Önem ölçekli:  
  (10/100)

Istartpageing.com korsanını kaldır

Jake Doe - -
123

Istartpageing.com ne tür bir program kategorisine dahildir?

Istartpageing.com “tarayıcı korsanı” kategorisine ait programdır. Çünkü ücretsiz bir yazılımı sisteme kurduğunuz anda eklenti olarak bilgisayarınızı işgal edebilir. Aslında ekibimiz bu programı derinlemesine araştırdı ve bilgisayardan kaldırılması gerektiğini tespit etti. Güvenilir arama motoru olarak gösterilse de bu programa güvenemezsiniz. Aslında bu arama motoru sizi belirli sitelere yönlendiren sponsorlu arama sonuçları gösterir. Bu yönlendirmeleri istemiyorsanız Istartpageing.com virüsünden uzak durmalısınız.

Genellikle, Istartpageing.com ücretsiz programlar ile yayılır. Sisteme kurulduğunda korsan bazı sitelerin reklamını yapar ve kullanıcıları bu sitelere yönlendirir. Bu yüzden  Google Chrome, Mozilla Firefox, İnternet Explorer ve diğer tarayıcılarda başlangıç sayfanız, varsayılan arama motorunuz ve yeni sekme sayfalarınızda değişiklikler görebilirsiniz. Ardından Istartpageing.comvirüsü size değiştirilmiş arama sonuçları ve birçok reklam gösterip belirli sitelere yönlendirir. Bu tür virüslerin tek amacının belirli sitelerin ziyaretçi sayısını arttırmak olduğunu unutmamalısınız.

Ne yazık ki Istartpageing.com yönlendirmesi çeşitli problemlere sebep olabilir. Bunların en kötüsü de virüs içeren sitelere yönlendirilmedir. Bu yüzden bu arama motorunu kullanmanızı ÖNERMİYORUZ. Bu korsanı sisteminizde tutarak bilgilerinizi de üçüncü partilerle paylaşıyor olabilirsiniz. Tarayıcılarınızın hepsine takip çerezi yüklenip hareketleriniz takip edilebilir. Bu yüzden Istartpageing.com varsayılan başlangıç sayfanızın yerini alır almaz bu programı sisteminizden kaldırmalısınız ve bütün ayarları eski haline getirmelisiniz. Bunun içinPlumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ve benzeri anti-korsan yazılım araçlarını kullanabilirsiniz.

an example of the main page that belongs to Istartpageing.com browser hijacker

Tarayıcı korsanları sisteme nasıl girer?

Istartpageing normal gibi görünse de bu gibi sitelerin reklam amaçlı olduğunu ve bazılarının virüs bulaştırabildiğini unutmayın. Ayrıca sisteminizde yavaşlamalara ve güvenliği zayıflatmaya neden olabilir. Bilgisayarınızı bu gibi tehditlerden korumak için tüm ücretsiz programlara güvenmeyi bırakmalısınız.

Istartpageing bilgisayarınıza nasıl girer? Cevabı çok basit. Ücretsiz yazılımların eklentisi olarak girer. Download.com, soft32.com, softonic.com, cnet.com gibi sitelerden program indirirken dikkatli olmalısınız. Son Kullanıcı Sözleşmesi, Gizlilik Sözleşmesi vediğer bilgileri okumalısınız. Sonra Özel veya İleri kurulum yöntemlerini seçmeli ve Istartpageing.com’u başlangıç sayfanız/arama motorunuz yapmayı öneren kutucuklardan onay işaretini kaldırmalısınız.

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Istartpageing.com korsanı silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Istartpageing.com korsanı programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Istartpageing.com korsanı programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Istartpageing.com korsanı'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-09-08)
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-istartpageing-com-hijack.html