DSearchLink.exe dosyasının tanımı

Ugnius Kiguolis - -

DSearchLink.exe adında zararlı bir dosya son zamanlarda yayılmaktadır. Eğer görev yöneticinizde bu dosya ile karşılaşırsanız, bu potansiyel olarak istenmeyen bir programınızın sisteminize girmiş olabileceğini göstermektedir. DSearchLink.exe’nin ortaya çıkması bilgisayarınızın delta-homes.com, Delta-Search.com ve benzeri bir tarayıcı korsanından etkilendiği anlamına gelmektedir.

Bu tür programları sistemde tutmak tehlikeli olabilir. Çünkü bu programlar sizi başka zararlı programlar ile karşı karşıya bıracak sitelere yönlendirebilir. Bununla birlikte zararlı olarak görülmeseler de bu programların büyük bir kısmı bilgisayar kullanıcılarını takip edip tarayıcı alışkanlıkları ile ilgili bilgi toplayabilirler. Bu bilgilere kişileri tanımlamak için kullanılmayan bilgiler denir. Ancak şüpheli partiler ile paylaşıldığında, bu bilgilerin toplanması birçok spam’e çeşitli reklamların ve benzeri problemlerin ortaya çıkmasına sebep olur. Son olarak tarayıcılarınızı delta homes sisteminize görmeden önceki gibi kullanamadığını fark edersiniz. çünkü delta homes tüm güvenilir arama motorlarını bloke eder ve tarayıcılarınızı yavaşlatır.

Gördüğünüz gibi DSearchLink.exe, şüpheli aktivitelerle bağlantılı zararlı bir dosyadır. Eğer manüel kaldırmaya çalışırsanız bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra görev yöneticinizde çalıştığını fark edebilirsiniz. Bu yüzden bu dosya ve delta home ile alakalı diğer dosyaları kaldırmak için otomatik kaldırma yöntemlerini seçmelisiniz. Daha önce söylediğimiz gibi bu tarayıcı korsanı oldukça şüphelidir ve arama için kullanılmamalıdır. Bilgisayar güvenlik uzmanlarının bazıları tarayıcı korsanlarının virüs olmadığını iddia etmektedir. Ancak yine de bilgisayarınızı ve kendinizi virüs tehditi ile karşı karşıya getirmenin anlamsız olduğunu düşünüyoruz.

Delta Homes ve DSearchLink.exe gibi alakalı içeriklerini kaldırmak için şu uygulamalardan birini kullanmalısınız: Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware, Webroot SecureAnywhere AntiVirus.

Karar - Dosyanın durumu:
tehlİkelİ dosya
Virusler.web.tr araştırma merkezi DSearchLink.exe ile ilgili tüm bilgileri toplamakta ve kontrol etmektedir. Kendimize şu soruları soruyoruz: Bu dosya bir tehdit unsuru mudur? Bu dosya adı bir malware tarafından kullanılmış mı? Dosyanın son durumu araştırmalarımızla birlikte tamamen bizim fikrimize bağlı. TEHLIKELI DOSYA statüsü bu dosyanın sisteminiz için tehdit olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki tavsiyeyi kullanın:
TAVSİYE
Bilgisayarınız yavaşlaşmış gibi duruyorsa ya da bilinmeyen sitelere yönlendirilme ve bilinmeyen reklamlarla karşılaşma gibi problemleriniz varsa sisteminizi güvenilir bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz.Ücretsiz tarama yapın ve sisteminizi bu problemlere sebep olabilecek programlara karşı kontrol edin.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Plumbytes Anti-Malware Webroot SecureAnywhere AntiVirus sisteminizi tehlikelere ve zararlı programlara karşı korumak önerilen bir araçtır. Programın deneme sürümü sisteminizdeki zararlı uygulamaları bulacaktır.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Kaynak: http://www.2-spyware.com/file-dsearchlink-exe.html

Yazılım
Dosyalar