Delta.dll parazitinin fonksiyonu nedir

Olivia Morelli - -

delta.dll, uzak durulması gereken zararlı bir dosyadır. deltaApp.dll, deltasrv.exe ve deltaEng.dll dosyalarında olduğu gibi bu dosya da delta-homes.com adı verilen şüpheli bir arama motoru ile bağlantılıdır. Açıklamada yer alan resimlerden de görebileceğiniz gibi delta homes virüsü kullanıcıları sistemlerinde hata olduğuna, Windows problemlerini tamir etmeleri gerektiğine ve yazılım güncellemesi yapmaları gerektiğine inandırır. Bu reklamlardan birine tıklamadan önce bu reklamların kullanıcıları yanlış yönlendirdiğini ve PC problemlerinizi çözmek yerine size daha çok problem getireceğini bilmelisiniz.

Başlangıç sayfanız ve arama motorunuu ele geçirdikten sonra delta homes size değiştirilmiş arama sonuçları gösterebilir. Bunun sebebi aslında oldukça basit. Sizi belli sitelere yönlendirip bu sitelerin ziyaretçi sayılarını arttırmayı amaçlamaktadır. Delta homes böyle para kazanmaktadır. Ancak, bu arama sonuçlarının sizi nasıl bir siteye yönlendireceğini ve başınıza problem açıp açmayacağını bilemezsiniz. Son olarak korsanlar PC kullanıcılarını takip edebilmekte ve kimlik dışı bilgilerini toplayabilmektedir.

Delta.dll ne için kullanılır? Tıpkı diğer .dll dosyaları gibi bu dosya da tarayıcı yardımcısı olarak hareket eder. Bilgisayar her yeniden başlatıldığında otomatik olarak çalışır. Tarayıcıyı izleyip kullanıcının hareketleri hakkında bilgi toplar. Bu dosyayı “C:\Program Dosyaları bölümünde bulabilmelisiniz. Ama bazen göremeyebilirsiniz de. Çünkü sistemden kaldırılmasını engellemeyi amaçlamaktadır.

Lütfen delta.dll dosyasının sisteminizde kalmasına izin vermeyin. Çünkü önceden de uyardığımız gibi bu zararlı bir dosyadır. Güvenilirliğini kontrol etmek ve delta homes ile bağlantılı dosyaları kaldırabilmek için şu programları kullanın: Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware, STOPzilla.

Karar - Dosyanın durumu:
tehlİkelİ dosya
Virusler.web.tr araştırma merkezi delta.dll ile ilgili tüm bilgileri toplamakta ve kontrol etmektedir. Kendimize şu soruları soruyoruz: Bu dosya bir tehdit unsuru mudur? Bu dosya adı bir malware tarafından kullanılmış mı? Dosyanın son durumu araştırmalarımızla birlikte tamamen bizim fikrimize bağlı. TEHLIKELI DOSYA statüsü bu dosyanın sisteminiz için tehdit olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki tavsiyeyi kullanın:
TAVSİYE
Bilgisayarınız yavaşlaşmış gibi duruyorsa ya da bilinmeyen sitelere yönlendirilme ve bilinmeyen reklamlarla karşılaşma gibi problemleriniz varsa sisteminizi güvenilir bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz.Ücretsiz tarama yapın ve sisteminizi bu problemlere sebep olabilecek programlara karşı kontrol edin.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Plumbytes Anti-Malware Webroot SecureAnywhere AntiVirus sisteminizi tehlikelere ve zararlı programlara karşı korumak önerilen bir araçtır. Programın deneme sürümü sisteminizdeki zararlı uygulamaları bulacaktır.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Kaynak: http://www.2-spyware.com/file-delta-dll.html

Yazılım
Dosyalar