DeltaTlbr.dll güvenli bir dosya mıdır

Ugnius Kiguolis - -

deltaTlbr.dll,Montera Technologies LTD.’ye ait şüpheli bir dosyadır. Bu dosyanın 5 sürümü bulunmaktadır ve en son sürümü 1.8.20.0 idir. Sisteme delta-homes.com ‘un eklentisi olarak gelir ve tarayıcı yardımıcısı olarak hareket. Şu anda deltaTlbr.dll sadece Internet Explorer’da çalışmaktadır. Eğer tarayıcınızda Delta Homes’u gördüyseniz bu dinamik kütüphane dosyasını da C:\Program belgeler kısmında bulabilirsiniz. Yaklaşık 300.21 KB boyutundadır.

Bilgisayarınızda birçok probleme sebep olabileceğinden deltatlbr.dll ve içeriklerini bilgisayarınızdan kaldırmalısınız. Bu problemlerden ilki korsanlıktır. Delta Homes başlangıç sayfanızı, arama motorunuzu ve sistem ayarlarını izniniz olmadan değiştirebilmektedir. Google, Yahoo, Bing gibi aramam motorlarını engelleyip Delta Holmes’u kullanmanıza sebep olmaktadır. Normal görünse de bu site hakkında bizi rahatsız eden bir şeyler var. Delta-homes.com ‘un reklam destekli olduğunu ve bazı sitelerin trafiğini arttırmak için sizi yönlendirebileceğini unutmamalısınız. Buna ek olarak tarayıcı aktivitenizi pop-uplar ile bölmektedir. Son olarak deltaTlbr.dll tarayıcılarınızı yavaşlatmaktadır.

Özetlemek gerekirse delta-homes.com, Delta Toolbar gibi programlar ile alakalı deltaTlbr.dll ve diğer zararlı dosyaları kaldırmalısınız. Bunun için korsan yazılım programı ile sisteminizi kontrol etmelisiniz. Birkaç testten sonra Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus programının bu problem için iyi bir çözüm olacağını fark ettik.

Karar - Dosyanın durumu:
tehlİkelİ dosya
Virusler.web.tr araştırma merkezi deltaTlbr.dll ile ilgili tüm bilgileri toplamakta ve kontrol etmektedir. Kendimize şu soruları soruyoruz: Bu dosya bir tehdit unsuru mudur? Bu dosya adı bir malware tarafından kullanılmış mı? Dosyanın son durumu araştırmalarımızla birlikte tamamen bizim fikrimize bağlı. TEHLIKELI DOSYA statüsü bu dosyanın sisteminiz için tehdit olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki tavsiyeyi kullanın:
TAVSİYE
Bilgisayarınız yavaşlaşmış gibi duruyorsa ya da bilinmeyen sitelere yönlendirilme ve bilinmeyen reklamlarla karşılaşma gibi problemleriniz varsa sisteminizi güvenilir bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz.Ücretsiz tarama yapın ve sisteminizi bu problemlere sebep olabilecek programlara karşı kontrol edin.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Plumbytes Anti-Malware Webroot SecureAnywhere AntiVirus sisteminizi tehlikelere ve zararlı programlara karşı korumak önerilen bir araçtır. Programın deneme sürümü sisteminizdeki zararlı uygulamaları bulacaktır.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Kaynak: http://www.2-spyware.com/file-deltatlbr-dll.html

Yazılım
Dosyalar