Önem ölçekli:  
  (10/100)

Daugava reklamlarını kaldır

Jake Doe - -
12

Daugava’ yı indirmeye değer mi?

Daugava’nın dikkatinize değer olduğunu düşünmüyoruz. Bu tarayıcı uzantısını bilgisayarınıza indirdikten sonra, memnun olmayarak reklamlarının sayısı karşısında şaşırabilirsiniz. Tabi ki, PC kullanıcılarının çoğu bu programı onun reklamlarını ve bilgisayarlarına olan anlaşmalarını görmeyi bekleyerek indiriyorlar. Ancak, çevrimiçi olarak alışveriş halinde olmadıkları zaman bile bu bildirimlerin ortaya çıkabilecekleri konusunda bir fikirleri yok. Eğer, haberleri okurken ya da eğlence sitelerini ziyaret ederken onun reklamları ile uğraşmak istemiyorsanız, bu tarayıcıyı eklenti olarak kullanmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca, Dougava reklamlarına tıkladıktan sonra, biraz para tasarrufu yapabileceğinizi de garanti edemiyoruz. Çoğunlukla, bu tür reklamlar insanları ziyaretçi sayılarını ve popülerliklerini artırmaya çalışan gerekli internet sitelerine yeniden yönlendirmek için gösteriliyor. Ayrıca, en son sürüm, Daugava 2.0.0.701′ in sizi güvenli olmayan bir internet sitesine yeniden yönlendirebileceği konusunda sizi uyarmamız gereklidir. Olası tüm virüsleri önlemek için, her uyarıyı üst derecede dikkate almalısınız. Tabi ki, güvenli kalmanın en kolay yolu, Daugava’yı sistemden kaldırmaktır.

Bu programın denetleme yardımı ile etkin olarak yayıldığının; bunun da programın bilgisayarınıza fark edilmeden sızabileceği anlamına geldiğini biliniz. Eğer Daugava reklamlarını bir süredir görüyorsanız, programın bilgisayarınızda gizleniyor olabileceği büyük bir olasılıktır. Bunun yanında, bir başka konuda da uyarılmanız gerekmektedir. İmkan dahilinde istenmeyen bu programın internet tarayıcınıza eklenti olarak düşmesiyle beraber program sizi izlemeye başlıyor olabilir. Genel olarak, Daugava 2.0.0.701 ve diğer eklenti tarayıcıları kişişel olmayan tanımlayıcı bilgi olan; arama koşulları, çoğunlukla en çok ziyaret edilen internet siteleri, favori sitelerde bıraktığınız bilgi, bilgisayarınızın IP adresi, konumu ve diğer detayları toplar. Bahsettiğimiz üzere, bu bilgi kişisel olarak tutulmaz. Ancak, bunu gizli olarak tutmanızı size önermek isteriz. Eğer bu bilgiler sizi rahatsız ediyorsa, zaman harcamamalı ve Daugava virüsünü kaldırmalısınız. Reimage bunu otomatik olarak yapmanız konusunda yardımcı olacaktır.

Daugava ads and deals on commercial ads

Bu program nasıl yayılır?

Daha önce bahsettiğimiz gibi, Daugava reklam destekli bilgisayar yazılımı, iki farklı metodun yardımı ile yayılır. Manuel olarak indirebilirsiniz, ya da bilginiz dışında bilgisayarınıza sızmış olabilir. Eğer Dougava casusu ile uğraştığınızı düşünüyorsanız, beklediğinizden daha fazla olabilecek ücretsiz yazılım/dağıtım sürümleri indirmiş olmanız olası bir durumdur. PUPs ve reklam destekli yazılım-türleri programları genellikle Gelişmiş ya da Özel seçeneklerde saklanır, ve eğer kullanıcıları, onları kontrol etmek için tembeller ise, bu bilgisayarlarına sızmaları durumunu getirir. Bu yüzden, bu gizli indirmeyi önlemek için, indirme adımlarının hepsi dikkatli bir şekilde izlenmelidir. Şüpheli gözüken ya da bilgisayarınızda olmasını istemediğiniz hiçbir şeyi tekrardan seçmeyiniz. Dahası, şüpheli üçüncü şahıs indirenleri ve donanım yazılımları dağıtımı konusunda kötü namı olan indirme yöneticilerinden kaçının.

