DeltaApp.dll parazitini tanımlamaya ihtiyacım var mı

Lucia Danes - -

Son zamanlarda deltaApp.dll’i sisteminizde fark ettiniz mi? Ne yazık ki size kötü haberlerimiz var. Bu dosyanın sisteminizde görünmesi bilgisayarınızın delta-homes.com virüsünden etkilendiğinin en açık işaretidir. Ne kadar güvenilir görünse de size değiştirilmiş arama sonuçları göstererek sizi bağlı olduğu sitelere yönlendirebilir. Bu yöntemle reklamı yapılan sitelerin güvenli olduğunun garantisi yoktur. Bu tür şüpheli sitelerden mümkün olduğunca uzak durmalı ve Google veya Bing gibi güvenilir bir arama motoru kullanmalısınız. Diğer arama motorlarında olduğu gibi sizi takip edip tarayıcı alışkanlıklarınız ile ilgili bilgi toplayabilir. Genellikle bu tür programlar arama terimleri, sıkça ziyaret edilen siteler gibi kimlik dışı bilgileri toplarlar. Ancak, tıpkı güvenilir olmayan arama sonuçlarında söylediğimiz gibi bu bilgilerin üçüncü partilerle paylaşılmayacağının garantisi yoktur. Bu yüzden delta-homes.com ve kendisine bağlı programlardan uzak durmalısınız.

DeltaApp.dll sisteminizdeyken, deltaEng.dll, delta.TB.exe, deltasrv.exe gibi benzer tarayıcı korsanı dosyalarını da sisteminizde bulmanız mümkündür. Delta-homes.com’un bilgisayarınızda yeniden görünmesini istemiyorsanız, bu dosyalardan bir an önce kurtulmalısınız. Bu dosyaları görev yöneticinizde kolayca bulabilirken, tüm .dll dosyalarını bulup kaldırmaya çalışırken bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden otomatik kaldırma seçeneklerini seçmeli ve güncel korsan yazılım programlarını kullanmalısınız. Bu durumda şu uygulamalardan birini kullanmalısınız: Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware.

Karar - Dosyanın durumu:
tehlİkelİ dosya
Virusler.web.tr araştırma merkezi deltaApp.dll ile ilgili tüm bilgileri toplamakta ve kontrol etmektedir. Kendimize şu soruları soruyoruz: Bu dosya bir tehdit unsuru mudur? Bu dosya adı bir malware tarafından kullanılmış mı? Dosyanın son durumu araştırmalarımızla birlikte tamamen bizim fikrimize bağlı. TEHLIKELI DOSYA statüsü bu dosyanın sisteminiz için tehdit olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki tavsiyeyi kullanın:
TAVSİYE
Bilgisayarınız yavaşlaşmış gibi duruyorsa ya da bilinmeyen sitelere yönlendirilme ve bilinmeyen reklamlarla karşılaşma gibi problemleriniz varsa sisteminizi güvenilir bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz.Ücretsiz tarama yapın ve sisteminizi bu problemlere sebep olabilecek programlara karşı kontrol edin.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Plumbytes Anti-Malware Webroot SecureAnywhere AntiVirus sisteminizi tehlikelere ve zararlı programlara karşı korumak önerilen bir araçtır. Programın deneme sürümü sisteminizdeki zararlı uygulamaları bulacaktır.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Kaynak: http://www.2-spyware.com/file-deltaapp-dll.html

Yazılım
Dosyalar