Önem ölçekli:  
  (100/100)

GameOver Zeus seçeneğini kaldırın

12

GameOver Zeus (GameOver Trojan ve P2PZeuS olarak da bilinir), Rusya ve Ukrayna’dan gelen tehlikeli bir Truva atı programıdır. Bu program genellikle hackerlara, bilgisayarlara erişebilmeleri ve banka giriş, şifre ve diğer mali bilgileri çalmalarına yardımcı olacak uzaktan erişim vermek için kullanılır. Uzmanlara göre bu program aynı zamanda kendi kendini güncelleme, belirli dosyaları silme ve diğer virüsleri bilgisayara indirebilme kabiliyetine sahiptir. GameOver Zeus’ın sistemleri Cryptolocker adı verilen bir virüs ile aktif olarak vurduğuna inanılmaktadır. Bu program bilgisayara kurul kurulmaz, bütün önemli dosyaları kripte eder ve sonrasında bunları açmak için para ister. En son haberlere göre FBI bu gibi tehlikelerin ortadan kaldırılmasını anons etti. Fakat yine de bu programın bulaşmış olduğu yüzlerce bilgisayar bulunmaktadır. Eğer bilgisayarınıza bu tehlikelerin buluştuğunu düşünüyorsanız, bilgisayarınızı güvenilir bir güvenlik programı ile tarayın ve bilgisayarınızda GameOver Zeus ve Cryptolocker’ın olup olmadığını görün.

GameOver Zeus bilgisayara nasıl girer?

GameOver Zeus virüsünğn aktif olarak spam kampanyalar ile yayıldığı bilinmektedir. Kötü linklerle dolu olan bu emailler dünyada milyonlarca insana ulaşmış bulunmaktadır. Çoğu zaman bu mesajlar FDIC, IRS, MySpace, Facebook, veya Microsoft’tan geliyormuş gibi önemli mesajlar gibi gözükebilirler. Bunlar genellikle icat edilmiş problemler hakkında haber verip, mesajda yer alan linkin üzerine tıklanılmasını talep ederler. Elbette ki bu tarz bir linke tıkladıktan sonra anti-spyware ile korunmayan bilgisayarkara GameOver Zeus bulaşmış olur. Yukarıdaki gibi bir mesaj alıp almadığınızı ve içindeki linke tıklayıp tıklamadığınızı kontrol edin. Yoksa kişisel bilgi ve önemli dosyalarınızı kaybedebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki talimatları uygulayın:

GameOver Zeus nasıl kaldırılır?

Eğer bilgisayarınıza GameOver Zeus’un bulaşmadığından emin olmak isterseniz, bilgisayarınızı SpyHunter veya STOPzilla ile kontrol edin. Bu zararlı virüse ait bütün dosyaları tespit etmek için en güncel versiyonları kullandığınızdan emin olun. Eğer GameOver Zeus çoktan bilgisayarınıza Cryptolocker ile bulaşmış ise, aşağıdaki talimatları uygulayın:

  1. Virüsü etkinsizleştirmek için bilgisayarınızı ‘Komut istemi ile güvenli mod’da tekrar başlatın (bu virüsün bütün versiyonlarında işe yaramalıdır) 
  2. Regedit’i çalıştırın
  3. WinLogon Entries’i arayın ve explorer.exe ya da boş olmayan bütün dosyaları yazın. 
  4. Bu dosyaları kayıtlarda arayın ve dosyalara referans yapan kayıt anahtarlarını silin. 
  5. Bilgisayarınızı tekrar başlatın ve güncellenmiş SpyHunter ile tam bir tarama yapın.

 

 

Otomatik GameOver Zeus kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını GameOver Zeus silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
GameOver Zeus için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
GameOver Zeus için temizleyici
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
GameOver Zeus programını kaldırmak için SpyHunter kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "SpyHunter kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi SpyHunter incelemesinde bulabilirsiniz.

Başka bir korsan yazılım programı kullanmaya karar verirseniz SpyHunter programını bilgisayarınızdan kaldırın.
Webroot SecureAnywhere AntiVirus, GameOver Zeus'yi kaldırmak için önerilen bir temizleyicidir. 

Bunu parazit güncel sürümünü algılarsa bu ücretsiz deneme kullanarak teyit etmelidir.
40.000.000'dan fazla indirme!
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in GameOver Zeus'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2014-06-26)
Reimage
Reimage'in GameOver Zeus'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2014-06-26)

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARIBizi Facebook'ta Beğenin