Önem ölçekli:  
  (98/100)

ICE virüsünü kaldır

Julie Splinters - -
12

ICE virüsü (Cyber Crime Center virüsü olarak da bilinir) tüm bilgisayarlardan kaldırılmadsı gereken bir programdır. Bu virüsü kanun ihlali sonucu 400 dolar ceza ödenmesi gerektiğini bildiren büyük uyarılarından ayırabilirsiniz. Genel olarak birüs porno içerikli dosyaların ya da telif hakkı kanunlarının çiğnendiğini bildirmektedir. Gerçek gibi görünse de aslında bu basit bir virüstür. Kullanıcıları kandırmak için virüs bilgisayarı kitlemektedir. Halbuki hiçbir devlet kurumu böyle bir yöntem kullanmamaktadır. Bu virüsün gerçek sahipleri kullanıcılardan para alabilmek için bu ve benzeri birçok virüs kullanmaktadır. ICE den mümkün olduğunca çabuk kurtulmalısınız.

ICE VİRÜSÜ NASIL ÇALIŞIR?

ICE virüsü Your computer has been blocked virus gibi bir truva yardımı ile dağılmaktadır. Çoğunlukl kullanıcılar bu virüsü yasal olayan programlar ya da siteler vasıtası ile kapmaktadır. Bununla birlikte resmi kurumlardan gelmiş gibi görünen mailler de bu truvanın bilgisayarınıza girmesine sebep olabilir. Sisteme girdiği anda bu virüs ICE virüsü için gerekli tüm içeriği bilgisayara indirir. Daha sonra ICE bilgisayarı ele geçirir ve aşağıdaki gibi bir mesaj gösterir:

Lütfen bu uayarıları dikkate almayın ve bu virüsten kurtulun. Kurtulmadığını müddetçe bilgisayarınız virüsün etkisinde kalacaktır.

ICE VİRÜSÜNÜ NASIL KALDIRIRIM?

ICE virüsünü kaldırırken ilk yapmanız gereken şey masaüstünüzdeki kilidi kaldırmaktır. Bunun için aşağıdaki yöntemleri öneriyoruz.

*Flash Drive Yöntemi

1. Başka bir bilgisayarı alın ve Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ve benzeri bir programı indirmek için kullanın.

2. Programı güncelleyin ve bir CD ye yada USB ye yükleyin.

3. Bu arada virüslü bilgisayarınızı güvenli modda hemen başlatın ve USB yi takın.

4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tüm sisteminizi tarayın.

*Bu virüslerden etkilenen kullanıcılar Windows sistemlerindeki diğer hesaplara erişebilmektedirler. Eğer bu hesaplardan biri yönetici ayarlarına sahipse sisteminizde tarama yapabilirsiniz.

*Sürücüyü virüsün çalışmasını engellemek için reddetmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için macromedia desteğe gidin ve “Reddet”i seçin.

http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Bunu yaptıktan sonra tüm sisteminizde tarama yapın.

*ICE virüsünü elle kaldırma yöntemi (Özel bilgi gerekmektedir)

  • Bilgisayarınızı güvenli modda hemen başlatın. (Bu virüsün tüm versiyonlarında işe yaramaktadır.)

  • Regedit’i çalıştırın.

  • WinLogon girdilerini arayın ve explorer.exe ya da blank olmayan tüm dosyaları bulup explorer.exe ile değiştirin.

  • Bu dosyaların kayıt bilgilerini bulun ve silin.

  • Tüm sisteminize Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ile tarama yapın.

Otomatik ICE virüsü kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını ICE virüsü silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
ICE virüsü için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
ICE virüsü için temizleyici Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Not: Manuel yardım gerekli elle müdahele olmadan bir ya da bütün kaldırıcıların parazitten kurtulamadığı anlamına gelmekte, lütfen aşağıdaki kaldırım açıklamalarını okuyun
ICE virüsü programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
ICE virüsü programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in ICE virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2014-12-17)
ICE virüsü bellek kopyası
ICE virüsü bellek kopyasıICE virüsü bellek kopyası

ICE virüsü el kaldırma:

Süreçleri öldür:
[random].exe

Dosyaları silin:
[random].exe
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-ice-virus.html