DeltaTB.exe parazitini tanımlamaya ihtiyacım var mı

Ugnius Kiguolis - -

Son zamanlarda DeltaTB.exe dosyasının görev yöneticisinde çalıştığını fark ettiniz mi? O zaman tarayıcılarınızı (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safri vb.) da kontrol etmelisiniz. Çünkü ayarları ile oynanıp başlangıç sayfanız ve arama motorunuz delta-homes.com ile değiştirilmiş olabilir. Tarayıcı korsanı kategorisindeki bu programı hafife almayın. Tarayıcı hareketlerinizi takip etmeye başlayıp sizi belli sitelere yönlendirebilir ya da bir sürü pop-up ve yönlendirme linki ile dolu arama sonuçları gösterebilir. Delta Homes reklamlarına tıkladıktan sonra bilgisayarınza başka şüpheli programların girmesine neden olabilirsiniz.

Çoğu durumda DeltaTB.exe ve bağlantılı içerikler yığınlama yöntemi yardımı ile dağılmaktadır. Bu dağılma yöntemi reklam yzılımı, tarayıcı korsanı ve diğer istenmeyen programların yayılmasına sebep olur. Çünkü yaşadışı olarak düşünülmemektedirler. Ancak bu yöntemden yüzlerce PC kullanıcı etkilenmiş durumdadır. Sisteme girdikten sonra DeltaTB.exe kendini ‘C:\Program Files\delta\delta’ folder adresinde tutar. Tabii ki bu dosyayı kaldırmalı ve ilgili programlardan da kurtulmalısınız. Daha önce de söylediğimiz gibi neden oldukları birçok problem bulunmaktadır.

DeltaTB.exe’yi korsan yazılım programınız ile kontrol etseniz şu adları görürdünüz: W32.Clodd0c.Trojan.435a, Adware.Toolbar.146, Win32/Toolbar.Babylon.A, Win32.Troj.Agent.a.(kcloud), PUP.Optional.Delta.A, Babylon (fs). Bilgisayarınızı düzeltip bu tehlikeli dosyalardan kurtulabilirsiniz. Bunun için şu programları kullanabilirsiniz: Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware, STOPzilla.

Karar - Dosyanın durumu:
tehlİkelİ dosya
Virusler.web.tr araştırma merkezi DeltaTB.exe ile ilgili tüm bilgileri toplamakta ve kontrol etmektedir. Kendimize şu soruları soruyoruz: Bu dosya bir tehdit unsuru mudur? Bu dosya adı bir malware tarafından kullanılmış mı? Dosyanın son durumu araştırmalarımızla birlikte tamamen bizim fikrimize bağlı. TEHLIKELI DOSYA statüsü bu dosyanın sisteminiz için tehdit olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki tavsiyeyi kullanın:
TAVSİYE
Bilgisayarınız yavaşlaşmış gibi duruyorsa ya da bilinmeyen sitelere yönlendirilme ve bilinmeyen reklamlarla karşılaşma gibi problemleriniz varsa sisteminizi güvenilir bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz.Ücretsiz tarama yapın ve sisteminizi bu problemlere sebep olabilecek programlara karşı kontrol edin.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Plumbytes Anti-Malware Webroot SecureAnywhere AntiVirus sisteminizi tehlikelere ve zararlı programlara karşı korumak önerilen bir araçtır. Programın deneme sürümü sisteminizdeki zararlı uygulamaları bulacaktır.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Kaynak: http://www.2-spyware.com/file-deltatb-exe.html

Yazılım
Dosyalar