Önem ölçekli:  
  (42/100)

Interpol virüsünü kaldır

12

Interpol virüsü, Ukash viruses ailesinden gelen en son tehdittir, bu virüs kendi icat eddiği yasalar için bilgisayarı kilitler ve kurbanlarına Ukash veya Paysafecard aracılığıyla bir ceza ödemesi gerektiğini söyler. Bu Ukash virüsü, Interpol Department of Cybercrime adı altında çalışır ve genellikle Avrupa ve Kuzey Amerika ülkelerini hedef alır. Unutmayın, bu virüsün yayınladığı ‘Your IP is blocked due to at least one of the reasons specified below’ uyarısı sahtedir ve bu virüs için para ödememelisiniz; aksine bilgisayarınızı kurtarmak için virüsü silmelisiniz. Bu virüsün silinmesi bilgisayarınız kilitlenmiş olduğu için oldukça zordur. Ne var ki, sistemizinin nasıl çalıştığıyla ilgili bilgi sahibiyseniz veya size yardım edebilecek biri varsa Interpol virüsünden kurtulmanız oldukça kolaydır.

INTERPOL VİRÜSÜ BİLGİSAYARIMA NASIL GİRER?

Diğer Ukash virüsleri gibi, Interpol virüsü de virüslü eklere sahip spam emailleri aracılığıyla yayılır. Tabi ki, sahte güncelleştirmelerle, ücretsiz yazılımlarla veya içinde trojan bulunan dosyalarla da bu virüsün kurbanı olabilirsiniz. Virüs sisteme girer girmez, sistemi kilitler ve bu virüse karşı eliniz kolunuz bağlanır. Bu programın verdiği uyarıların ( ek olarak yayınlanırlar ) gerçekten amatör gözüktüğünü söyleyebiliriz, çünkü dil bilgisi yanlışlarıyla doludur. Ne var ki, bilgisayar kullanıcılarının bu uyarıda Interpol Department of Cybercrime tarafından yakalandıkları gibi bir yazıyla şok olmaları ve kandırılmaları muhtemeldir.
Interpol Department of Cybercrime’ın veya herhangi bir resmi kurumun bu şekilde ceza toplamadığını, bilgisayarları kilitlemediğini ve Ukash ile ödeme yapmanızı istemediğini unutmayınız. Eğer böyle bir uyarıyla bilgisayarınız kilitlenmişse, aşağıdaki tavsiyeleri uygulayın ve Interpol virüsünü silin:

INTERPOL VİRÜSÜNÜ NASIL SİLEBİLİRİM?

Eğer Interpol virüsünün saldırısına uğramışsanız, bilgisayarınızı bu tehditten kurtarabilecek aşağıdaki adımları takip edin:

  1. Bilgisayarınızı F8 tuşunun yardımıyla ‘ Safe Mode with Networking ( Ağ bağlantılı güvenli mod) ‘ da çalıştırın.
  2. MSConfig’i çalıştırın ve uygulama verilerini içeren rundll32 başlangıç kayıtlarını engelleyin.
  3. Sisteminizi tekrar başlatın
  4. Bilgisayarınızı SpyHunter ile veya herhangi bir anti-casus yazılım programıyla  taratın ve virüslü dosyalardan kurtulun.

Otomatik Interpol virus kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Interpol virus silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Interpol virus için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
Interpol virus için temizleyici
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Not: Manuel yardım gerekli elle müdahele olmadan bir ya da bütün kaldırıcıların parazitten kurtulamadığı anlamına gelmekte, lütfen aşağıdaki kaldırım açıklamalarını okuyun
Interpol virus programını kaldırmak için SpyHunter kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "SpyHunter kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi SpyHunter incelemesinde bulabilirsiniz.

Başka bir korsan yazılım programı kullanmaya karar verirseniz SpyHunter programını bilgisayarınızdan kaldırın.
Webroot SecureAnywhere AntiVirus, Interpol virus'yi kaldırmak için önerilen bir temizleyicidir. 

Bunu parazit güncel sürümünü algılarsa bu ücretsiz deneme kullanarak teyit etmelidir.
40.000.000'dan fazla indirme!
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Interpol virus'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2014-10-27)
Reimage
Reimage'in Interpol virus'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2014-10-27)
Interpol virus bellek kopyası
Interpol virus bellek kopyası

Interpol virus el kaldırma:

Süreçleri öldür:
[random].exe

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARIBizi Facebook'ta Beğenin