Csrss.exe detayları ve ve tanımı

csrss.exe

Csrss müşteri/server yönetim alt sistemini temsil eder ve özel bir altsistemdir, her zaman çalışması gerekir. Csrss CMD.exe’den, iş parçacığı oluşturmaktan/silmekten, ve 16-bit sanal MS-DOS çeresinin bazı parçalarından sorumludur.
Csrss dosyası/süreci sistem için gerekli olduğundan, bunun sonlandırılması mavi ekran hatasına sebep olabilir.

Csrss.exe win32 console ekranını ve iş parçacıklarının özelliklerini kontrol eder. Kendini sistemde çalışan birden fazla görev haline getirebilir. Bu normal süreçtir, ama görev penceresinde birden fazla csrsss görürseniz bu sisteminizin enfekte olduğunun bir sinyali olabilir.

Csrss.exe’yi silersem ne olur?
csrsss.exe gerekli bir sistem bileşenidir, durdurulamaz veya silinemez. Sistem bu süreç olmadan doğru dürüst çalışamaz.

csrss.exe bir sistem sürecidir, güvenli bir dosyadır ve tehdit içermez.

Uyarı! Csrss.exe dosya adı sıklıkla çeşitli virüsler tarafından kullanılır. Benzer adda birçok dosya vardır ama bunlar kötü niyetlidir. Eğer benzer adda çalışan ve yazı hatası veren süreçler görürseniz, bilgisayarınız virüslerle enfekte olmuş demektir. En yaygın görülen kötü süreçler şöyledir: csrsc.exe, csrs.exe, csrsses.exe, csrssc.exe, csrse.exe. Csrss.exe ismi çoğunlukla çeşitli keyloggerlar tarafından kullanılır.

csrss.exe dosyası Win-Spy keylogger’ı ile ilişkilidir.
csrss.exe dosyası Employee Watcher keylogger’ı ile ilişkilidir.
csrss.exe dosyası ICE Remote Spy keylogger’ı ile ilişkilidir.
csrss.exe dosyası My Mate Cheating Online keylogger’I ile ilişkilidir.
csrss.exe dosyası Key Logger Buddy Pro keylogger’ı ile ilişkilidir.
csrss.exe dosyası KidWatcher keylogger’ı ile ilişkilidir.
csrss.exe dosyası Spy Software 4 Parents keylogger’ı ile ilişkilidir.
csrss.exe dosyası W32.Backdoor.Sokacaps keylogger’ı ile ilişkilidir.

Karar - Dosyanın durumu:
tani lazim
Virusler.web.tr araştırma merkezi csrss.exe ile ilgili tüm bilgileri toplamakta ve kontrol etmektedir. Kendimize şu soruları soruyoruz: Bu dosya bir tehdit unsuru mudur? Bu dosya adı bir malware tarafından kullanılmış mı? Dosyanın son durumu araştırmalarımızla birlikte tamamen bizim fikrimize bağlı. TANI LAZIM statüsünün anlamı bu dosyanın virüslü olduğudur. Orada güvenli bir dosyayla aynı isimde tehlikeli bir dosya olabilir. Aşağıdaki tavsiyeyi kullanın:
TAVSİYE
Bilgisayarınız yavaşlaşmış gibi duruyorsa ya da bilinmeyen sitelere yönlendirilme ve bilinmeyen reklamlarla karşılaşma gibi problemleriniz varsa sisteminizi güvenilir bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz.Ücretsiz tarama yapın ve sisteminizi bu problemlere sebep olabilecek programlara karşı kontrol edin.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Plumbytes Anti-Malware Webroot SecureAnywhere AntiVirus sisteminizi tehlikelere ve zararlı programlara karşı korumak önerilen bir araçtır. Programın deneme sürümü sisteminizdeki zararlı uygulamaları bulacaktır.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Kaynak: http://www.2-spyware.com/file-csrss-exe.html

Yazılım