Önem ölçekli:  
  (99/100)

Decrypt Protect virüsü. Nasıl temizlenir? (Kaldırma kılavuzu)

Gabriel E. Hall - - | Fidye Yazılım Yaz
12

Decrypt Protect virüsü fidye yazılım kategorisine ait kötü amaçlı bir yazılımdır. Bilgisayarın güvenlik duvarını geçmeyi başarıp etkilediği anda sabit disk dosyalarını şifreleyerek bilgisayarı kitler. Bu tehdit bu dosyaları ve uzantılarını değiştirebilir. Buna ek olarak bu kötü amaçlı yazılım bunun yasadışı aktiviteler sebebi ile yapıldığını iddia eden ve bu bloğun bu olayların sonucu olarak doğal bir şey olduğunu bilgiren bir mesaj gönderir. Bu fidye yazılım para için icat edilmiştir. Bu yüzden bu program dosyaların üstündeki kilidin kaldırılması için para ödemenizi istemektedir. Decrypt Protect virüsü sayesinde internete giremez ve bilgisayarınızda kurulu olan programları başlatamazsınız. Bunun yerine kendini MBL Advisory’den geliyormuş gibi görünen yasadışı bir mesaj ile karşılaşırsanız. Lütfen buna inanmayın ve Decrypt Protect virüsünü bilgisayarınızdan kaldırın.

Decrypt Protect virüsünden NASIL ETKİLENİRİM?

Decrypt Protect virüsü sistemdeki güvenlik açıklıklarından faydalanarak sisteme giren Truva virüsü ile sisteme girmektedir. Diğer truvalarda olduğu gibi resmi görünen mailler, sinir bozucu pop-upların ve benzeri içeriklerin içine saklanır. Bu tehdit sisteme girer girmez bilgisayarın sürücüsündeki dosyaları kitler ve kullanıcıyı yasadışı aktivitelerde bulunduğu için devlet ile başı belada olduğunu düşünür. Bunun için sahte bildirimini göstererek kullanıcıların birçok yasa ihlali yaptığını iddia eder ve kullanıcıların MoneyPak, Ukash ya da Paysafecard vasıtası ile ceza parasını ödemesini istemektedir. Lütfen bu hileye inanmayın çünkü bilgisayarınızda yüklü olan önemli bilgileri ve paranızı kaybedebilirsiniz. Eğer bilgisayarınızda Decrypt Protect virüsü varsa aşağıdaki detaylı rehberi takip edin ve bilgisayarınızı tamir edin.

Decrypt Protect virüsünü bilgisayarımdan nasıl kaldırabilirim?

Decrypt Protect virüsünü kaldırmaya çalışırken en önemli nokta bilgisayarın kilidini kaldırmaktır. Bazen tarihi eski haline getirmek bu sorunu çözebilir. Buna ek olarak şu yöntemlerden birini kullanabilirsiniz:

* Flash drive yöntemi:

1. Başka bir bilgisayar alın ve bu bilgisayarı Reimage ya da güvenilir başka bir program indirmek için kullanın.
2. Programı güncelleyin ve USB ya da CD’ye kaydedin.
3. Bu arada virüslü bilgisayarınızı komut istemiyle güvenli modda yeniden başlatın ve USB’yi takın.
4. Bilgisayarınızı bir kez daha başlatın ve tüm sistemde tarama yapın.

* Decrypt Protect virüsünden etkilenen kullanıcılar Windows sistemlerindeki diğer hesaplarına erişebilirler. Eğer bu hesaplardan biri yönetici haklarına sahipse bilgisayarınızda tarama yapabilirsiniz.

* Virüsün işleyişini engellemek için Flash’ı reddetmeyi de seçebilirsiniz. Flash’ı reddetmek için Macromedia desteğine gidip “Reddet”i seçmelisiniz: http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Bunu yaptıktan sonra tüm sistemde korsan yazılım karşıtı bir program ile sistemde tarama yapın.

* Manual Decrypt Protect virüsünü kaldırma:

  1. Virüslü bilgisayarınızı komut istemiyle güvenli modda yeniden başlatın ve virüsü etkisizleştirin (bu virüsün tüm sürümlerinde işe yarıyor olmalı)
  2. Regedit’i çalıştırın
  3. WinLogon girdilerinden araştırın ve explorer.exe ya da blank olmayan tüm dosyaları bulun ve bunları explorer.exe ile değiştirin.
  4. Bu dosyaların kayıtlarını araştırın ve bu dosyaların referansı olan tüm kayıt anahtarlarını silin.
  5. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve güncellenmiş Reimage programı sisteminizde tarama yapmalı ve virüsün kalıntılarını silmelisiniz.

Otomatik Decrypt Protect virüsü kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Decrypt Protect virüsü silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Decrypt Protect virüsü için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
Decrypt Protect virüsü için temizleyici Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Not: Manuel yardım gerekli elle müdahele olmadan bir ya da bütün kaldırıcıların parazitten kurtulamadığı anlamına gelmekte, lütfen aşağıdaki kaldırım açıklamalarını okuyun
Decrypt Protect virüsü programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
Decrypt Protect virüsü programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
Basında Reimage
Basında Reimage
Diğer yazılım
Plumbytes Anti-Malware
Plumbytes Anti-Malware'in Decrypt Protect virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-01-21)
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Decrypt Protect virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-01-21)
Webroot SecureAnywhere AntiVirus
Webroot SecureAnywhere AntiVirus'in Decrypt Protect virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-01-21)
Decrypt Protect virüsü bellek kopyası
Decrypt Protect virüsü bellek kopyası

Decrypt Protect virüsü el kaldırma:

Süreçleri öldür:
[random].exe

Dosyaları silin:
[random].exe
Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-decrypt-protect-virus.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI