Önem ölçekli:  
  (98/100)

FBI Cybercrime Division virüsünü kaldır

12

FBI Siber suç Virüsü ufak bir ücret karşılığında kolayca indirilebilir bir kaynak gibi gözüken bir tehdittir. İşleyiş olarak, sahte bildirimlerle PC kullanıcılarını dolandırmak için kullanılan FBI virüsüne benzemektedir. Virüs, ilk olarak kurbanlarını gerçek bir devlet yetkilisi ile karşı karşıya olduklarına ikna etmeye çalışmaktadır. Bunun için de bu kötü yazılım ilk önce bilgisayarı kilitlemektedir. Kullanıcılar ekranda şu yazıyı görürler: “ FBI.Siber Suç Bölümü, Uluslararası Siber Korunma Birliği. Dikkat! Bilgisayarınız aşağıda belirtilen nedenlerden en az birinden dolayı bloke edilmiştir.” Bu virüs kullanıcının birçok suç işlediğini ve bu yüzden 300 dolarlık bir ceza ödemesi gerektiğini belirtmektedir. Bununla beraber, virüs kullanıcının internet bağlantısını kesmekte ve bilgisayarın diğer bütün özelliklerini kapatmaktadır. Hatırlanması gereken en önemli şey, gerçek hükümet yetkililerinin soruşturma yapmak için bilgisayar bloke etmeyecekleridir. Bu uyarı güvenilir gözükse de, kullanıcılar asla inanmalı. Bu uyarı size IP adresinizi ya da adres bilginizi gösterse bile, bu uyarı göz ardı etmeli ve bu virüsü bilgisayarınızdan silmelisiniz.

FBI Siber Suç Virüsünden nasıl etkilenebilirim?

Bu virüs truva adı verilen sahte yazılım güncellemeleri ve benzeri indirimler vasıtası ile dağılmaktadır. Birçok kanun dışı site de bu kullanımda etkili olabilir. Bu yüzden oyun ve kumar sitelerinden uzak durmalısınız. Bu program bilgisayara girdiği anda, tüm sistemi bloke eder ve kullanıcının Amerika Birleşik Devletleri kanunu çiğnediğini iddia eder. Uyarıya göre, kullanıcı kullanıcı IP ve ISP bilgilerine göre ve Greedot Moneypak senetlerini kullanarak 300 dolarlık bir ceza ödemelerini ister.

FBI CYBERCRIME DIVISION
International Cyber Security Protection Alliance
ATTENTION!
Your PC is blocked due at least one of the reasons specified below.
You have been violating Copyright and Related Rights Law. (Video, Music, Software) and illegally using or distributing copyrighted content, thus infringing Article 1, Section 2, Clause 8, also known as the Copyright of the Criminal Code of United States of America.
Article 1, Section 2, Clause 8 of the Criminal Code provides for a fine of 200 to 500 minimal wages or a deprivation of liberty for 2 to 8 years.
You have been viewing or distributing prohibited Pornographic content (Child Porn/Zoophilia and etc). Thus violating Article 2, Section 1, Clause 2 of the Criminal Code of United States of America.
(…)
Fines may only be paid within 72 hours after the infringement. As soon as 72 hours elapse, the possibility to pay the fine expires, and a criminal case is initiated against you automatically within the next 72 hours! To unblock the computer you must pay the fine through MoneyPak of $300. When you pay the fine, your PC will get unlocked in 1 to 72 hours after the money is put into the State’s account.
Since your PC is unlocked, you will be given 7 days to correct all violations.In case all violations are not corrected after 7 working days, your PC will be blocked again, and a criminal case will be initiated against you automatically under one or more articles specified above.

Bu uyarının sizi dolandırmaya çalışan bir virüs olduğunu unutmamalısınız. Lütfen, bu uyarıları umursamayın ve FBI siber suç virüsünü sisteminizden çıkartın.

FBI Siber Suç Virüsün den Nasıl Kurtulabilirim?

Bu virüsü silmeye çalıştığınızda ilk yapmanız gereken şey bilgisayarınızdaki kilidi kaldırmanız olacaktır. Bilgisayarınızı düzgün bir kötü yazılım programı ile tarayabilmek için bu adımları takip edebilirsiniz:

*Flash sürücü metodu:

1. Başka bir cihazı SpyHunter ya da başka ünlü bir programı indirmek içi kullanın.
2. Programı güncelleyin ve bir flash belleğe ya da CD ye yükleyin.
3. Bu arada, virüslü bilgisayarı çabuk komuta ile güvenli moda yeniden yükleyin ve USB yi takın.
4. Virüslü bilgisayarı birkez daha yeniden başlatın ve tüm sistemde tarama yapın.

* Bu virüsten etkilenmiş kullanıcılar Windows sistemlerindeki diğer hesaplara ulaşabilirler. Eğer bu hesaplardan birisi yönetici özelliklerine sahipse, kötü yazılım karşıtı program kurabilcek durumdasınız demektir.

* Bu yazılımın çalışmasını durdurmak için sürücüyü reddebilirsiniz. Sürücüyü durdurmak için, Macromedia yardımına gidip “Reddet” i seçebilirsiniz. http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Bunu yaptıktan sonra, kötü yazılım karşıtı bir programla sistemi tarayın.

*FBI Siber Suç Virüsünü elle kaldırma yöntemi:

  1. Bu virüsü işlev dışı bırakbilmek için, PC nizi “Hızlı Komut ile Güvenli Mod” a yeniden yükleyin (bunun bu tehditin bütün verisyonlarında çalışıyor olması gerekiyor.) .
  2. Regedit’i çalıştırın.
  3. WinLogon Girişlerine bakın ve explorer.exe ve blank olmayan tüm dosyaları yazın ve bunları explorer.exe ile değiştirin.
  4. Yazdığınınz bu dosyaların kayıtlarını bulun ve bu dosyaları ima eden kayıtları silin.
  5. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tüm sistemde güncellenmişPlumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ile kalan bütün Firewall of The United States virüs dosyalarını silmek için tarama yapın.

Bu video, FBI virüsünü ve buna benzer tüm yazılımlar nasıl silceğinizi göstermektedir. Ancak, bu virüsler güncellenmeye devam etmekte. Bu yüzden virüsten kolayca kurtulabilmek için otomatik silme yöntemini kullanın.

Otomatik FBI Cybercrime Division virus kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını FBI Cybercrime Division virus silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
FBI Cybercrime Division virus programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
FBI Cybercrime Division virus programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in FBI Cybercrime Division virus'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2013-02-28)
FBI Cybercrime Division virus bellek kopyası
FBI Cybercrime Division virus bellek kopyası
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-fbi-cybercrime-division-virus.html