Deltasrv.exe dosyasını ve önemini anlamak

Ugnius Kiguolis - -

deltasrv.exe, delta-homes.com ile bağlantılı yürütülebilir bir dosyadır. Aslında bu programın ana içeriğidir ve bu yüzden görev yöneticisinde gördüğünüz anda bu programı güncel bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz. Güvenlik programları deltasrv.exe dosyasını HW32.Laneul, Application.Win32.Agent.~A gibi isimlerle saptamaktadır.Bu dosya C:\Program Files\delta\delta adresinde saklanmaktadır. delta Homes korsanı gibi bu dosyayı da üçüncü parti yazılımların eklentisi olarak indirebilirsiniz. Kendinizi bundan korumak için ücretsiz yazılımların kurulumlarına dikkat etmelisiniz. Özel ya da ileri kurulum yöntemlerini kullanarak Delta Homes Toolbar, Delta Homes ve benzeri içeriklerin sisteminize girmesine engel olabilirsiniz.

Sisteme kurulduğunda deltasrv.exe zararlı yazılım ve içeriklerini kurmak için kullanılır. Bu dosya Delta-homes.com virüsünün kullanıcı bilgisayarını her yeniden başlattığında tüm tarayıcılarda çıkmasını sağlar. Bu yüzden program bir sürü yönlendirmeye sebep olmaktadır. Buna ek olarak bir sürü reklam görebilirsiniz ya da program IP adresiniz, ziyaret ettiğiniz siteler gibi bilgileri toplayabilir. Bu bilgiler kimlik bilgileri olmasa da üçüncü partilere bildirilmeyeceğinin hiçbir garantisi bulunmamaktadır.

Yani deltasrv.exe dosyasını bilgisayarınızdan silmelisiniz. Korsan yazılım programı ile sisteminizi taramalı ve bu içeriklerden kurtulmalısınız. Bunun için Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus en iyi araş olacak.

Karar - Dosyanın durumu:
tehlİkelİ dosya
Virusler.web.tr araştırma merkezi deltasrv.exe ile ilgili tüm bilgileri toplamakta ve kontrol etmektedir. Kendimize şu soruları soruyoruz: Bu dosya bir tehdit unsuru mudur? Bu dosya adı bir malware tarafından kullanılmış mı? Dosyanın son durumu araştırmalarımızla birlikte tamamen bizim fikrimize bağlı. TEHLIKELI DOSYA statüsü bu dosyanın sisteminiz için tehdit olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki tavsiyeyi kullanın:
TAVSİYE
Bilgisayarınız yavaşlaşmış gibi duruyorsa ya da bilinmeyen sitelere yönlendirilme ve bilinmeyen reklamlarla karşılaşma gibi problemleriniz varsa sisteminizi güvenilir bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz.Ücretsiz tarama yapın ve sisteminizi bu problemlere sebep olabilecek programlara karşı kontrol edin.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Plumbytes Anti-Malware Webroot SecureAnywhere AntiVirus sisteminizi tehlikelere ve zararlı programlara karşı korumak önerilen bir araçtır. Programın deneme sürümü sisteminizdeki zararlı uygulamaları bulacaktır.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Kaynak: http://www.2-spyware.com/file-deltasrv-exe.html

Yazılım
Dosyalar