Daugava kaldırılımı:

Binlerce insan Daugava virüsünü çağırırken, güvenlik uzmanlarının iddiası, onun bir imkan dahilinde istenmeyen bir program ya da reklam destekli yazılım programı olduğu doğrultusundadır. Ancak, güncellenmiş casus yazılım karşıtı program yardımı ile bunu bilgisayarınızda tespit etmeniz hala mümkündür. Tam sistem taraması yapmadan önce, onun en son sürümünü güncellediğinizden emin olun. Ayrıca, Daugava 2.0.0.70’i manuel kaldırma metodu yardımı ile onu kaldırmanın zor olmadığını da eklemeliyiz. Sadece, size aşağıda verilen kaldırma adımlarının her birini dikkatlice takip etmeniz ve her kaldırma adımını tam sırasında yapmanız gerekmektedir. Lütfen, sizi muhtemel tüm risklerden, bunlar ki; yanlış yönlendiren reklamlar, bilinmeyen internet sitelerine yönlendirme, takip etme ve diğerleri, kaçınmak için bu tarayıcı eklentisini kaldırmanız gerektiğini aklınızda bulundurunuz.

Daugava'i bu programlardan birinin yardımı ile otomatik olarak indirebilirsiniz: Reimage, Malwarebytes Anti Malware İstenmeyen programları, virüsleri ve bağlı oldukları dosyaları ve kayıt içeriklerini kolayca silebildiğinden bu uygulamaları kullanmanızı öneriyoruz.

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Daugava Reklamları silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Daugava Reklamları programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
Daugava Reklamları programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
Basında Reimage
Basında Reimage
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Daugava Reklamları'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-01-11)
Webroot SecureAnywhere AntiVirus
Webroot SecureAnywhere AntiVirus'in Daugava Reklamları'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-01-11)
Daugava Reklamları bellek kopyası
Daugava Reklamları bellek kopyası
Hızlı menü: Daugava Elle Kaldırma Rehberi
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Windows 7 / Vista / XP sistemlerinden Daugava virüsünü kaldırım

 • Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın)

Windows 10 / Windows 8 sistemlerinden Daugava virüsünü kaldırım

 • Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin.
Daugava ve bağlantılı programları kaldırın
 • Burada Daugava ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 • Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın.
Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Mac OS X sisteminden Daugava virüsünü kaldırın

OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin.

'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin

Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Daugava ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin.

Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Internet Explorer (IE) programından Daugava virüsünü kaldırın

Tehlikeli eklentileri kaldırın
 • Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü)
Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 • Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada Daugava ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın.
Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
 • Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 • Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın.
Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın. Internet Explorer 'yi sıfırla
 • Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 • Burada Reset 'i seçin.
 • Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve Daugava kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin.
'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Mozilla Firefox (FF) programından Daugava virüsünü kaldırın

Zararlı uzantıları kaldırın
 • Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin.
Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 • Burada Daugava ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın.
'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
 • Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin.
Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 • Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Daugava kaldırımını tamamlayın.
'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Google Chrome programından Daugava virüsünü kaldırın

Zararlı eklentileri silin.
 • Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin.
Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 • Burada Daugava 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın.
Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 • Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin.
'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 • Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız.
Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın. Google Chrome 'yi sıfırla
 • Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 • Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın.
'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 • Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Daugava kaldırımını tamamlayın.
'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerFirefoxGoogle ChromeSafari

Safari programından Daugava virüsünü kaldırın

Zararlı uzantıları kaldırın
 • Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin.
'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 • Burada Extensions seçeneğini seçin ve Daugava ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın.
'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın. Safari 'yi sıfırla
 • Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin.
'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 • Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Daugava kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın.
Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Kaynak: http://www.2-spyware.com/remove-daugava-ads.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI