyle kurtulmalısınız. Size bilgisayarınızı güvenilir ve yasal en azından bir tane anti-casus yazlım programıyla taratmanızı öneririz, STOPzilla veya SpyHunter gibi, çünkü elle silmek sistem yapısında oldukça fazla bilgi gerektirir.

Başlıca adımlar:

  1. Spyhunter’ı indirin. Bu program kötü süreçleri ücretsiz şekilde öldürür. Program, kapalı olduğunda çalışacak biçimde programlanmıştır. İsmini .com’dan .exe’ye veya başka bir türe çevirin.
  2. Live Security Platinium’a kaydolun, size programa kaydolmak için ücretsiz kodu veriyoruz:
  3. 64C665BE-4DE7-423B-A6B6-BC0172B25DF2. Bu koddan sonra programı satın almış gibi olacaksınız.
  4. Kötü süreci öldürün ve Live Security Platinium’u SpyHunter’ın güncellenmiş sürümüyle silin.

Otomatik Live Security Platinum kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Live Security Platinum silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Live Security Platinum için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
Live Security Platinum için temizleyici Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Not: Manuel yardım gerekli elle müdahele olmadan bir ya da bütün kaldırıcıların parazitten kurtulamadığı anlamına gelmekte, lütfen aşağıdaki kaldırım açıklamalarını okuyun
Live Security Platinum programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Live Security Platinum programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Live Security Platinum'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2012-09-25)
Live Security Platinum bellek kopyası
Live Security Platinum bellek kopyası

Live Security Platinum el kaldırma:

Süreçleri öldür:
[random].exe

Aşağıdaki yapılandırma kayıtlarını silin:
HKCUSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionRunOnce[random] %AppData%[random][random].exe
HKCUSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionUninstallLive Security Platinum
HKCUSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionUninstallLive Security PlatinumDisplayIcon %AppData%[random][random].exe,0
HKCUSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionUninstallLive Security PlatinumDisplayName Live Security Platinum
HKCUSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionUninstallLive Security PlatinumShortcutPath ?�?%AppData%[random][random].exe?�? -u
HKCUSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionUninstallLive Security PlatinumUninstallString ?�?%AppData%[random][random].exe?�? -u

Dosyaları silin:
%Desktopdir%\Live Security Platinum.lnk
%Programs%\Live Security Platinum\Live Security Platinum.lnk
%AppData%\[random]\[random].exe
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-live-security-platinum.html