Csrss.exe detayları ve ve tanımı

Ugnius Kiguolis - -
csrss.exe

csrss.exe  Windows sisteminlerinde bulunan standart bir dosyadır. Windows’un düzgün işlemesi için gerekli bir dosyadır ve durdurulması veya görevinin sonlandırılması Windows programında işlevsel hatalar, Siyah Ekran Hatası veya benzeri hatalara sebep olabileceğinden kullanıcılar Windows Görev Yöneticisi üzerinden asla müdahale edilmemelidir. .csrss.exe file dosyası genelde  C:\Windows\System32 klasöründe bulunur ve yaklaşık 4,000 – 7,000 bayt kadar disk alanı kaplar. Bu dosya aynı zamanda Windows Sunucu İstemci Çalışma Zamanı olarak da bilinmekte Windows işletim sistemi altında çalışan grafik komutlarının büyük çoğunluğunu kontrol etmekten sorumludur.

DANGER!

Bazen virüsler veya diğer siber tehditler aynı meşru Windows işlemleri gibi gözükebilirler. csrss.exe  dosyası Windows’unn ana dosyalarından birisidir ve hackerlerbu yüzden kendi virüslerine bu adı vermekteler. Eğer Windows sisteminizde ikiden fazla csrss.exe işlemi çalışmakta olduğunu farkettiyseniz, çok büyük ihtimalle bilgisayarınız şu virüslerden biri tarafından etkilenmiş demektir; W32.Backdoor.Sokacaps, Spy Software 4 Parents, KidWatcher, Key Logger Buddy Pro, ICE Remote Spy. Bilgisayarınızın güvenliğinden emin olmak için vakit kaybetmeden bilgisayarınızı güvendiğiniz bir güvenlik aracı ile kontrol etmelisiniz. Bu işlemi ayrıca csrss.exe virüsünün bilgisayarınızı negatif etkilediğini farkettikten sonra da yapmalısınız. csrss.exe’nin güvenilirliğini kontrol etmek için,  RegCure Pro ile taramalısınız.

Karar - Dosyanın durumu:
tani lazim
Virusler.web.tr araştırma merkezi csrss.exe ile ilgili tüm bilgileri toplamakta ve kontrol etmektedir. Kendimize şu soruları soruyoruz: Bu dosya bir tehdit unsuru mudur? Bu dosya adı bir malware tarafından kullanılmış mı? Dosyanın son durumu araştırmalarımızla birlikte tamamen bizim fikrimize bağlı. TANI LAZIM statüsünün anlamı bu dosyanın virüslü olduğudur. Orada güvenli bir dosyayla aynı isimde tehlikeli bir dosya olabilir. Aşağıdaki tavsiyeyi kullanın:
TAVSİYE
Bilgisayarınız yavaşlaşmış gibi duruyorsa ya da bilinmeyen sitelere yönlendirilme ve bilinmeyen reklamlarla karşılaşma gibi problemleriniz varsa sisteminizi güvenilir bir korsan yazılım programı ile kontrol etmelisiniz.Ücretsiz tarama yapın ve sisteminizi bu problemlere sebep olabilecek programlara karşı kontrol edin.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir.
Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
İndir
Problem tanı problemi Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Plumbytes Anti-Malware Webroot SecureAnywhere AntiVirus sisteminizi tehlikelere ve zararlı programlara karşı korumak önerilen bir araçtır. Programın deneme sürümü sisteminizdeki zararlı uygulamaları bulacaktır.
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Kaynak: http://www.2-spyware.com/file-csrss-exe.html

Yazılım
Dosyalar