Önem ölçekli:  
  (99/100)

CryptoWall virüsünü kaldır

12

CryptoWall, Cryptolocker [Cryptolocker], CTB Locker vb gibi ransomware yaymaktan sorumlu olan aynı siber suçlular tarafından ortaya çıkarılmış, tehlikeli bir virüstür. Eğer siz de bir Windows kullanıcısı iseniz, daha dikkatli olmalısınız çünkü CryptoWall virüsü bütün Windows versiyonlarına bulaşabilecek niteliktedir. Bu virüs, RSA 2048 şifrelemesi yardımıyla sisteme bulaştıktan sonra, bütün dosya ve verileri şifreler ve kullanıcının bunlara erişmesini engeller. Eğer bu dosyaları eski haline getirmek isterseniz, sizden $500 ödemeniz istenecektir. Fakat bu ödemeyi ise Tor (anonim bir web tarayıcısı) vasıtası ile Bitcoin olarak ödemeniz gerekecektir. Bu para transferi metodu genellikle kendi kimliklerini saklamak isteyen siber suçlular ve hackerlar tarafından kullanılmaktadır. Lütfen bu siber suçlulara bir kuruş bile ödemeyin, çünkü bu para kazanmak üzere kullanılan zararlı bir metoddan başka bir şey değildir.

CryptoWall virüsü bilgisayara nasıl bulaşır?

Bu zararlı program, güvenli olmayan web sitelerini ziyaret ettiğinizde size sunulan, iyi bilinen (Java, Flash Player, Adobe Reader, vb) programların meşru güncellemesi şeklinde bilgisayarınıza girebilir. Fakat çoğu zaman CryptoWall, spam mektuplar ile bulaşır. Bunu, kendisini bir fatura gibi gösteren bir e-posta ekini açarak bilgisayarınıza indirmiş olabilirsiniz. Eğer CryptoWall bilgisayara girerse, şifrelediği her dosyada DECRYPT_INSTRUCTION.txt, DECRYPT_INSTRUCTION.html, ve DECRYPT_INSTRUCTION.url bırakır. Ve yine bu program, şu tarz uyarılar gösterir:

Decrypt service
Your files are encrypted.
To get the key to decrypt files you have to pay 500 USD/EUR. If payments is not made before [date] the cost of decrypting files will increase 2 times and will be 1000 USD/EUR Prior to increasing the amount left: [count down timer]
We are present a special software – CryptoWall Decrypter – which is allow to decrypt and return control to all your encrypted files. How to buy CryptoWall decrypter?
1.You should register Bitcoin waller
2. Purchasing Bitcoins – Although it’s not yet easy to buy bit coins, it’s getting simpler every day.
3. Send 1.22 BTC to Bitcoin address: 1BhLzCZGY6dwQYgX4B6NR5sjDebBPNapvv
4. Enter the Transaction ID and select amount.
5. Please check the payment information and click “PAY”.

CryptoWall virüsü bilgisayardan nasıl kaldırılır?

Ne yazık ki, eğer CryptoWall sisteme bulaşırsa, zarar gören dosyalardan şifreleri kendi başınıza kaldıramazsınız. Bunu sadece istenilen miktarı ödeyerek yapabilirsiniz. İşte bu nedenle size bu ve benzer problemlerden uzak durmanıza yardımcı olacak bir anti-spyware programını bilgisayarınıza kurmalısınız. Bu durumda size SpyHunter ya da STOPzilla kullanmanızı tavsiye ederiz. Sistemi açmak ve zararlı mesajları masa üstünüzden kaldırmak için bu programları çalıştırabilir ya da aşağıdaki talimatları uygulayabilirsiniz:

 1. Virüsü etkisizleştirmek için bilgisayarınızı ‘Güvenli modda komut istemi’ ile tekrar çalıştırın. (Bu yöntem, bu programın tüm versiyonları ile çalışır)
 2. Regedit’i çalıştırın
 3. WinLogon girdilerini bulun ve explorer.exe ya da boş olmayan bütün dosyaları yazın. Bunları explorer.exe ile değiştirin.
 4. Adlarını yazdığınız kayıt dosyalarını arayın ve dosyaları referans vererek kayıt anahtarlarını silin. 
 5. Bilgisayarı tekrar çalıştırın ve güncellenmiş bir anti-spyware ile bilgisayarı tarayın. 

Fakat bu yukarıda anlatılanlar sadece bilgisayarınızdan kilidi kaldırmak içindir. Biz size ısrarla bu tarz programların önüne geçme metodlarını bulmanızı tavsiye ederiz. Bunun için yukarıda belirtilen programları kullanabilirsiniz. Ayrıca dosyalarınızın güvenliğini ve bunları yedeklemeyi unutmayın. Bunun için USB dışsal hard disk, CD, DVD ya da Google Drive, Dropbox, Flickr gibi online yedekleme çözümlerini kullanabilirsiniz.

Otomatik CryptoWall virüsü kaldırımı

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını CryptoWall virüsü silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
CryptoWall virüsü için temizleyici Mutluluk
Garanti
İndir
CryptoWall virüsü için temizleyici
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Not: Manuel yardım gerekli elle müdahele olmadan bir ya da bütün kaldırıcıların parazitten kurtulamadığı anlamına gelmekte, lütfen aşağıdaki kaldırım açıklamalarını okuyun
CryptoWall virüsü programını kaldırmak için SpyHunter kullanımı tavsiye edilir.Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "SpyHunter kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi SpyHunter incelemesinde bulabilirsiniz.

Başka bir korsan yazılım programı kullanmaya karar verirseniz SpyHunter programını bilgisayarınızdan kaldırın.
Webroot SecureAnywhere AntiVirus, CryptoWall virüsü'yi kaldırmak için önerilen bir temizleyicidir. 

Bunu parazit güncel sürümünü algılarsa bu ücretsiz deneme kullanarak teyit etmelidir.
40.000.000'dan fazla indirme!
Diğer yazılım
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in CryptoWall virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-05-25)
Reimage
Reimage'in CryptoWall virüsü'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2015-05-25)
CryptoWall virüsü bellek kopyası
CryptoWall virüsü bellek kopyası

CryptoWall virüsü el kaldırma:

Süreçleri öldür:
[random].exe

Dosyaları silin:
[random].exe

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI • Özgür Aray

  Merhaba benim hiç bir türlü kilit kalkmadığından ücreti ödedim ve verilen exe ve key sonucu kilitler açıldı ama şöyle bir sorunum var bütün dosyaların için eski ccc uzantılı ve txt dosyaları duruyor onları manuel olarak silmem çok zor ne ile temizlenir tarama yaptığımda spyware fln denedim silmedi o uzantıları silmenin bir yolu varmıdır?

  • ƪ’Yusuf Baran Keskin

   Abi nasıl ücret odedim banada yardımcı ol dosyaların açılmıyor çok zor manevi değeri olan dosyaların gitti ne yapabilirim uç gundur konuşmadığını mühendis programcı kalmadı yapmıyorlar daha bi bilgi vermediler ne yapabilirim bana facebook yada tlf numarani yazayım yardım et 05455848516

 • Sercan Bilen

  Crypto Wall dosyalarınız kurtarılır. iletişim: sercan@webcaddesi.com http://cryptolocker.net/

  • ayşe

   merhaba. siz dosyaların şifrelerini çözebiliyor musunuz ?

Bizi Facebook'ta Beğenin