Önem ölçekli:  
  (10/100)

Hao123 seçeneğini kaldırın

Ugnius Kiguolis - -
123

Hao123 incelemesi:

Hao123 yasadışı dağılım yollarını kullanan ve istenmeyen bir programdır. Sisteme girdiği anda virüs Hao123 sitesi ve araççubuğu için sistemde değişiklikler yapmaktadır. Bu korsan programdan etkilendiğinizin en büyük kanıtı en.hao.123, br.hao.123, tw.hao.123, ar.hao.123, sa.hao.123,are.hao.123, id.hao.123, th.hao.123, jp.hao.123 ya da vn.hao.123 ve benzeri adreslere yönlendirilmenizdir. Ayrıca, ayarlarınızı değiştirip favori arama sitelerinizi devre dışı bırakabilir böylece her türlü aramalarınız için onu kullanmak zorunda kalırsınız. Hao123.com’u aşağıdaki sorunlara yol açabileceğinden kullanmanızı tavsiye ETMİYORUZ.

  • Güvenli olmayan sitelere yönlendirmelere yol açabilir. Bu arama site başlangıç siteniz ve varsayılan arama motorunuz olur olmaz, size istediği arama sonuçlarını gösterebilme olanağı kazanır. Bu arama sonuçları genellikle ticari reklamlarla ve sponsor sitelerine gizli yönlendirmelerle doludur. Buradaki en büyük sorun ise Hao123.com yönlendirmesinin sizi sponsorları olan zararlı bir siteye yönlendirip yönlendirmeyeceğini bilemiyor oluşunuz. Neden kendinizi böyle bir rise atasaınız ki?
  • Bilgisayar kullanıcılarını onaylarını almadan takip etmek. Genelde, Hao123.com bütün bileşenleri ile paket halinda yayılır. Bunların bir kısmı Tarayıcı yardımcı nesneleri, Tarayıcı eklentileri, uzantıları ve bilgisayar kullanıcılarını takip etmekte kullanılan başka uygulamalardır. Bu bileşenler sisteme yerleşir yerleşmez, arama terimleri, en sık ziyaret edilen sayfalar, favori sitelerine eklenen verilen gibi bilgileri takip ve toplamaya başlarlar. Bu tarz bilgiler kişisel olmayan bilgiler diye geçse de biz şiddetle saklı tutmanız gerektiğini belirtmek isteriz.
  • Tarayıcı çökmelerine ve başka sorunlara yol açmaları.Hao123.com illegal yöntemleri kullanarak yayılmıştır. Ayrıca, kişisel izninize ihtiyaç duymadan bütün bileşenlerini sisteminize kolaylıkla yerleştirebilmektedir. Hao123 aracı da bunlardan birisidir. Başta zararsız gözükse de, Internet Explorer, Google Chrome ve Mozilla Firefoz dahil yerleştiği bütün tarayıcılarınızda yavaşlamalara yol açmaktatır ve sadece sisteminizden kaldırarak kurtulabilirsiniz.

The main page of a browser hijacker called Hao123

Eğer bu tarayıcı korsanını bilgisayarınızda görürseniz, vakit kaybetmeden Hao123.com virüsünü bilgisayarınızdan kaldırmalısınız. Bunun için en kolay yöntem Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus gibi , güvenilir bir anti-casus yazılımı bile sisteminizi taramaktır. Bu program kötücül ve şüpheli sınıfına giren bütün yazılımları kaldırmanıza ve gelecekte maruz kalmanıza mani olma konusunda yardımcı olur.

Hao123 ‘ün versiyonları

Hao123Tab. Bu kullanıcının tarayıcısına Hao123.com başlangıç sayfası, yeni sekme sayfası ve varsayılan arama motoru olarak yerleştiren bir tarayıcı eklentisidir. Varlığını farkeder farkemez kaldırmanız gereken potansiyel istenmeyen programlardan birisidir. Bu tarayıcı eklentisi, kullanıcı Hao123 arama motorunu kullanmaya kalktığında, şüpheli sitelere yönlendirmelere yapmaktadır. Bu yüzden, bilgisayarınızın güvenliğine önem veriyorsanız bu eklentiyi bilgisayarınızda tutmamalısınız.

Us.Hao123.com virus. Us.Hao123.com sayfası bir arama motoru ve farklı şüpheli linklerle dolu içerik sunan şüpheli bir sayfadır. Bu sayfada, güvensiz gibi gözüken çok çeşitli linklere ve reklamlara rastlayabilirsiniz bu yüzden güvenlik uzmanlarımız uzak durmanızı tavsiye etmekte. Aslında bu site sadece Us.Hao123.com tarayıcı korsanı sisteminize sızmışsa açılabilmekte. Eğer sizin bilginiz dışında sistem bilgileriniz değiştirilmişse ve Us.Hao123.com virüsünü kaldırmak istiyorsanız, aşağıdaki yazıda verilen talimatları kullanabilirsiniz.

HAO123 NASIL ÇALIŞIR?

Hao123 yönlendirme virüsü çeşitli dağılım yollarını kullanmaktadır. Eğer bu virüsün sisteminize girmesini istemiyorsanız bilgisayarınıza casus yazılım programı kurmanız gerekmektedir. Buna ek olarak ücretsiz yazılıjm ve paylaşımlardan uzak durmalı ya da bu programların kurulumu sırasında açılan tüm içeriklere dikkatlice bakılmalıdır. Sisteme girdiği anda Hao123 bilgisayar ayarlarını değiştirmektedir. Genellikle başlangıç sayfanızda, arama motorunuzda ya da yeni sekmelerinizde değişiklikler olmaktadır. Buna ek olarak Hao 123 araç çubuğunu da bilgisayarınızda görebilir ve interneti kullanırken sinir bozucu ilanlar ile karşılaşabilirsiniz. Eğer bu virüsten etkilendiğinizi düşünüyorsanız bilgisayarınızı casus yazılım programı ile kontrol etmelisiniz. Ayrıca aşağıda vermiş olduğumuz kaldırma adımlarını da uygulamanızı öneriyoruz.

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Hao123 silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Hao123 için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
Hao123 için temizleyici Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Hao123 programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Hao123 programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Hao123'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-08-31)
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-hao123.html