Delta Search ve Diğer Sahte Arama Motorlarına Karşı Neden Dikkatli Olmalıyım?

Çoğu internet kullanıcısı, bilgisayarlarına zarar verebilecek yüzlerce arama motorunun varlığından habersizdir. Bu online şarlatanlar Google, Yahoo ve Bing gibi ünlü arama motorları ile aynı şekilde çalışmamaktadırlar ve güvenilir olmayan siteleri arama sonuçlarında başlarda listelemektedirler. Bunu yaparak kullancıları gereksiz eşya stan, istenmeyen servisler sunan ya da kötü amaçlı yazılım dağıtan yerlere yöneltmektedirler.

Bununla birlikte, bu arama motorları bilgisayarlara girmek için kötü yöntemler kullanılar ve tüm web tarayıcılarını etkilerler. Bunu yapabilmek için bilgisayarlardaki güvenlik eksikliklerinden faydalanarak sisteme giren tarayıcı korsanlarını kullanırlar. Diğer bir yöntem de ücretsiz yazılımları ve paylaşımları kullanmaktır. Bu programlar, sahte arama motorlarını içerik listelerine eklerler. Bu yüzden indirim esnasında kurduğunuz ürünlere dikkat edin.

Yanlış arama sonuçları ve adil olmayan dağıtım metodları kullanan sahte arama motorlarından biri de Delta Search’tür. Bu arama motoruna özel olarak değinmek istedik. Çünkü yaratıcıları bilgisayar kullanıcılarını kandırmak için çok şaşırtıcı yöntemler kullanmaktadırlar. Motorun güvenili bir şirkete ait olduğu imajını vermek için çeşitli forumlara bu programın güvenilir olduğu hakkında yorumlar bırakmaktadırlar. Bununla birlikte Delta Search’ü devre dışı bırakmaya yardım için kendi mail adreslerini de bırakmaktadırlar. Ne yazık ki bu da gerçek değildir.

Delta Search’ün temsilcilerinden gönderilmiş yorumlardan özellikle kaçınmanızı öneriyoruz. Ne derlerse desinler bu sahte arama motoru kullanıcıları istenmeyen sayfalara yönlendirmek için tasarlanmıştır. İnternette arama yaparken güvende hisstemek istiyorsanız güvenilir arama motorlarını kullanmalısınız.

Yararlanılan kaynak: Remove Delta Search

Kaynak: http://www.2-spyware.com/news/why-you-should-avoid-delta-search-and-other-fake-search-engines

Yazılım
Dosyalar
Bizi Facebook'ta Beğenin