Önem ölçekli:  
  (85/100)

Dyre virüsünü kaldır

Ugnius Kiguolis - -
12

Dyre virüsü nedir?

Dyre virüsü, diğer kaynaklarda Dyreza ya da Dyre/Dyreza olarak bilinen tehlikeli bir truva virüsüdür. Bankacılık yazılımı ya da bankacılık truvası olarak da bilinen bu virüs kullanıcıların finans bilgilerini ve paralarını çalmak için kullanılır. Bu siber tehdit bilgisayara girerse kullanıcıların girdiği her anahtar bilgiyi takip eder. Kullanıcıların kişisel bilgilerini de böyle toplar. Ayrıca ihtiyacı olan veriyi topladıktan sonra kendini uzaktaki bir sunucuya bağlar ve topladığı tüm verileri hackera yollar. Dyre virüsünün kullanıcılardan binlerce dolar çaldığına ve durdurulamayacağına inanılmaktadır. Bu arada son haberlere göre, bu truva virüsü güncellenmiş ve yeni özelliklerle donatılmıştır. Kullanıcıların girişlerini çalıp tehlikeli sitelere yönlendirebilmektedir. Kullanıcıların bilgisayarlarına başka virüsler de girebilir ve tehlikeli olayalara sebep olabilir. Görünen o ki Dyre virüsü kaçınılması gereken tehlikeli bir siber virüstür. Bunun için de iyi bir korsan yazılım ve virüs programı yükleyip bu programları güncel tutmalısınız. Birçok özelliği barındıran güçlü bir program olduğundan Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus programını seçmenizi öneriyoruz.

Dyre virüsü bilgisayarımı nasıl etkiler?

Dyre virüsü spam emaillerle yayılmaktadır. Bu yüzden şüpheli emaillerden ve bunlara ekli gelen dosyalardan uzak durmalısınız. Virüslü dosyayı indirirseniz bu ve benzeri truvaları sisteminize sokmuş olursunuz. Emaillerin sahte olup olmadığını kontrol ederken ilk bakmanız gereken göndericinin güvenilirliğidir. Gönderici ile adresi alakasızsa bu mailleri dikkate almadan hemen silmelisiniz. Ayrıca yazım ve dil bilgisi hataları da mailin zararlı olup olmadığını anlamanızı sağlayabilir. Son olarak mesaja ve anlattığına bakın. Eğer piyangoyu kazandığınızı, size miras kaldığını iddia ediyorsa bu mesajları dikkate almayın. Bilgisayarınızın Dyre virüsünden etkilendiğini düşünüyorsanız hemen harekete geçmelisiniz. Bu virüsü sisteminizde tutmak para ve finansal bilgi kaybına sebep olabilir. Ayrıca kimlik hırsızlığı kurbanı da olabilirsiniz.

Dyre virüsünü nasıl kaldırabilirim?

Bilgisayarınızın Dyre virüsünden etkilendiğini düşünüyorsanız hemen bu virüsten kurtulmalısınız. Aksi takdirde paranızı kaybedebilir ya da bilginizi çalacak sitelere yönlendirilebilirsiniz. Bu tehditi sistemden kaldırmak için bilgisayarınızı iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol edip zararlı dosyalardan kurtulmalısınız. Bunun için Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus ya da Malwarebytes Anti Malware programlarını öneriyoruz.

Otomatik Dyre virüsü kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Dyre virüsü silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Dyre virüsü programını kaldırmak için Plumbytes Anti-Malware kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Plumbytes Anti-Malware kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Dyre virüsü programını kaldırmak için Webroot SecureAnywhere AntiVirus kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Webroot SecureAnywhere AntiVirus kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Dyre virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-03-31)
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-dyre-virus.html