DeltaEng.dll parazitini tanımlamaya ihtiyacım var mı

Julie Splinters - -

deltaEng.dll, Montera Technologies’e ait hileli bir dosyadır. Dosya tipik .dll dosyaları gibi görünse de başlangıç adı size hangi virüs ile alakalı olduğu konusunda bir ipucu vermeli. Lütfen deltaEng.dll dosyasını bilgisayarınızda tutmayın. Çünkü bu dosyanın delta-homes.com olarak bilinen oldukça şüpheli bir program ile bağlantısı vardır.

Çeşitli nedenlerden dolayı tarayıcı korsanı ve potansiyel olarak istenmeyen program kategorilerine eklenmiştir. Bunlardan ilki dağılım yöntemidir. Delta homes yığınlama yöntemi ile dağıldığından haberiniz olmadan sisteminize girebilir. Ayrıca uzmanlar bu programın bilgisayarlarda ayar değişikliği yaptığını ve eklentisini yüm tarayıcılara aktardığını söylemiştir. Son olarak çeşitli linkler ile dolu değiştirilmiş arama sonuçları göstererek üçüncü parti yazılımların reklamını yapmaktadır.

deltaEng.dll dosyasının görünüşü delta-homes.com virüsüne ek olarak bu dosyanın Delta Toolbar, Babylon Toolbar, Montera toolbar ve benzeri programlardan etkilendiğini de göstermektedir. ‘C:\Program Dosyaları’ kısmında saklanmaktadır. Fark ettiğiniz anda bu dosyayı kaldırmalısınız. Bu dosyayı saptayan ve hiçbir problem yaşamadan sistemden kaldıran programlar şunlardır: Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware, STOPzilla.

Karar - Dosyanın durumu:
tehlİkelİ dosya
Virusler.web.tr araştırma merkezi deltaEng.dll ile ilgili tüm bilgileri toplamakta ve kontrol etmektedir. Kendimize şu soruları soruyoruz: Bu dosya bir tehdit unsuru mudur? Bu dosya adı bir malware tarafından kullanılmış mı? Dosyanın son durumu araştırmalarımızla birlikte tamamen bizim fikrimize bağlı. TEHLIKELI DOSYA statüsü bu dosyanın sisteminiz için tehdit olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki tavsiyeyi kullanın:
TAVSİYE
Bilgisayarınız yavaşlaşmış gibi duruyorsa ya da bilinmeyen sitelere yönlendirilme ve bilinmeyen reklamlarla karşılaşma gibi problemleriniz varsa sisteminizi güvenilir bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz.Ücretsiz tarama yapın ve sisteminizi bu problemlere sebep olabilecek programlara karşı kontrol edin.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Plumbytes Anti-Malware Webroot SecureAnywhere AntiVirus sisteminizi tehlikelere ve zararlı programlara karşı korumak önerilen bir araçtır. Programın deneme sürümü sisteminizdeki zararlı uygulamaları bulacaktır.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Kaynak: http://www.2-spyware.com/file-deltaeng-dll.html

Yazılım
Dosyalar