Önem ölçekli:  
  (10/100)

FileHunter seçeneğini kaldırın

Ugnius Kiguolis - -
123

Merhaba, FileHunter uygulaması ile ilgili şüphelerim var. Birkaç hafta önce bu programı yükledim ama torrent dosyalarını düzgün indirmiyor.Genellikle indirdiği dosyalar %99’da donup kalıyor. Sorun nedir?Bu programı kaldırmalı mıyım? Arayüzünü gerçekten sevdim; oldukça kullanıcı dostu. Ama şüpheleniyorum.

FileHunter işe yarıyor mu?

FileHunter, videodan MP3’e tüm dosyaları bulmanıza ve indirmenize” yardım edeceği düşünülen ücretsiz bir programdır. Yazılımın p2p dosya değişim programı ve torrent teknolojisi ile çalışması beklenmektedir.” Corsair Logic tarafından 2011’in başında geliştirilmiştir. Bu yüzden FileHunter indirilme sayısı birkaç milyon civarındadır. Bazı nedenlerden dolayı bu programı kullanmamalısınız. Bu nedenler:

  • FileHunter dosya indirme programı olarak çalışmaz;
  • Reklam destekli yazılım ve potansiyel olarak istenmeyen programdır;
  • Ücretsiz yazılımların eklentisi olarak sisteme girer;
  • Şüpheli reklamlar gösterir;
  • Şüpheli tarayıcı yönlendirmeleri yapar;
  • Çerez kullanarak kullanıcılar ile ilgili bilgileri üçüncü partiler ile paylaşır;
  • Tarayıcının performansını düşürür.

Bu sorunlar, güvenlik uzmanlarının FileHunter’ı yarım seneden fazla incelemesi sonucu ortaya çıkmıştır. Çeşitli tarayıcı problemleri ile karşılaşmamak için FileHunter virüsünü hemen kaldırmalısınız. Bu sebeple Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus programını kullanmalı veya 2. sayfadaki kaldırma yöntemlerinden birini kullanabilirsiniz.

FileHunter programı bilgisayar için bir risktir. Nasıl?

FileHunter, potansiyel olarak istenmeyen bir programdır. Yani direkt bir hasara sebep olmaz. Sistemi direkt olarak etkilemez. Ancak sponsor reklamları ile sizi bilinmeyen ve zararlı sitelere yönlendirebilir. Kurulduğu anda her tarayıcıya eklentisini ekler. Sonuç olarak web tarayıcıları “Ads by FileHunter” veya “FileHunter ads” adı altında reklam göstermeye başlar. Burada ana problem pop-up ve banner reklamlar değildir. İnsanların bu reklamlara tıkladıktan sonra karşılaşacağı içeriktir. Son çalışmalara göre FileHunter yönlendirmeleri kullanıcıları bilinmeyen alışveriş sitelerine veya potansiyel tehlike taşıyan sitelere, online araştırma ve benzeri sitelere yönlendirmektedir. FileHunter takip çerezleri de kullanmaktadır. Bu tür bir bilginin sızdırılması gizlilik ilkesinin ihlalidir. Çünkü verinin gittiği yer bilinmez.

FileHunter virus displaying pop-up advertisements

Bu program Chrome, Firefox, IE’ye fark edilmeden nasıl girer?

FileHunter reklam destekli programının önceden bir sitesi vardı. Artık bu siteye erişilemiyor. Ancak download.com, cnet.com, soft32.com gibi sitelerden ücretsiz yazılımların eklentisi olarak indirilebilmektedir Şüpheli sayfalardan indirmelerden bazıları artık aktif durumda değildir.

Ancak FileHunter programı bilgisayarınıza direkt olarak girebilir. Yazılımcıları, bu programın yayılması için ücretsiz yazılım yapanlara yığınlama yöntemi için para ödemektedir. Bunu engellemek için ücretsiz yazılımları kurarken dikkat etmeliyiz. Son kullanıcı sözleşmelerini, Gizlilik politikasını okumalı ve Özel/İleri kurulum yöntemlerini seçmelisiniz. Not: FileHunter virüsü ZinkWink Serach tarafından yayılmaktadır. Bu programı indirdikten sonra başlangıç sayfanız ve arama motorunuzun değiştirildiğini fark edebilirsiniz.

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını FileHunter silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
FileHunter programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
FileHunter programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in FileHunter'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-12-09)
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-filehunter.html